Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyünk kutyát százezrekért...

Vegyünk kutyát százezrekért vagy túltenyésztettet pár tízezerért vagy fajtamentőtől vagy ingyen elvihető keveréket?

Figyelt kérdés

Ez presztízs kérdés?

Aki fajta kutyát szeretne családtagnak/hobbi célból, látja értelmét irreális áron kínált kutyáknak? Amúgy miért kerül félmillió Ft-ba egy fajta kutya?! Csak az veszi, akinek pénze van rá vagy pénzt akar csinálni belőle?

Megszakad a szívem a sok menhelyre vagy elve a föld alá kerülő kutyáért, nekem egy játszótéri fajtatiszta kutyám van (keverék), de sokszor látom a megvető nézéseket a fajta kutyákat tartóktól.



jún. 10. 17:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

tekintve hogy egy kutyát aki egy barát, társ, stb 12-15 évre veszünk, és minden nap velünk van, NEM SOK pár százezer, mikor sokmilliót kiadunk autókra, amik meg nem, sőt, ontjuk bele a további százezreket és romlik az értéke is. Egy tenyésztőtől szűrt, egészséges, előszocializált, nem idegbeteg kutya jön, egy szapitől 5ből 4x nem, továbbá fajtajellegű, vagy az sem mert tudok olyat aki uszkárnak vett picit és köze se lett hozzá.


egy menhelyes örökbefogadás tisztelendő, de ott is esélyes hogy kijön rajta valami komoly betegség, vagy ideggyenge a múltja miatt. De sokszor semmi baj se lesz.

jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen dolgot ne tegyél: ne támogasd a szaporítókat, ne vásárolj tőlük. Háztól hozni kiskutyát max egy fél fokkal jobb, sajnos itt is az van, hogy a sok buta gyökér nem is fog áldozni ivartalanításra, amíg azt látja, hogy úgyis el tudja passzolni a kiskutyákat...

Innentől nagyon egyszerű, ha van egy határozott fajtapreferencia bármilyen okból, akkor tenyésztő. Ha nincs, akkor menhely.

Nekem kutya esetében nem volt ilyen, ezért menhelyi kutyám van. Macskánál viszont volt, úgyhogy a talált fölösleges szaporulatból származó macskám mellett van egy fajtatiszta is. Papíros, tenyésztőtől, és igen, drágán, mert szaporítót nem támogatunk.

jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
#10: A 8-as vagyok. Nem az a baj, hogy valaki drágán vesz egy törzskönyves kutyát, hanem az, ha státusszimbólumot csinál belőle, és lenézi a többi kutyást, akinek nem törzskönyves a kutyája.
jún. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
93%
Azért vesznek az emberek tenyésztőtől kutyát sok pénzért, mert egy egészséges kutyát szeretnének vásárolni. Mert a tenyésztő szűréseket végez a kutyáin, és így valamennyire garantált, hogy nem lesznek betegek a kutyái. Míg egy menhelyi kutyának nem ismered az előéletét, a szüleit, milyen betegségei vannak, lehetnek a jövőben. Tisztelem azokat, akik menhelyről fogadnak örökbe kutyát, de azért egy kutyánál nagyon meg kell vizsgálnod, hogy az életkörülményeid alapján neked mi a jobb. Ha egy zsákbamacskát fogadsz örökbe, vagy veszel egy olyan kutyát, akinek ismered a felmenőit, tudod mire számíthatsz vele kapcsolatban. A szapis kutyák meg szinte biztos betegek lesznek. Ezért szokás mondani, hogy vagy olcsón veszel kutyát és utána az állatorvosnak fizeted a különbözetet, vagy drágán veszel kutyát és valószínű csak az éves oltások miatt látogatod meg az orvost... Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.
jún. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit a másik oldalról közelíteném meg a dolgot. Nem nézek le egyetlen keveréket sem, vannak közöttük kifejezetten szép és jófej kutyák. Én viszont fajtatiszta kutyát vettem (tacskó), egyrészt mert idegrendszerileg stabil, lehetőleg egészséges kutyát akartam, aki remélhetőleg sokáig az életünk része lesz. Mivel mostanában elég sokan tartanak tacskót a szaporítók is termelik bőven a fajtát. Nekem abból van elegem, amikor megállítanak vadidegenek, más kutyások az utcán, megnézik milyen szép formás, "tényleg úgy néz ki mint egy tacskó", majd elkezdenek hüledezni, hogy mennyibe került, meg hogy nekik Morzsi ingyen volt/pár tízezer volt a szomszéd utcából, mennyivel jobban jártak. Na most ilyenkor én érzem azt, hogy lenéznek, de legalábbis hülyének néznek, hogy miért nem vettem olcsóbban kutyát. Olyat is megéltem már párszor, hogy utána az ilyen típusú kutyások, főleg ha nekik is tacskó jellegű kutyájuk van, elkezdik méregetni a két kutyát ilyen mondatokkal: "hát igen, az enyémnek kicsit hosszabb a lába, de...", "úgy adták el, hogy kicsit kisebb lesz, de kiindulva a tiedből most már nem is tudom", ugyanez viselkedési gondokkal, és maguknak próbálják megmagyarázni, hogy mégis jó vásárt csináltak az olcsóbb kutyával.
jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Senior Séf ***** válasza:
70%
Kutyát, lovat, házat csak a szívünkre hallgatva vegyünk!
jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is van egy keverék kutyám, soha nem tapasztaltam ilyet hogy a fajtatisztasok lenéznék, ez szerintem inkább a te önbizalom hiányod.


