Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az oka a kullancslegyek...

Mi az oka a kullancslegyek elszaporodásának a környékünkön, és mivel tarthatom őket távol a kutyáimtól?

Figyelt kérdés

Őszintén szólva az idei évig nem is tudtam a létezésükről. Mostanra pedig rendszeresen hordják be magukon a kutyáim, undorítóak, ahogy fúrják bele magukat a szőrükbe. De kint a kertben engem is üldözőbe vesznek, és gyakori nem kívánatos vendégek lettek a házban is. Mit tudok tenni ellenük? Mennyire veszélyesek ránk, és a kutyákra?


A kutyáim egyébként Nexgard tablettát kapnak rendszresen, de láthatóan ezeket a dögöket nem zavarja.



jún. 30. 10:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsánat, azt nem írtam, hogy faluban lakom, kb. a kellős közepén. 1-2 helyen még tartanak baromfit az utcánkban, de egyre ritkább. Disznó, tehén ilyesmi sehol nincsen a közelben, szóval ha az állattartáshoz lehet köze ezeknek a legyeknek, abszolút nem értem az elszaporodásukat.
jún. 30. 11:09
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Én külvárosban lakom, itt is nagyon sok a kullancs, sőt még télen is vannak, nyilván nem a nagy hidegre gondolok, de lényeg hogy rengeteg van itt is.


Sokféle kullancs elleni szert próbáltam ki, mivel egyik se vált be, állatorvos azt mondta hogy ez nem a szertől függ, hanem a kutyától, vannak olyan kutyák amiknél egyes kullancs ölő szerek egyszerüen nem működnek.


Az én kutyámon a Bravecto tabletta vált be, 3 hónapos védelmet ad kullancs, szúnyog, bolha ellen. Sajnos nehéz a bevétele, mert a kutya kiköpi, és ahhoz meg elég kicsi hogy egybe letudja nyelni, ezért kajába rakom bele neki, így sikerül.


Mondom azelőtt próbáltam sok félét, pl a csepegtetős advantix-ot is, de nem használt.


Azt, hogy mennyire veszélyes én nem tapasztaltam, de nekem állatorvos mindig mondja hogy eléggé, mert étvágytalanságot meg mindenfélét okozhat.


Egyik ismerősöm még kullancs és bolha elleni nyakörvet vesz időközönként, 3-4 havonta, az neki működik, én nem próbáltam ezt a félét mert nálunk közelben nem kapható normális és olcsón, netről meg lusta voltam rendelni.

jún. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
második vagyok, bocs azt nem írtam, hogy a Bravecto úgy működik, hogy attól még rá másznak a kullancsok ugyan úgy, csak mikor bele próbálnak csípni érzik hogy nem lenne jó nekik, ezért vagy rajtuk marad, vagy ha sokat mozog a kutya lepottyan, de ha netán még is belecsípne a kutyába akkor megdöglik a kullancs a szertől, így működik ez
jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A mi orvosunk is Bravectot, vagy Nexgardot javasolt. A Nexgard csak havi védelmet nyújt, és a galadféreg kivételével minden ellen véd, és mivel két nagytestű kutyánk van, nekünk az orvos inkább ezt javasolta.


Viszont, nem sima kullancsról van szó, hanem kullancslégyről. Ez a dög repül, ráadásul hangtalanul. Csak egy barnás színű legyet látsz a bundáján (még szerencse, hogy rövid szőrű fekete kutyáim vannak), amint egyre jobban fúrja magát a szőrzetbe, és ez is vérszívó. Számomra gusztustalanabb, mint a sima kullancs.

jún. 30. 11:38
 5/16 Platypus ***** válasza:
79%
Okosat nem tudok mondani a védekezéshez, viszont tippre azért van sok, mert elszaporodtak a nagyvadak a környékeden. Engem legalábbis mindig olyan helyen zaklattak nagy számban, ahol minden második bokorban szarvasok jártak.
jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

A kullancslégy sajnos veszélyes, mert az is tud lime-kórt terjeszteni.Legalábbis azt mondták a tévében. Nagyon agresszívek.

Amiket az állatorvos javasolt a kutyákra, azok biztos jók ellenük. Nekünk meg, gondolom, a szokásos kullancs elleni spray-k.

jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

gumilégy, ez a csúfneve


Erdő van a közeletekben? Vagy bármilyen hely, ahol vaddisznó, őz, szarvas él(het). Sajnos ilyen időben ez a meleg, párás nyári idő kedvez nekik dagonyázó helyek közelében (ahova inni járnak a nagyvadak) ott van sok. Nem igazán bírja a napos helyeket. Valahol a közelben biztos van sok nagy emlős, különben nem jönne a kutyáidra, de majd elmúlik ez agardáció, akkor nyugtod lesz. Addig, ha tudod kapd el, ami akutyádra megy, és nyomd agyon. És ne menjetek bozótosok, vadcsapások közelébe, ha lehet.

jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Már 6 éve találkoztam velük lovardák környékén. Egyre több van,lesz ezzel még bajunk az tuti. Semmi nem véd ellenük.agyonnyomni nemlehet,baromi kemények,max valami fém tárggyal tudod szétnyomni ,szintén kemény alapon. Vagy kettétéped.
jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

[link]

jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Érdekes az összetétele:



lavandin (2 g/100 g)levendulaolaj citronella olaj citromos eukaliptusz olaj napraforgóolaj víz emulgeálószer

jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!