Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutya...

Szerintetek milyen kutya passzolna hozzám? (Én a labradorra, vizslára, uszkárra, angol springer spánielre gondoltam hirtelen de ötleteket is várok)

Figyelt kérdés

Én egy olyan kutyát szeretnék amelyik:


Nagyon ragaszkodik hozzám,


megvédene ha kell (ez nem annyira fontos de ha lehet akkor ilyen kutyát szeretnék),


tudna velem futni jönni és sokat sétálni.


Jól kijöjjön a macskákkal


ne fáradjon el gyorsan


És ne hulljon nagyon a szőre.



Amiket biztosítok a kutyának(most ennyi jutott eszembe):


Orvosi ellátás


alapfelszerelések (póráz ,hám stb.)


napi 1 óra séta és 1 óra játék vagy tanítás


hétvégente akár 3 óra séta és 1-2 óra játék/tanítás


nyáron amennyit csak szeretne a kutya


ha kell kutyasuliba is tudom vinni



Mikor lenne érdemes megvenni a kutyát ?

És honnan?



Előre is köszönöm a válaszokat.


jún. 18. 15:56
 1/5 A kérdező kommentje:
A labradornak jó ha velem fut? Mert több helyen azt olvastam hogy nem jó futni max 100 métert. Ez igaz?
jún. 18. 16:01
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nem álláshirdetést írsz te ki a leendő kutyának, hogy beleírd, "biztosítasz" neki orvosi ellátást meg pórázt, hát ezek alap dolgok :DDD


Macskával legtöbb kutyát össze lehet szoktatni, ha együtt nőnek fel, de mindenesetre vadászkutyával (mint az összes felsorolt kutya a labradoron kívül) én inkább nem kísérleteznék egy potenciális "zsákmány" mellett.


Megvédeni magától egyik felsorolt kutya sem fog, és nem is alkalmasok házőrzőnek.


Hol tartanád? Mekkora területe van? Napi 1 óra kevés lesz, ha lakásban laksz, akkor esélytelen. A napi 3 óra alap, főleg, ha nem egyben történik.

Gondolom ezek szerint még suliba jársz? Ezesetben nem (sem) ajánlom a kutyát egyelőre, ki tudja, hova fogsz egyetemre menni, hol fogsz munkát vállalni, találsz-e valaha kutyabarát albérletet, stb.

Várj még pár évet.

jún. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A labradornak jó ha velem fut? Mert több helyen azt olvastam hogy nem jó futni max 100 métert. Ez igaz?"


Nem tudom hol olvastad ezt a blődséget, de miért ne lenne jó neki? Aktív vadászkutyák...

jún. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor teszed még ki a kérdést?
jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát a labinak és a rövid szőrű vizslának pont nagyon hullik a szőre. Talán az uszkáron kívül ezek a fajták annyira nem gazdásak és pont, hogy mindenkit szeretnek. Max néhány vizsla fajtában találsz olyan egyedet, aki valamilyen kísérletet fog tenni a "megvédésedre".

A leírásodhoz jobban illenek a magyar terelő kutyák, a puli, a mudi és a pumi.

jún. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!