Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy eteted a kutyá(i)dat?...

Hogy eteted a kutyá(i)dat? Egyfélét adsz, vagy változatosan? Mit vagy miket?

Figyelt kérdés

Ismertem olyat, aki kizárólag egyféle tápot adott, mindig este 5-kor, utána szigorúan egy db dentastix. Kb egész életében a kutya 3 fajta tápot evett összesen.

Meg ismertem olyat, aki reggel mindig tápot adott, de úgy, hogy vett egy 2*15kg-os zsákot valamelyikből, aztán következőnek már másikat vett, illetve este mindig főtt kaját evett a kutyi, csirkenyak, szív, zúza tésztával vagy rizzsel, illetve kevés répa, borsó bele.

Szerintetek melyik a helyes, a monoton vagy a változatos? Egyik kutyának se volt semmi baja amúgy, legalábbis egészségileg.


jún. 22. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Én táppal etetek, a 7 kg-s két hónapig elég, ezután általában másmilyenre váltok, vagy olyanra vissza, ami korábban bevált. Nedveset nem adok nekik, mert megy tőle a hasuk (a prémiumtól is). Nasikat is szoktak kapni, ebből is mindig másmilyet veszek, szárított hal, kolbászkák, egyebek.
jún. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor csak táp a fő étele, de abból több márkát adsz, ha jól értem.
jún. 22. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Korábban főztem is nekik, de az macerás és oda kell figyelni, hogy minden tápanyagot megkapjon. Inkább etetek jó minőségű táppal.
jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszod:)
jún. 22. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiknél örülök, hogy sikerült olyat találnom, amitől nem megy a hasa és normális összetevők vannak benne. Ő néha kap jutalomfalatot, de inkább a játék a motiváció. A másiknál régen azt néztem, hogy épp mi a legolcsóbb, ami megfelel az elvárásaimnak (min. 70% hús, lehetőleg több fajta, lehetőleg gabonamentes), most pedig a másik kutyám sikertelen tápválasztásait "takarítja". Nála a jutalomfalat az elsődleges motiváció, mindig igyekszem mást adni neki.
jún. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hússal, csontoshússal etetek. Ez kb. 90%, ehhez kapnak +10% ballasztot. Rizs, zab, répa többnyire.
jún. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhetnek még válaszok!
jún. 23. 10:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Eleve hasmenésesen hoztam el a kiskutyám - akkor próbálkoztunk tápokkal, de semelyik nem vált be. Átálltam főzött kajára (sertéscomb, zöldségek), ez ment 3 évig, de még így is folyton jött-ment a hasmenés, mindent összeszedett amibe beleszagolt. És nem hízott. Másfél éve nagy levegőt vettem (mert sok rosszat olvastam a módszerről és mindenki ellene dumált) és átálltunk a nyersetetésre. Azóta soha nem volt hasmenése (csak ha csirkesonkát adtak neki a gyerekek, amire allergiás) és gyönyörűen hízik. Nekem nincs energiám arra h számolgassam, h miből hány százalék legyen a kajában, így darált menüket eszik (amiben van hús, belsőség, csont és zöldség) - marhát, birkát, halat, nyulat, mellé kap aquadellát, nyúl elejét, egyszer kapott egész prédának egy makrélát is, de mikor a szemét kipattintotta a szőnyegre, gondoltam ezt inkább ne. :D Mindenkinek más válik be - és ez egy németjuhásznál nem olcsó (sőt, kutyadrága :D ), de érdemes az embernek keresgélni, mire megtalálja a megfelelőt.
jún. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Fúj a szeme 😫
jún. 23. 21:35
 10/10 anonim válasza:

Szia!


Az én módszerem biztos népszerűtlen lesz, de általában azt adom a kutyámnak enni, amit magamnak/magunknak is főztem (aláhúzandóan: nem a maradékot, mert "a kutyának jó lesz"), de azt hozzá kell tennem, hogy nem igazán használok fűszereket, vagy ha igen, akkor aznap csak tápot kap. Így hiretelen ami eszembe jut, krumplit, tésztát és paradicsomot sem adok neki.


Kiegészítésként szokott kapni egy kis tápot (kb 10-25% táp, a többi százalékban főtt ételt), bár van hogy az elmarad. A tápot és a főtt ételt egy étkezés alkalmával, egy tálban kapja. Kiskora óta így etetjük. A táp éveken át ugyanaz volt, aztán érdekes dolgok történtek az összetételében, így váltottunk egy másikra. Kiskora óta három tápot kapott csak életében - egyet kölyökként (ezt amivel a tenyésztő ettette), a mostanit és azt, amit régen.


