Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más kutyatulajdonos is ilyen,...

Más kutyatulajdonos is ilyen, ez normális egy gazdánál?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy 2 éves tacskó kislánya, aki a szeme fénye. Ilyen megjegyzéseket szokott tenni, hogyha elfogy a pénze, a maradék pénzből majd a kutyának vesz valamit. Meg ha utcára kerülne az mindegy, csak a kutyájának legyen fedél a feje fölött.


Most készül megszakítani a kapcsolatát egy legjobb barátunkkal, mert kiderült erről a srácról, hogy egyszer szájkosarat húzott a kutyára meg kikötötte otthon, mert elvileg bepisilt. Ezt a srác volt lakótársától tudjuk. Most meg azzal jön, hogyha nem tud otthonra klímát venni, akkor elköltözik, a kutya miatt.



jún. 18. 23:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván nem volt még állatod kérdező amiért csak és kizárólag te feleltél.


Nekem egy 7 éves kutyam van, sok mindent ateltunk már együtt, mindig velem volt amikor a pasik, barátok, csaladtagok jöttek mentek. Persze mondhatnank hogy azért mert nincs más választása, de a gyerekednek sincs mégis szereted.

Gondoskodni kell róluk, nevelni, szeretni őket és hidd el meghálálják. Nem igazán lehet elmagyarazni annak aki nem érti mert csak jönnek azzal hogy "ez csak egy kutya" meg "ez nem a gyereked" stb. És nem értik de nem is akarják érteni hogy milyen kapcsolatot lehet kialakitani egy kutyával.


Ahogy fentebb is írta valaki, elég szánalmas és ostoba dolog egy embertől ha versengeni akar egy állattal. El se kezd mert megmergezi a kapcsolatot. Nekem is volt olyan exem aki hisztizett hogy miért nem hagyom ott napokra a kutyámat egyedül és megyek el hozzá (viszonylag messze lakott), bezzeg a rohadt kutya fontosabb. Nem tudta felfogni hogy a kutya nem eteti meg magát, nem setaltatja meg magát, ellenben neki van lába, el tud jönni hozzám ha már a kutyát nem vihetem. Gondolom érted miért lett ex.


Nem hangoztatom úton útfélen főleg a kotozkodos bunkók miatt, de ameg nekem van egy falat kenyerem addig a kutyámnak is, ez teljesen evidens, ő nem egy fogyó eszköz mint sok helyen, hanem csaladtag.


A büntetésről annyit hogy persze nem jó hogy a kutya bepisilt de ezt a szájkosár és a kikötés nem fogja neki megtanitani. És aki ennyire ostoba azzal én is rövidre zárnám a kapcsolatot.


A legkondi kérdést meg végképp nem értem. Tombol a kánikula, nem tudom merre laktok de itt az alfoldon a 34 fok már enyhules lenne. Ha van lehetősége legkondira akkor hajrá, mert ezt másképp embernek is nehéz bírni.

jún. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Pesten lakunk panelban. Sajnos itt tenyleg nagy meleg van napkozben. Nalunk problema sajna a tavkapcsolat is, 550km-re lakom, bar viszinlag rugalams a munkam. Tegnap is munka utan hazabuszoztam, igaz azert megis csak 10 ezer forint egy ut

De nem is ez a lenyeg. Sajnos nekem olyan szerzodesem van, hogy oda kutyat akkor lehet vinni, ha fizetek kb 100.000 ft-it (helyi pénzben). Igy ott sajnos a kutya nem opcio. Parom is csak akkor tud hozzam utazni, ha valaki elvallalja a kutyust. Na most ez 2 forol 1 fore redukalodott. Sajnos nincs sok baratja a paromnak, osszeveszett velük, megromlott a baratsag. Igy jelenleg csaj egy haverjara szamithat. Plusz szuleimnek bejelentettem, de nekik sem idealis annyira, anyam sokszor van h egesz nap nincs is otthon. Apam nem tul kutyabarat, parom szulei meg videken elnek kb 3 oranyira Pesttol.

jún. 20. 11:27
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az a problémád hogy sokba kerül az utazás ami a kutya miatt egyedül csak rád hárul akkor beszéld meg vele, hogy mivel mindig te mész hozzá és nem két forint az út ezért szeretnéd ha beszallna anyagilag.


Bár én ezt akkor se érzem annyira fairnek mert gondolom mikor ott vagy nála meg az ő kajáját eszed, ő fizeti a villanyt és a vizet amit használsz..


Azt viszont egyáltalán nem értem hogy a szüleidnek mi köze van bármihez is és mit számít hogy hogy állnak a kutyakhoz.

jún. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Bár én ezt akkor se érzem annyira fairnek mert gondolom mikor ott vagy nála meg az ő kajáját eszed, ő fizeti a villanyt és a vizet amit használsz."


A kaját közösen vesszük. A többit ő fizeti. De nekem is kell fizetnem jóval többet a lakásom után. Szüleim meg adott esetben, ha senkire nem tudjuk rábízni a kutyust utazás idején, akkor besegíthetnének.

jún. 20. 13:22
 15/18 anonim ***** válasza:
21%
Idióta a párod. Röviden ennyi
jún. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

A kutyások kutyabarát emberekkel jönnek ki. Értelem szerűen.

Ez olyan, mint amikor valakinek gyereke lesz, nem akarsz azzal barátkozni, aki mondjuk üti-veri, elhanyagolja, csúnyán bánik a gyerekével. Így vagy úgy, de ennek részese vagy, és párhuzamot tudsz húzni, rosszul esik, ha látsz szenvedni valamit amiről tudod, hogy alapjáraton törékeny, védtelen, szeretetet érdemel. Egy normális ember nem tudja elnézni azt, ha körülötte valamit/valakit bántanak. Kiveti a társadalom az alacsony EQ-val rendelkező embereket, érthető módon.

jún. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
Hogy vagy képes ilyen nővel lenni? A kutyája fontosabb neki. Nem vagytok normálisak. 😆
jún. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

"De nekem is kell fizetnem jóval többet a lakásom után."


Gondolom nem úgy értetted hogy azért kerül többe mert nem vagy otthon. Az miért a párod és a kutya hibája hogy magas a bérleti díjad?


Az utazást meg hogy értetted? Hogy akkor vigyazhatnanak rá mikor elmentek kirándulni? Vagy csak szimplán látogasson meg a párod és jó lenne addig lepasszolni anyuékhoz a kutyát?


Bocs de ezt elő se add inkább a párodnak ha az utóbbira gondoltál. Én biztos nem passzolnam le a kutyámat idegeneknek akik ki tudja hogy bánnak vele. Meg ezzel világosan a tudtára adod hogy téged zavar a kutya, jobb nélküle.


Leirtam a megoldást, te mész hozzá. Ha megterhelo anyagilag nyisd ki a szád és kérd hogy szálljon be. Ha nem tudtok megegyezni szakítás. Ennyi.

jún. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!