Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak hogyha annyira...

Mit csináljak hogyha annyira félek a kutyáktól, hogy már attól is megijedtek hogyha a kerítés mögött ugat egy nagyméretű kutya?

Figyelt kérdés

jún. 8. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológus
jún. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Kezdj el tartani egy kutyát és hamar ráébredsz, hogy a legkevésbé sem félelmetes lények.
jún. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Tarts magadnál paprikasprayt vagy sokkolót. Ad valami biztonság érzetet. A sokkolónak pedig a hangjától is félnek.


Szerintem jogos félelem. Én se merek a falumban sok helyen a járdán sétálni, mert szinte kitörik a kerítést ezek az idegbeteg dögök. Nyáladzanak úgy ugatnak, közbe ugrálnak a kerítésre.

Na meg sok helyen olyan a kerítés is, hogy ki is tudja dugni a fejét a kutya. Simán megharaphat.

jún. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magadat kell lenyugtatnod ilyen esetben. Csak a területüket védik, ezért ugatnak. Néha rám is rám hozzák a frászt, ha a semmiből el kezdenek ugatni, aztán rájövök, hogy van egy kerítés köztünk.
jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

#4:

Már elég sokszor előfordult, hogy az a kerítés nem állította meg a blökit, és megtörtént a baj.

jún. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, de azért nem ez a jellemző.

Ha ilyen történik, akkor feljelentés, mert minden állattartónak kötelessége az állatát a telkén belül tartani.

jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy normalis reakcio, es tulajdonkeppen a kutya is ezt a celt akarja elerni, azzal hogy ugat, vedi a teruletet. Ha nem lenne kerites, tehat porazon elsetalna melletted, valoszinuleg nem is figyelne rad. Ahogy az is baromi ritka, hogy egy koborkutya ok nelkul tamadjon ra barkire is. Lehet felelembol megugat, de ha nincs sarokbaszoritva, inkabb elkerul. Volt par incidensem nyitott kapun kiszalado kutyakkal, kb. addig tart az agressziv fellepes, amig at nem lepik a kapu vonalát, aztan visszavonulot fujnak. Egy kivetel egy puli volt, bicikliztem, aztan jo 100 meteren futott utanam, dehat terelo kutya, valoszinuleg o sem harapni akart, csak feszultseglevezetesnek jo voltam.
jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
Tarts kutyát. Egyhamar ráébredsz, hogy nincs miért tartani tőlük.
jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!