Amúgy válaszolva a kérdésedre, a több százezres kutya nem presztízs kérdése, hanem egy garancia a minőségre. Pl mintha egy Samsung mobilról és egy noname kinairol lenne szó (nem a keverekre ertem hanem a szaporítós fajtejellegure). Érted, mind a kettő telefonnak néz ki, az egyik olcsó a másik drága, lehet egy darabig az olcsoval is tudsz telefonálni de aztán egy hónap múlva már ez is baja, az is baja aztán gyorsan kipurcan.


A tenyésztő megfelelően kiválasztott egészséges kutyákat paroztat, gondoskodik a betegségek szűréséről, a vemhes kutya állatorvosi kontrolljarol, a kicsik megfelelő tartasarol, az oltasaikrol, fereghajtasrol, és nem utolsó sorban nem adja oda neked 6-7 hetes korában amikor még nagyon pici ehhez. Maga a törzskönyv csak pár ezer forint. Amit meg kell fizetni azok inkább ezek a költségek, hogy minőségi kutyát kapj.


A szaporító pedig vesz 2 fajtejellegu kutyát (értsd nincs törzskönyve de pont úgy néz ki mint xy fajta és vagy az vagy nem) azokat osszeengedi, nem szűri a betegségeket mert hát az drága, a mama és a kicsik ki vannak bszva a disznoolba, max egy oltast ha megkapnak, lehet hogy bolhasak is, aztán 6 hetesen már vigyed mert ő nem akarja etetni őket, aztán kapsz egy szocializalatlan jó eséllyel beteges kutyát akire aztán később a gatyád rakoltod az allatorvosnal. Az anyja meg ha már nem tud többet szülni és szét kinoztak a testét sokszor az utcán köt ki.


Persze előfordul hogy tenyésztőtől vett kutya lesz beteg vagy szaporítós makk egészséges, de általában ez fordítva gyakoribb. És sok beteges kutyafajta van (pl nemet juhász, mopsz, francia és angol bulldog stb) akiknél pláne nem mindegy honnan van.


De ha neked jó a keverék is akkor igazából nem is értem a kérdést. Bemesz a menhelyre és kivalasztod amelyik neked tetszik.

jún. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
#15: A fajtakutyást sem kellene lenézni, hogy miért nem menhelyről van a kutyája.
jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Van egy öreg szapis kutyám,de sose vennék szaporítótól kutyát már.


Menhelyes kutyákkal nincs bajom,nem nézem le őket,csomó keverék kutyás haverunk van. Csak nekem lutri a jellemük.De ettől nem nézem le őket!!!


Másik kutyám tenyésztőtől van 360 ezer ft-ért.

Nekem fontos volt a jó idegrendszer,bele szerettem a fajtába. Teljesen hozza a fajta jellemzőket. Abszolút nem fél semmitől. Kicsinek is a legnagyobb dörgés villámlásban kellett le vinnem pisilni és én már összefostam magam kb olyan vihar volt ő meg a fűben rágcsálta a levelet halál nyugodtan. Nekem ez minden pénzt megér,hogy jó idegrendszere van. Nem kell attól félnem,hogy most éppen mitől fog világga szaladni,mert stabil, egyszer 30 méterrel odébb fiatalok a parkban petárdáztak váratlan volt,póráz nélkül volt az enyém,még oda akart menni megnézni mi ez a hang. De behívtam nyilván,félelem apró jelét sem láttam. Ellenben ismerős kutyája sajnos megindult,nehezen tudtuk megfogni ő nagyon megijedt.


Nekem egy menhelyi kutyus lutri.

Meglevő öreg kutyám testi épséget sem akartam kockáztatni.



Mindenkinek szíve joga honnan lesz kutyája,de a szaporítókat nem kéne támogatni ez tény és való.

jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!