Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg sétálni a...

Hogyan tanítsam meg sétálni a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy nem fajtatiszta labrador kutyánk. Lassan egy éves lesz. Nagyon jó erőben van. Sajnos séta közben iszonyat húz. Annyira, hogy sokszor véraláfutásos lesz a kezem séta után. Pedig egy ideje kesztyűt us húzok. Ha egy mezőn vagyunk, akkor szépen sétál mellettem. Viszont városon belül mindig teljesen erővel húz, főleg ha hall másik kutyákat.

Már vagy két hónapja nem mentem inkább vele sehova. Annyira tönkreteszi a kezem.

Bármilyen ötletet, tanácsot szívesen meghallgatok


júl. 8. 23:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskola
júl. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Kutyaiskola tud segiteni
júl. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egy ideig jartunk, de sajnos elég messze van a legközelebbi. Illetve nem is olyan profik sztem. Ők nem tudták megtannítani
júl. 8. 23:59
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Úgy hívják, hogy pórázfegyelem.


De ha arra, hogy húz az a megoldásod egy kamasz kutyánál, hogy inkább nem foglalkozol vele, elhanyagolod és nem viszed sétálni, akkor minek kellett egyáltalán a kutya? Gondolom kerti kutya, kerti dísznek szerezted csak olcsón.

júl. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Janika1177 válasza:
65%

Egyszerű jó tanács...

Szerezz olyan pórázt ami bőrből van vagy fémből van. Azt amikor lakott területen sétáltatok akkor alapból fogd rövidre a pórázt hogy ne tudjon húzni.

Ha ennek ellenére is húz akkor engedd teljes hosszra és ránts egyet a pórázon amikor húz. Ha nem tanul belőle akkor csapj egyet a pórázzal úgy hogy a hátán csattanjon. De csak akkor ha húz és szólj rá eréjesen és maga biztosan. Meg fogja tanulni hogy ne húzzon

júl. 9. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyiket használod, de mindenképpen nyakörvet kellene, nem hámot. A hám nem jó, abban sokkal jobban tud húzni. Rövid (kb 1 méteres) póráz, ami tapad, nem csúszik ki a kezedből. Amint megfeszül a póráz, határozott, hirtelen mozdulattal vissza kell rántani. Az első pár sétátok csak a visszarántásokról fog szólni, de idővel megtanulja. Neked kell kitartanak lenned. Egyébként kutyaiskolában tanultuk mi is.
júl. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
*kitartónak
júl. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Pedig a kutyiskola lenne a legmegfelelőbb. Te magad lehet több kárt okozol, ha magadtól nekiállsz... Keress online oktatót esetleg. Bár ez a "csak nagyon távol van" kifogás annyira uncsi. Vagy akarsz valamit elérni a kutyáddal vagy nem. Ha igen, akkor szánjál rá időt.
júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is a kutyát tanítják első sorban, hanem téged.
júl. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell a kutyát rángatni, pláne nem csapkodni. A lényeg, hogy megtanulja, ha húz nem mentek arra, nem haladtok. Valóban ennek gyakorlására jobb a rövid, rugalmatlan póráz, aztán a mezőn válthatsz hosszú pórázra. Ott egyébként tényleg soha nem húz? Elég fura, mert ott is van bőven inger, szag, ami miatt azt gondolnám, hogy nekilódul sokszor mellőled. A gazda részéről nagyon sok türelmet igényel. 2 módszer van, az egyik, hogy amikor húz, akkor azonnal gyorsan, lendületesen megfordulsz vele és elindultok a másik irányba, és ezt csinálod minden egyes alkalommal, amikor húz. A másik, ha ismeri a "lábhoz" vagy "állj" parancsot, akkor minden húzásnál megállítod és/vagy visszahívod magad mellé (ha kell rásegítesz a pórázzal) és ha nyugodt állapotba került akkor mentek tovább. Igen, ez szopás egy olyan környezetben, ahol rengeteg inger éri a kutyát. Nekünk a fordulós módszer nem vált be, 20x is körbeforoghattunk, a kutya ugyanúgy húzott, nálunk a megállítós/lábhoz hívós módszer működött. Plusz a kutya kitalált egy olyan megoldást, hogy ha nagyon szeretne az egyik irányba menni, és megállítom/visszahívom amikor belelendül, akkor - mintegy lenyugtatva magát - leül és néz vissza a válla fölött, jelezve kb., hogy "nem fogok húzni, de erre menjünk légyszi". Ha van rá lehetőség, és nem olyasmiért akar arra menni, amit úgysem engedek (pl. eldobott kajamaradék), akkor megyünk arra. Azért célszerű ezt megtanítani, míg nem teljesen kifejlett a közepes/nagy testű kutya, mert ilyenkor már nagy ereje van, és elég küzdelmes is fizikailag (mi menhelyről fogadtunk be felnőtt kutyát, szenvedtünk vele eleget, és bár alapvetően már rendben vagyunk ezzel, 100%-osnak nem mondanám, és ha egy ideig nem vagyunk konzekvensek ezügyben akkor újra "elkanászodik" a kutya, újra eszébe kell juttatni, hogy is van ez a húzás dolog).
júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!