Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha ugat a kutya?

Mit csináljak ha ugat a kutya?

Figyelt kérdés
Sajnos az egyik legjobb barátom elhunyt fél évvel ezelőtt és a kutyáját befogadtam , vagyis a nagymamámhoz mert az én kutyámmal nem egyezett meg. Nem az az ok nélkül ugatós kutya , csak akkor ugat ha oka van rá , nagymamám egy fő uton lakik ahol sokat járkálnak idegenek meg sajnos többször van betörés is. Mostanság sokat zaklat , hivogat a nagymamám szomszédja hogy éjszakánként még az ablakot sem tudja ki nyitni annyira ugat a kutya. Nagymamám azt mondja nem ugat a kutya zavaróan de a szomszéd állítja hogy egész éjszaka ugat... a kutya hozzá van szokva a kennelhez , esetleg zárjam be éjszakára? Vagy mi legyen? A szomszéd már napi szinten irogat és hivogat... félek hogy meg fogja mérgezni vagy én nem tudom.. tanácstalan vagyok. Pedig tényleg ok nélkül nem ugat a kutya , nem ugatós , akita keverék , 6 éves jól nevelt.

júl. 4. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Éjjelre beengedni a házba?
júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugatott éjszakánként a kutya, ilyenkor sajnos kimentünk és bezártuk a kennelbe őt, aztán pár alkalom után megtanulta hogyha éjszaka ugat a kennelbe fog kikötni

Persze ha valaki sétál a ház előtt vagy macskát lát stb. éjszaka is megfogja ugatni, de ezzel nincs is baj, viszont a fölösleges órákon át ugatás megszűnt

júl. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Házi-kedvenceket ilyenkor az ágyadba kell vinni, különben egy állatkínzó vagy!
júl. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen , én is így gondolom hogy azzal nincs baj ha meg ugat egy embert vagy macskát. De az nem igaz hogy egész éjszaka ugat órákon át. De a szomszéd ezzel zaklat , szerintem csak el túlozza az egészet. De akkor megpróbálom be zárni éjjelente pár alkalommal aztán meglátjuk mi lesz.


Remélem hogy a 3-as csak irónia volt. A kutya egész életében kint aludt , nyilván a 67 éves nagymamám akinek soha nem volt kutyája be fog vinni magával egy kb 60 kilós kutyát aki nem aludt még soha házba...nem hiszem hogy állatkinzó lennék.

júl. 4. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

A nagyi mennyit mozgatja, sétáltatja a kutyát? Gondolom semmit, hanem "nagy a kert, amúgy is csak azért van a kutya, hogy díszítse az udvart".

A kutyának foglalkozás és nevelés kell! Tessék neki megadni és nem fog ugatni!

júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kutya mozgatva van rendesen mindennap általam , nem a 67 éves nagymamám által.... De tök jó hogy ítélkezel ismeretlenül na mindegy. Nem azért van ott hogy díszítse az udvart , hanem azért mert a gazdája meghalt és nagymamám volt kedves és be fogadta hogy ne kelljen gyepire mennie...a kutya 6 éves , jól nevelt és rendszeresen mozgatva van te nagy okos... még is ugat , de mint írtam nem egész éjjel csak ha macskát lát pl. A te kutyád egy nagy séta után ha pl meglát egy macskát akkor nem ugat vagy ha egy idegen embert az utcán?
júl. 6. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem, az én kutyám nem ugat, mert normálisan nevelt.

Mégis mit takar a rendes foglalkozás?

júl. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!