Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják állatkínzónak,...

Miért mondják állatkínzónak, aki kint tartja a kutyát?

Figyelt kérdés

jún. 28. 07:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Ennyire altalanosan szerintem senki nem mondja.

Korulmenyektol fugg.

Kint tartja, de lancon? Na az igen, kinzas. Kint tart telen egy rovidszoru kutyat? Na az is.

Stb stb.

Amugy nincs baj a kinti tartassal szerintem, ha optimalisak a korulmenyek.

jún. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Mert általában ki van baxva az udvarra. Nincs neki kitéve víz, kaja. Nincs háza. Jobb esetbeb egy fa tövében meghúzhatja magát szerencsétlen.

Nem foglalkoznak vele. Bio csengő és moslék evő házi malac.


"dE Én Nem IlYeN VaOk" húha, gratula. Azt írtam "általában". Nem azt hogy mindegy egyes kinti kutyás ilyen.

(Mindig megtalálnak az ilyen agyhalottak, akik nem tudják értelmezni a leírtakat)

jún. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem azokra mondjuk, hanem aki kibssza, ha tacskó, ha husky (egy tacskót nem tarthatsz kinn), és aztán szrik a fejére.

Naponta egyszer odalök neki valamit "enni", talán cseréli a vizét (inkább nem), és biodísz, házicsengőként tartja.


Na, ez állatkínzás. A kutya vegetál, cserébe üvölt álló nap, mert nem éri inger, nincs sétáltatva, fárasztva.


Röviszőrűt pedig eleve nem tartunk kinn - vagy akkor fűtött! melléképületben.

jún. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Nekem valahogy az az érzésem, hogy mindig az jön a szövegértéssel, aki nem tud világosan fogalmazni.


"Röviszőrűt pedig eleve nem tartunk kinn - vagy akkor fűtött! melléképületben."


Persze, nyáron 35-40 fokban is. :DDDD


Ja, tudom, az a hülye meg analfabéta, aki nem tudja, mit gondoltál még mögé. De hát nem írtad, hogy csak télre gondoltál.

jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
Mert betegek, és többre tartják kutyulit mint a gyerekeiket.
jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Mert a legtöbben, akik kint tartják, rosszul tartják, figyelembe sem véve a kutya igényeit. Az, aki szisztematikusan kint tartja a kutyát, az esetek 95 %-ábab azért nem akarja beengedni, mert "jóvanazkint", és ugyanezek az emberek "jóvanazneki" vacak kaját adnak, "jóvanazugy" nem viszik állatorvoshoz, stb.

A kinttartás jelzi, hogy a kutyát tárgyként kezeli, nem érző lényként, és főleg nem társként.

jún. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%
A legtöbben akik meg bent tartják olyan büdös van mint egy borz barlangban, de van egy olyan hogy "szagvakság" te megszoktad, nem érzed de mindenki más nagyon. De ne menjenek oda emberek, mert "jóvanazugy"
jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

A szőr hossza kb semmit nem jelent, attól függ van-e aljszőrzet. Ha van rendben lesz, ha nincs akkor kétséges. Nekem volt rövid szőrű kutyám, aljszőrzete megvolt rendesen így simán elvolt kint a hidegben is.

A kinti tartással az szokott lenni a baj, hogy sokan azt hiszik annyi járkálás elég a kutyának, nem kell sétálni vinni. Pedig a kinti kutyát is ugyanúgy el kell venni időnként, max ritkábban mert a kaki-pisit elintézi a kertben. Azért ha megoldható a napi 1 hosszabb séta kell így is.

Ezen felül kell egy jó kutyaház ahova behúzódhat, illetve megfelelő kerítés ami biztosan benntartja a kerten belül.

Szerintem jó, ha van egy kennel is, ahova szükség esetén be lehet zárni a kutyát ideiglenesen(!!). Ott tartani kb állandóan nettó állatkínzás, bár egy fokkal jobb mint kikötve...

Azt hiszem az se árt, ha a kutya hasa nem éri a talajszintet (tehát nem rövid a lába, mint pl. a tacskónak) hogy ha hűvös vagy esős az idő akkor ne legyen gond. Bár sose volt ilyen kutyám, ha lenne tuti nem tartanám kint.

jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

"A kinttartás jelzi, hogy a kutyát tárgyként kezeli, nem érző lényként, és főleg nem társként."


Ezt az ostobaságot. Tarts folyamatosan bent egy berni pásztort vagy újfundlandit. Vagy akármilyen munkakutyát. Az enyém akkor jön be amikor akar, mégis jobban szeret kint. -10 foknál is sokszor úgy kell beparancsolnom.

jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
4-es, nem sikerült a kérdésre válaszolnod.
jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!