Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondatok már le a kedvenc...

Mondatok már le a kedvenc fajtátokról?

Figyelt kérdés
A német dog a kedvenc fajtám mióta az eszemet tudom, de eddig még soha nem volt lehetőségem tartani, mivel nem álltam úgy anyagilag, hogy megengedhetem magamnak, most viszont úgy fest, hogy pár éven belül tudok venni egy saját lakást/házat és anyagilag is úgy állok, hogy lehetne. Tisztában vagyok a ténnyel, hogy rövid életűek és nem túl egészséges fajta, ami kétséget ébresztett bennem, hogy talán valami más fajtát kellene választanom. Kis túlzással erre vágytam egész életemben és egyszerre szeretném is meg nem is.
jún. 21. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Én a Border Collie-ról mondtam le ami mindig is a kedvenc fajtám volt, mert nem tudtam volna eleget foglalkozni vele:(((
jún. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Persze, mivel nem fajta alapján választok, hanem a saját igényeimhez, szabadidőmhöz, aktivitásomhoz megfelelő állatot.
jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen. Olyan élethelyzetem van, hogy kb. csak kistestű, lakásban tartott kutya férne bele, viszont ha lenne kutyám, mindenképpen magyar fajtát szeretnék, azok közül meg a legkisebb a puli, ami még csak-csak tartható lakásban, és legalább a szőre sem hullik, de azért nem lenne olyan élete, főleg, amilyen időszakok vannak néha a munkámban, amilyet megérdemelne, ezért egyáltalán nem is tartok kutyát. Talán egyszer, ha lesz valaha házam, meg családom, hogy ne én legyek az egyetlen, aki foglalkozni tud vele.
jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Persze. Pl. mindig nagy kedvencem volt a westi, de az is brachycephal, és ezt a tenyésztést sosem akartam támogatni (Kevékem van és persze ő a legjobb kutya)
jún. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Német juhász mellett nőttem fel, imádom őket, ez a fajta A kutya nekem. Nem veszek magamnak, mert tudom, hogy én nem vagyok annyira aktív, amennyire az a kutya igényelné, nem foglalkoznék vele eleget.

Van helyette egy kimondottan lusta menhelyi bull keverékem, na, ő passzol a habitusomhoz 😅

jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Claudia Schiffert, Malena, Palvin Barbi
jún. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Több olyan fajta is van, amivel tudok azonosulni és mondhatni kedvenc, de mindig a legkedvesebb számomra a menhelyi vegyes keverék kutyák voltak és amíg ők vannak, amúgy sem vennék pénzért kutyát.
jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A weimari vizsla mindig is álmom volt, de az életkörülményeim miatt nem tudnék neki ideális körülményeket biztosítani, nem tudnám kielégíteni az óriási mozgásigényét, ezért most a másik kedvenc fajtám, egy szálkásszőrű tacskóm van, akivel ugyan szintén nagyon sokat kell foglalkozni, de más formában, mint egy vizslával.

Én is támogatom az örökbefogadást, szerintem senkinek nem kell lemondania a kedvenc fajtájáról amiatt, hogy inkább az állatmentést támogatja. Rengeteg kidobott fajtajellegű kutya van. Jelenleg a harmadig rossz körülmények közül mentett szálkásszőrű tacskót fogadtam örökbe.

jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon szerettem volna egy olyan kutyát, akivel komolyabban lehet sportolni, de sokáig nem éreztem olyannak az élethelyzetemet, ahol mindent megadhatnék neki. Elkezdtem önkénteskedni, láttam, hogy milyen helyekre mennek a kutyák - nagyrészt kertidísz, néhol a házba is bemehet vagy szép időben sétálnak vele a környéken-, és mivel a számomra nem ideálisnak tartott helyzetemben is többet tudtam volna adni ennél egy kutyának, hazavittem a beragadt kedvencemet. Az élet meg úgy hozta, hogy mindent, amit fontosnak tartok meg tudtam adni neki, mert jött a kovid és megváltozott az élethelyzetem :) pár év múlva beszereztem az álomfajtámat is és bár ha visszamehetnék is ugyanígy örökbefogadnám a kutyámat (jó, lehet, hogy hamarabb és nem nézegetném majd' egy évig a menhelyen), de azt vallom, hogy ha akarsz egy bizonyos fajta kutyát, de félsz, hogy nem tudod kielégíteni az igényeit vagy bármi egyéb, viszont kicsit szomorúan, de kompromisszumként magadhoz vennél egy másikat, akkor nyugodtan válaszd az álomfajtád, fel tudsz nőni a feladathoz és meg fognak oldódni a dolgok. Ha az a dilemma, hogy egyáltalán nem alkalmas az élethelyzeted a kutyatartásra, akkor természetesen ne vegyél magadhoz kutyát.
jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom, hogy nem alkalmasak a körülményeim, mert már most azon vagyok, hogy minden oké legyen,szóval nem pénz kérdése. A probléma azzal van, hogy gyakorlatilag, ha kicsit utánna néz az ember ennek a fajtának, akkor szinte csak az jön szembe, hogy mennyire problémás egészségügyileg és milyen rövid ideig élnek.
jún. 23. 00:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!