Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz gazda az, aki nem vesz...

Rossz gazda az, aki nem vesz drága tápot a kutyájának?

Figyelt kérdés

Darlingot vagy maradékot kap.

Ettől rossz gazda valaki vagy senkinek semmi köze hozzá?



jún. 25. 09:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Jó szülő valaki, ha moslékkal eteti a gyerekét? Vagy senkinek semmi köze hozzá?


Állatot azzal a mentalitással vesz magához normális ember, hogy megadja az állatnak azt, amire szüksége van. Ebbe a normális táplálás is beletartozik. Nem az az elvárás, hogy drága legyen, hanem hogy jó minőségű, és olyan, ami az állat számára egészséges. A házikoszt maradék konkrétan egészségtelen, a darling szintű tápok pedig minimum nem kielégítőek tápanyag szempontjából.

Ha valaki olyan anyagi szinten van, hogy nem fér bele a büdzsébe a normális táp, akkor még szerencse, hogy állatot tartani nem kötelező. Hiszen ha egy normális táp nem fér bele, akkor az állatorvosi ellátása a kutyának még annyira sem fog, ergo a "gazdi" majd végignézi egy betegség esetén, hogy szenvedve kimúlik a kutyája, mert nem viszi orvoshoz.

jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon jó minőségű, de olcsó tápok. Google a barátod, olvasd az összetevőket. Én Mojestic-et használok, nekem az belefér. A darling szerintem ami hányással egyenlő minőség és még nem is olcsó :)

Figyelj, nem is értem minek kutya ha nem tudod megengedni az etetését.

Elsővel nagyon egyet tudok érteni.

jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
73%

Két hosszúéletű kutyánk volt, állatorvost 5 évente láttak apróbb bajokkal, az oltásokon kívül természetesen.

Egyikük legolcsóbb sajátmárkás tápot kapott, másikuk prémiumot.

Konyháról pedig nagyon kevés aznapi maradékot mindkettő.

jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy most gyorsan csekkoltam, a brit premium olcsóbb(!) és sokkal jobb az összetétele, szóval, ha nincs rá valami nyomós indok, az ilyen gazdi nem a legjobb...
jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem átlagos. A legtöbb kutyás ezt csinálja. Az a rossz, aki csak moslékkal eteti vagy még azzal se
jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem drága tápot kell venni, hanem olyat, aminek megfelelő az összetétele. A Darling nagyon rossz minőségű, cserébe legalább viszonylag drága.
jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

@1 “ Jó szülő valaki, ha moslékkal eteti a gyerekét? Vagy senkinek semmi köze hozzá? “


Azért a gyerek kicsit komolyabb dolog mint egy háziállat, de egyébként igen, ma is láttam egy vitát arról, hogy egy anya írta hogy nem ad anya tejet a babának mert neki kényelmesebb a táp (noha van teje ami bizonyítottan egészségesebb) és a legtöbben bizony védelmükbe vették hogy “senkinek nincs köze hozzá mit ad a gyerekének” meg “elsősorban nő, csak másodsorban anya” és “semmi baja nem lesz ha nem kap cicit (ami esetében a legjobb minőségű ‘eledel’”.

Szóval ja, gyerekek esetében simán ezt mondják. Kutyák meg falu helyen mai napig 10-15 évet élnek moslékon

jún. 25. 11:38
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Hát én inkább főzök rájuk is, ügyelve arra, hogy mit ehetnek és mit nem. Legtöbbször a mi kajánk a "moslék", meg konzerv, száraz vagy ez a nagy rúd felvágottszerű izé, néha egy kis kenyérrel, ha nem gondolkodtam előre. A feleségem csodás húslevesét úgy tolják mindenestül, mintha késésben lennének. A doki egészségesnek látja őket, nyilván lehetnének többnyire jólfésültebbek, de bocs, inkább töltöm azt az időt is a fiammal, vagy ha nincs más, akkor vagy melóval, vagy henyéléssel. Ez csak ilyen jelenkori, alapjaiban téves sznobéria, hogy a dögevő gyomornak csak a nagyüzemi tartósított fos való.
jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%

8, a kutya semmilyen dimenzióban nem dögevő.

Egyébként főzni a kutyának teljesen rendben van, a maradék félig romlott pörköltet kenyérdarabokkal, az, ami nincs oké (a házikoszt/maradék az utóbbira értendő).

jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Ha valaki nem tud egy jó minőségű tápot megengedni, akkor nem tudom hogy például egy állatorvosi kezelést hogy finanszíroz, egy bolha-kullancs-szúnyog elleni kezelést, stb. Ezekben az olcsó tápokban, meg maradékokban semmi tápanyag nincs, full szemétből van az egész. Igen, rossz gazdának tartom az ilyeneket. Nem muszáj kutyát tartani!
jún. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!