Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda az, aki nem vesz...

Rossz gazda az, aki nem vesz drága tápot a kutyájának?

Figyelt kérdés

Darlingot vagy maradékot kap.

Ettől rossz gazda valaki vagy senkinek semmi köze hozzá?



jún. 25. 09:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

Egy gyereket te meddig akarsz anyatejjel etetni? Ugye tudod, hogy atlagban 1-2 eves korig kapnak max, es utana? Vagy 20 evig azzal etetned?

Ugye tudod, hogy az eletunk legnagyobb reszeben nem csecsemok vagyunk, szoval elegge fontos a helyes, kiegyensulyozott taplalkozas, anyatej ide vagy oda :)


Kutyaknal is.

jún. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

Nem. Az a lényeg, hogy a kutya boldog-e.


Láttam én már olcsó kajás full boldog kutyát,aki szabadon élt az udvaron, állandó foglalkozást kapott.


És láttam drága táppal etetett állatot, amelyik teljesen el volt hanyagolva (mozgás,foglalkozás,séta).


Nem ezen múlik.

jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen, valamilyen szinten rossz gazdának tartom azokat, akik ócska táppal etetnek. Egyrészt azért, mert a Darling és az ehhez hasonló márkáknál jobbat is lehet lehet találni ebben az árkategóriában egy kis utánnajárással. Másrészt pedig azért, mert akinek egy középkategóriás tápra sincs pénze az miből fizeti az orvosi költségeket? Történhet bármilyen baleset, vagy a semmiből egyszercsak rosszul lesz a kutya, akkor az ilyen emberek csak végignézik a kutyájuk szenvedését? Nem rosszból írom, hanem tapasztalatból, mert velem is megtörtént. Itt a gyakorin is gyakran tesznek ki olyan kérdéseket, hogy xy baja van kutyának és nem tudja orvoshoz vinni, mert az drága. Azt is rossz gazdának tartom, akit nem is érdekel a kutya, csak biodíszlet a kertben, akinek napi egyszer kitesznek egy tál maradékot.
jún. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%

A Darling kb. a hányással egyenlő, a moslékot nem kommentálom.

Szerintem a jó gazdi normális tápot ad a kutyájának, nem pedig szemetet.

Ha nincs pénze rá, ne tartson kutyát.

Szóval én rossz gazdának tartom az ilyet.

jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy én pl mivel etetem a kutyámat. Mivel futiba nem járunk (nincs a városunkban), ezért nem is tudja meg senki.


Nem kell kibeszélni másnak,hogy mivel etetsz. Gond megoldva. Ja, és Facebookra se kell kiírni.

jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Heti kétszer főzünk a kutyának, ez 4 napra megoldja az élelmezést. A fennmaradó 3 napban hipoallergén tápot kap. Muszáj, mert a csirkétől viszket.
jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

Gondoltam hogy a kutya nem gyerek dumával fog reagálni a kérdező. :D pedig képzeld mindkettő élőlény, akiről az ember önként dönt úgy hogy gondoskodik, egyiket sem muszáj bevállalni, de ha megteszed mindkettő ki van szolgáltatva neked és emberileg igenis elvarhato hogy a tőled telhető legjobbat nyujtsd mindkettőnek.


És egyébként az se normális dolog ha valaki megtehetné hogy szoptasson de önző okokból nem teszi. Attól hogy olvastál egy két véglénytől kommentet akik szerint rendben van még nincs így.


Nem olyan drága azért egy közép kategóriás táp sem, ha szereted azt a kutyát nem értem miért nem lehet neki legalább egy normális eletszinvonalat biztosítani. Főleg hogy nem volt muszáj kutyát tartanod de így döntöttél.


Egyébként meg az egy dolog hogy elélnek a három napos kenyér száraz kenyéren és a kicsit már büdös tésztán, de attól még nem jó nekik.

Te is elélnél gyorskajan de attól még nem egészséges.

Persze mindenre lehet hozni kiragadott példát hogy a 97 évig élt öreganyám világ életében kenyeret meg szalonnát evett, de az az igazság hogy nem az éltette addig hanem a szerencse és a szerencsés gének. Attól még mást aki kevésbé szerencsés dolgokat kapott a termeszettől egy ilyen étrenddel 50 évesen elvinné a koleszterin, még egészséges étkezéssel 70 évig is élhetne.


Nem egy atomfizika az hogy ne egydimenziósan lásd a dolgokat.

ma 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!