Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyű ember vagyok, amiért...

Szörnyű ember vagyok, amiért egy héttel a kutyám halála után elgondolkodtam egy új kutyán?😔

Figyelt kérdés

Először nagyon nagyon sírtam, éjszakákon át és azt mondtam, hogy soha többé. De egy hét folyamatos sírás és szívfájdalom után eszembe jutott, hogy talán ő nem ezt akarná, talán azt szeretné, ha lenne egy másik, aki egy kicsikét betölti az űrt. Talán ő nem is akart ilyen szomorúan itt hagyni engem és nem akarná, hogy egész életemben utána sírjak.

És most emiatt érzem szörnyen magam.


jún. 22. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
nincs semmi baj, fogadj be egy másikat nyugodtan :)
jún. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Neked bizony ebre van szükséged.

Nem vagy szörnyű ember.

jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Az élet megy tovább, az előző kutyádat nem fogja elfelejtetni az új kedvenc, de könnyebb a hiányát elviselni egy új társsal
jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 MDaniel98 válasza:
90%
Nekem is pusztult már el kutyám. Sajnáltam, remélem ha létezik valamiféle túlvilág ott találkozunk, de az élet megy tovább, a kutyák pedig aranyosak és okosak, úgyhogy nekem mindig kellett és kelleni is fog legalább 1.
jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
88%
Nekem kellett pár év, mire eljutottam odáig, hogy befogadjak. De ettől függetlenül sem te, sem én nem vagyunk szörnyű emberek emiatt.
jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Thunderfairy ***** válasza:
3%
Hidd el hogy jobb lesz kutya nélkűl. Több pénzed marad másra.
jún. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is egy-két hét után ez eszembe jutott, de aztán rájöttem, hogy én személy szerint csak egy pótlékot akartam, még nem álltam készen egy új kutyára. Végén 8 hónappal később fogadtam örökbe egy kutyát, de akkor sem "szándékosan", hanem belefutottunk facebookon egy fajtamentés posztjába. Amúgy szerintem mindenkinek ez másmilyen, nem vagy szörnyű ember. Csak ilyenkor óvatosan, érdemes jól elgondolkodni egy új kutyán, mert persze segíteni fog átvészelni, de azért fontos, hogy ne hirtelen döntés legyen, ne csak pótlékként, hanem tudatosítani magadban azt, hogy ez ismét egy 10-15 éves felelősség lesz, és lelkileg te erre készen állsz-e.
jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem vagy szörnyű ember! Az előzővel teljes mértékben egyetértek, csak akkor fogadj be egyet, ha biztos készen állsz, bár szerintem pótlék nem tud lenni, hisz nincs két ugyanolyan kutya. Ha örökbefogadsz, akkor egy életet is megmentesz, még akkor is ha kölyök.

A szomorkodás pedig nem old meg semmit.

jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Hát készen nem állok még egyáltalán, de azért érzem sz.rul magam, hogy egyáltalán eszembe jutott, főleg, hogy csak egy hét telt el.

De ha arra gondolok, hogy egy másik kutyát gondozzak és szeressek úgy, mint Őt...Nem vagyok rá képes. Még biztos nem. Visszatérek rá 2-3-6 hónap múlva, talán.

Nekem Ő volt az első, 4 évesen fogadtuk örökbe.

jún. 22. 17:31
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
8-as vagyok, semmiképp se siettesd a dolgot, valahol biztos van egy kutya, aki neked van szánva, csakúgy, mint az előző, talán még meg se született, de ne erőltesd, siettesd, annak semmi értelme.
jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!