Virslit nem kap, zsíros ételt nem kap, csontot nem kap, szalámit nem kap, és semmi olyasmit sem kap, amit én nem ennék meg, de mások még odaadnák a neki, mert ő kutya. Van ismerős, aki főtt dísznó körmön át mindent odaad neki.


Mindig odafigyeltem, hogy főtt ételt kapjon, szobakutya (mindig is az volt, akkor is amikor még a szüleimnél laktam vidéken), így nekem fontos, hogy a lehető legkevesebb baktériumot és koszt hagyja maga után.


Amúgy mindent megeszik. Múltkor főzéskor esett le salátalevél, azt is jóízűen megette, de a kósza citromot is levadászta, majd megette.


10-12 kg (nem mértem évek óta), naponta egyszer kap egy "ebédet", évek óta kb ugyanakkor (13:00), bár van, amikor fél órával előbb vagy később, mikor hogy jön ki. De ebédkor mindig én/mi eszünk előbb, aztán ő.


Reggel szoktam enni egy-két falatot, ilyenkor ő is kap szigorúan szószerint két falatnyit a reggelimből (van hogy tojást, vagy banánt, de néha csak joghurtot iszom, mikor mit eszek). Délután 4 körül és este 8 órakor gyümölcsöt szoktam enni, abból is szoktam neki adni. Sokan nem értenek vele egyet, de én ilyenkor csak dobok neki egy-egy falatot miközben még én is eszem (tehát nem a táljába kapja). Általában kettőt kap, a második falat után elmegy a helyére. Nem erőszakoskodik, nem nőtt a fejemre, tökéletesen jól nevelt kutya, a falkában lévő helyét tudja.


Nem számoltam a fehérje-szénhidrát-ásványi anyag arányokat sosem, épp ahogy aznap kijött. Tudom, hogy egészséges kutyám van, szép a szőre, a csontozata, az izomzata, a széklete, nem sovány, nem elhízott. Az állatorvos sem mondott soha semmit, akárhányszor elvittem. Volt már beteg, a füle gyulladt be, mert játék közben megsértette, vagy húzta meg a lábacskáját, de emésztési gondjaink nem voltak. Fogai tökéletesek (soha nem volt fogászati kezelése, sem fogkő, sem mosás, stb.), persze valamennyit koptak, de ez az életkorral együttjár.


Annyira pontosan étkezünk minden nap, hogy a pisi-kaki időpontok is percre pontosak. Tökéletes rendszerben élünk. Volt, hogy elfelejtettem a délutáni uzsonnát, négy után pár perccel jelzett, de ha elmaradt (majd egy évtized alatt biztosan volt ilyen) vagy fél órát megkéstem vele, nem erőszakoskodott, pedig elég torkos fajta - beagle. A jelzést is úgy értsd, mint amikor jelez a kutya, hogy ki kell mennie. Szigorú rutinhoz szoktattam, így ismeri az életét.


Sokan biztosan nem támogatják ezt a fajta etetést, de még a legjobb részhez nem is értünk. Nyári szezonban az udvaron van körte, szőlő, málna, barack, később dió, és ezekből amikor kedve van szokott enni.


A kedvenc gyümölcse amúgy a görögdinnye.


Ebédkor is, előbb a zöldségféléket eszi ki a tálból, majd a húst.


A joghurtot is imádja, úgy vettem észre.


Nedves tápot sosem adtunk neki, a családban több kutyának is ment a hasa azoktól, pedig igyekeztünk jó minőségűt venni. Jutalamfalat van otthon (az is szárított hús), de azt ritkán kap, tanítani már nem szoktam új dolgokra, azt az évek alatt megtanulta, amire szükségünk volt. Körömvágáskor kap, az évi 2-3 fürdés után is.


Mi így etetjük, nekünk és a kutyusnak is ez vált be. Azt hogy melyik a helyes, monoton vagy változatos... szerintem kutya és gazdi függő, a lényeg, hogy kiegyensúlyozott legyen, valamint az etetések mindig ugyanakkor legyenek. Legyen egy rutin, amihez hozzászokhat.

jún. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!