Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elrontott Yorkik? Mit tanácsol...

Elrontott Yorkik? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Van 2 Yorki kutyusunk, sajnos elég válogatósak, az utóbbi időben rászoktak arra, hogy csak kézből esznek, ha odateszem a tányért ott hagyják. A másik probléma, hogy ha fél napig nem esznek, savat hánynak mindketten, ezért muszáj leerőszakolni valamit a torkukon. Hosszú távon ez így sajnos nem működőképes, tudom, hogy az lenne a megoldás, hogy kiteszem a kaját, ha nem esznek elveszem és előbb utóbb enni fognak, de mit csináljak a gyomorsav problémával?
jún. 21. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Mit esznek?
jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
A mi kutyánk is sztrájkol, viszont úgy megeszi a tápot, ha egy kis húslevest, vagy valami ízes cuccot, szaftot ráöntök. Esetleg így megpróbálhatod, hátha beválik.
jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kapnak száraztápot illetve PetChefről főtt kaját melegítve, eddig gond nélkül megették
jún. 21. 10:20
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem jó ötlet keverni az etetési módokat. Vagy szárazat egyenek, vagy főttet. Tedd eléjük, ha nem esznek fél órán belül, vedd el. Ha hánynak, attól nem lesz bajuk. Ha éhesek lesznek, enni fognak. Neked kell erősnek lenned és a te akaratodnak kell érvényesülnie, nem az övéknek!

Az én kutyám is hányós sajnos, a sav miatt. Én azt csinálom, hogy mindig más időpontban adok neki enni, nem ugyanakkor, így nem szokik hozzá a gyomra, hogy mikor kell várnia a kaját. A jutikkal is csínján kell bánni, az is savat okoz. Én kaja előtt nem adok neki rágcsát, hanem csak utána.

jún. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Probiotikum az ivóvizükbe keverve esetleg? Hátha az emésztésükkel van gond, azért nem esznek, és a sav csak termelődik.

A Normaflore teljesen íztelen, nem veszik észre, ha a vízbe teszed. Egy próbát talán megér. Persze állatorvossal konzultálj előtte..

jún. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5ös szoktak kapni probiotikumot, lehet ezt a vízbe Normafloret megpróbálom
jún. 21. 12:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Savhányásra esetleg állatorvost kéne kérdezni inkább.

Nekem a macskám "szokott" rá a napi több hányásra. Szőrcsomó miatt is gondoltuk persze, de nem volt már normális.

A helyi rendelőben vágigjártunk labort meg minden fixemfaxomot. Talán 80et otthagytunk összesen. Pedig a legelején megmondta a régi dokink (igaz távolról mert nem helyi), hogy Quamatelt neki.

Nost, labor meg minden negatív volt.

Doki megint mondta hogy aha, quamatelt. Megkapta. Másnaptól kezdve nem hányt, csak ritkán a szőr miatt.


Szóval én megkérdezném orvost, hogy a kutyáidnak jó lenne e. A lényeg az lenne,hogy ne okádjanak az üres gyomor miatt.

jún. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Most volt az egyikük laboron pont a hányás miatt, minden értéke tökéletes. Az az érdekes, hogy csak akkor hánynak amikor huzamosabb ideig nem esznek. Egy ideig nem volt velük gond, aztán a nyaralás alatt nem kapták ezt a kaját, mivel nem tudtuk megoldani a fagyasztást, utána kezdték el, hogy nem esznek, csak kézből. Leginkább a nagyobb, a kicsi még csakcsak eszeget, a nagyobbat elkezdem kézből etetni, odateszem a tányért és rendesen mintha félne tőle
jún. 21. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha szarni akarnak, majd esznek.

Gondolom éhen nem fog egyik se halni. Ha meg igen, akkor így járt.

Kézből eszik csak. Hallatlan!

jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát pedig az a megoldás, ha vissza szoktatok őket az evésre.

Nem baj, ha hánynak néha.

jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!