Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jobb a kutyáknak? Sétálni...

Mi jobb a kutyáknak? Sétálni hosszabb útvonalon vagy kisebb séta és egy saját bekerített részen (55 négyzetméter elengedve lenniük és labdázni, nézelődni?

Figyelt kérdés

Kutyák 6 kg. Van kis kertem és sűrűn megyünk ki csak úgy, hogy 25 perc séta kb., aztán kert. Sokszor napi 2x is. A környéken ritkán sétálunk távolra mostanában, inkább heti 1x vagy 2x megyünk valamerre autóval és ott sétálunk nagyobbat.

Nyári meleget leszámítva hogy jobb nekik? Amúgy nem fáradékonyak, túrázást is bírják.


júl. 11. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok mozgás, és nem csak séta.

Kutyáról függ, nyilván egy 6 kilós kutyának kisebb a fizikai képessége, mint egy aktív munkakutyának, de 25 perc séta nekik sem "sport teljesítmény"

júl. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy, hanem és.

Mindkettőre szüksége van.

Kell hogy ingerek érjék a séta alatt emberekkel, állatokkal találkozhat, és fontos az intenzív mozgás, a játék is.

júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Találkozunk emberekkel, más kutyával, macskával, minden új szaggal. Aztán megyünk kertbe. De nem akkora a séta, mint kert előtt. Ott is, ha jönnek a szomszédok, ugatnak, örülnek nekik. Közben tudnak ásni, labdázni, botot rágni, pancsolni most.
júl. 11. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának kell a séta, kell, hogy szaglászhasson, mert ezzel tudja fárasztani magát, nem fizikálisan, de fárasztja magát. A kertben szaladgálással nem tudja magát lefárasztani. A kertben nincs számára elég inger.
júl. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is, de mivel oda-vissza az már 50 perc séta, így akár elég is lehet nekik. Én a kutyákat nézném, ha boldogok, nem rombolnak, nem vettek fel rossz szokásokat, akkor valószínű, hogy jól vannak és megfelelő a foglalkozás :)

Gondolom lakásban laksz és van több eü séta is.

júl. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Napi 3 séta megvan és van, hogy pluszban is kimegyünk. Plusz a kertben is idézünk. Labda van kint és most a másik kutyának is viszek ki játékot, de elvan a bottal is. Ha nincs meleg ennyire , együtt megyünk boltba es pl obiba bejöhetnek, aztán még előtte is van egy útvonal, ahol szoktunk menni. Sokszor csak a séta miatt megyek oda leparkolni. Direkt viszem magam őket mindenhova , hogy több élményük legyen. Mivel egyedül vagyok, így a boltozást is minimalizáltam. Inkább velük vagyok.
júl. 12. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!