Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Barna alga hirtelen elszaporod...

Balázska1987 kérdése:

Barna alga hirtelen elszaporodása?

Figyelt kérdés
Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni!Az a helyzet hogy eddig semmi gondom nem volt de az utóbbi két hétben rettenetesen elszaporodott a barna alga az aqváriumomban,és az érdekelne hogy hogyan szabadulhatnék meg tőlük.A medence 600L-es,egy külsö szűrő gondoskodik a tisztán tartásáról aminek a teljesítménye 1600l/óra,szivacs;kerámia;aktív szén és ismét szivacs szűrővel dolgozik az űrtartalma pedig 30L.A víz hőmérséklete folyamatosan 25 fokon áll.Algaevő harcsából van három és van 6 csigám is de nem bírnak el vele,túltelepítésről pedig szó sincs mert van benne kb 50 kisméretű (guppy,kardfarkú xipho neonhalak több fajtája) illetve 5 pontyom.A világításom az 4*58W 5200lumenes SYLVANIA LUXLINE PLUS COOL WHITE és WARM LIGHT T8 csövek.Azt hiszem semmit nem hagytam ki?
2015. jún. 2. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mikor vetted a fénycsöveket? Nem érett még meg a csere? Ha valamelyik (vagy több is) régebbi, elöregszik, az esetleg okozhat ilyet.
2015. jún. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nincs-e vízkő a fénycsövön
2015. jún. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nagyon régi szóbeli infó, nem is nagyon találtam a neten forrástő, egy beszélgetés dereng.


A barna alga kialakulásához 2 tényező kell az egyiket a berendezési tárgyak adják, kövek, fák, ajzat, a belőlük kioldódó ásványi anyagok.

A másik felét az éretlen biológia adja, ez főleg ammónia.

Normál esetben friss akváriumoknál lehet barna alga, akkor tűnik el, ha a kialakulásához vezető összetevőkből valami már nem áll rendelkezésre.

lehet oka az erős fény, mivel ilyenkor az ammónia nem jut el a szűrésig, és ha adott a másik fele, ami a kialakuláshoz kell,vagyis a magas szilikát szint akkor megint csak kialakul.


Nem írtad mikori az akva, viszont aktív szenet használsz, telítődik, a telítődés után viszont már nem köti az ammóniát, így adott a barna alga kialakulása.


Kevesen használnak aktiv szenet, drága hosszabb távon, tesztelni kell a vizet rendszeresen, ammóniára, nitritre, senyvednek a növények szén mellett.

Jobb, egyszerűbb a baktériumokon alapuló biológiai szűrés, mellé növényzet, és némi növénytáp.


A növényzet-biológiai szűrés nem egyeztethető össze az aktív szénnel, a szén leépíti a baktériumokat, köti a növénytápok összetevőit, és az akváriumban keletkező, növényeknek hasznos vegyületekbe is belepiszkál.


A verzió, cserélj szenet.

B verzió, vedd ki a szenet, és elszaporodnak a baktériumok, plusz tarthatsz növényeket.

2015. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sügeres akváriumoknál szat gyantát használnak, nem hátraártatja a baktériumokat, a nitrátot távolítja el, regenerálható, növények nem tartatóak mellette, növénytáp felesleges.


Növényesebb akváriumoknál purigen van, ami a nagy molekulájú szerves anyagokat köti, az én olvasatomban a halak kopoltyújából áramló ammóniát nem, a mulmból kioldódókat igen, részben építi le a baktériumokat, növények, növénytáp lehet, a nitrátot, növénytápok összetevőit nem bántja, hátrány, hogy drága, viszont regenerálható.

