Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az oka a kullancslegyek...

Mi az oka a kullancslegyek elszaporodásának a környékünkön, és mivel tarthatom őket távol a kutyáimtól?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva az idei évig nem is tudtam a létezésükről. Mostanra pedig rendszeresen hordják be magukon a kutyáim, undorítóak, ahogy fúrják bele magukat a szőrükbe. De kint a kertben engem is üldözőbe vesznek, és gyakori nem kívánatos vendégek lettek a házban is. Mit tudok tenni ellenük? Mennyire veszélyesek ránk, és a kutyákra?


A kutyáim egyébként Nexgard tablettát kapnak rendszresen, de láthatóan ezeket a dögöket nem zavarja.



jún. 30. 10:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
második vagyok, miért lettem ennyire lepontozva? nem értem
jún. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is egyre több van sajnos, közeli parkban és mellette lévő erdőben sok van. Hát írtani kéne a kullancsokat is! Az a baj egyre több féle és ellenállóbb dögök jönnek létre és szaporodnak.


Már szúnyogirtás se nagyon van, régen kullancsokat is írtották!


Nincs min csodálkozni,hogy szaporodik minden.

jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Régen (úgy 10 évvel ezelőtt) sokat jártuk az erdőket, és rémlik is valami ilyesmi kis rohadék, ami nem hagyott békén, de vagy nem zavart minket annyira, hogy utánanézzünk mi az, vagy nem is tudom, mostanában tűnt fel a jelenlétük. Orvossal még nem beszéltem ezekről a kis dögökről, de ha mindenütt egyre jobban terjednek, akkor gyanítom hamarosan lesz ellenük valami. Örülnék valami természetes megoldásnak, pl. valami illóolaj, szerintem is akár a levendulaolaj is működhet, lehet megpróbálom. Nem tudom kutyák bundájára 100%-os tisztaságú illóolajakat szabad-e használni, vagy sem.


2-es válaszoló, én nem pontoztalak le, szerintem aki igen, az azért, mert azt hitted a sima kullancsról van szó, pedig hát tévedni nem bűn. Pláne, hogy lehet még te sem találkoztál ezekkel a kis rohadékokkal.

jún. 30. 19:27
 14/16 A kérdező kommentje:
Ja, és igen, van erdő a közelben. A településünk egy völgyben van, körben erdők, és szántóföldek vannak. A szarvasbőgést úgy szoktuk hallani, mintha a kertből jönne, pedig az erdős rész és köztünk még van 3 utca.
jún. 30. 19:35
 15/16 anonim válasza:
A legyekre a legjobb a légycsapda. A neve: RedTop. Mi tavasztól-őszig használjuk, brutális mennyiségű legyet megfog. A Sipi webbolt oldalon találsz róla leírást és videót is.
júl. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
15- ez nem légy!!! Csak a neve az.Vért iszik.
júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!