2015. jún. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Nem írtál a növényekről sem. Nagy a 600liter de ha azt vesszük, hogy nincs teljesen feltöltve és a talaj is kiszorít valamennyit akkor korántsem biztos, hogy nem sok a hal, úgy értem, hogy pontyonként jut 100-liter és a maradó 100-literre 50db apró hal és az algázók. Nem írtad mekkorák a pontyok de ők aztán nyomják a "cuccot" 20cm fölötti méretnél. Én Joci B. verziójára szavaznék az-az növények, növénytáp és a szén helyére siporax.
2015. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.siporaxot is használok,az van a szén előtti fiókban,a ne önök mind új mert pont a problémám miatt mindet lecseréltem,A kis pontjain 3 az kb 10centis a többiek pedig 5körül vannak.a szűrőben a töltő anyag 3 hónapja van benne ,de heti szinten van átmosva mind,és a szivacs is hetente van cserélve ujra benne.
2015. jún. 4. 18:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja a növények kevesen vannak mert a pontyok azok inkább kecskék és mindent lelegelnek
2015. jún. 4. 18:55
 8/11 anonim ***** válasza:

Az 5 db ponty, ha ilyen kicsik még nem akkora probléma, viszont az akvárium biológiával kapcsolatos ismereteid hiányosak.


Alapból van egy szintetikus anyag, szivacs, üvegszálas anyag, vagy esetleg természetes porózus kő is lehet, pl lávakő, ezek át itatódnak szennyeződéssel majd baktériumok lepik el az anyagot. Az így kialakult szennyezett, baktériumokkal teli anyagon, ha átszivattyúzzuk az akvárium vizét, a baktériumok lebontják annak ammónia, és nitrit tartalmát, ez a biológiai szűrés lényege, röviden.


Az érett szűrőanyagot nem cseréljük, nem adunk meg konkrét időpontot a tisztásra, a tisztítást akkor kell csinálni, ha úgy ítéljük meg, hogy nem folyik át kellő mennyiségű víz a szűrőanyagon. 1 db szűrő esetén nem látja el a tőle elvárt 3 funkciót, 1 mechanikailag tiszta víz, áramlás, ami egyben oxigén beoldás is, biológiai szűrés, vagyis a baktériumok.


A jól méretezett: belső szűrőket 3 hét után, külsőket 1 hónap után, jól megépített külsőket 3 hónap után tisztítják, van aki a külsőket fél évente tisztítja.


A motor előtti perlonvatta kivételével nem kell cserélni szűrőanyagot soha, akkor esetleg, ha nagyon elhasználódott, és nem regenerálható.

2015. jún. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Így van, a szűrőt akkor tisztítjuk ha nagyon lecsökkent az áramlás és már nem tudjuk nagyobb fokozatra állítani, mármint ha állítható. A szűrőt ha tisztítani kell akkor azt lehetőleg akváriumvízben tedd. Egy nagyobb edénybe engedsz akváriumvizet és ebbe átpakolod kosarastól a szűrőanyagot. A szűrőházat úgy és azzal mosod amivel akarod lényeg, hogy tiszta és vegyszermentes legyen a végén, ilyenkor a motorházat és a rotort is érdemes szétszedni és óvatosan kitisztítani. A szűrőanyagot elég ha kézzel átforgatod kicsit és megrázogatod a leszűrt akváriumvízben és már mehet is vissza a helyére, utoljára hagyd a szivacsot, ezt jól kinyomkodod a vízben és mehet vissza, esetleg egy másik edényben tiszta akváriumvízben még egyszer átmoshatod de nem szükségszerű. Joci már leírta mikor kell csak cserélni. Azért írtam le ennyire szájbarágósan mert nem voltam biztos benne, hogy mit értesz szűrőtakarítás alatt. A pontyok még tényleg kicsik ez a része rendben van. Hozzájuk kemény vastagszárú növények kellenek, pl nyílfüvek, kardfűfélék, hólyagos vízikehely, a vastagabb vallisnériák, vízikalászok és orchideák, stb, valamint lebegő köztéri növénynek tüskéshínár leültetés nélkül, vagy úszó növények, ezekből ehet is kedvére ha akar, bár inkább a hínárfélék hajtásait kedvelik a többit csak kitúrják. A növények tövét nagyobb kavicsokkal rakd körbe, hagy ne tudják kitúrni. Ezek a növények hamar felélik az algákat megfelelő tápozás és fény mellett.
2015. jún. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Mármint az algák tápanyagait.:D
2015. jún. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!