Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyünk kutyát százezrekért...

Vegyünk kutyát százezrekért vagy túltenyésztettet pár tízezerért vagy fajtamentőtől vagy ingyen elvihető keveréket?

Figyelt kérdés

Ez presztízs kérdés?

Aki fajta kutyát szeretne családtagnak/hobbi célból, látja értelmét irreális áron kínált kutyáknak? Amúgy miért kerül félmillió Ft-ba egy fajta kutya?! Csak az veszi, akinek pénze van rá vagy pénzt akar csinálni belőle?

Megszakad a szívem a sok menhelyre vagy elve a föld alá kerülő kutyáért, nekem egy játszótéri fajtatiszta kutyám van (keverék), de sokszor látom a megvető nézéseket a fajta kutyákat tartóktól.



jún. 10. 17:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%

Akik megvetően néznek a különleges kis keverékedre, azok hígagyú s.ggfejek.

Nekem menhelyről van kis árokpartim, imádnivaló, tökéletes és nagyon jó kutya. 11 éve fogadtuk örökbe, most nemrég visszalátogattunk oda, ahonnét hoztuk, mai napig emlékeznek rá, olyan nyomot hagyott az emberek szívében!

Egyébként én ezt adom:


"Mielőtt kutyát vennél... menj be egy menhelyre vagy egy sintértelepre. Menj végig a folyosón. Nézd meg az összes számozott, számozatlan kennelt...ketrecet...zugot.

Nézz bele mindegyikük szemébe. Lásd meg a fájdalmat, a csalódottságot. Érezd át. Ha ki tudsz sétálni kutya nélkül... akkor neked nem való kutya.."

jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Katona Dius ***** válasza:
69%
Én nem is merek bemenni menhelyre. Biztos nem bírnám ki, hogy egyet is ott hagyjak, tök mindegy, hogy fajtiszta vagy keverék. Értem ezt macskára, kutyára.
jún. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem presztizs kérdése.

Ideális esetben nem lennének se keverékek sem szaporító.

Keverék azért nem, mert ha mindenki felelős állattartó lenne, akkor ivartalanítaná a kutyáját vagy legalább megakadályozná, hogy vemhesüljön.

Szaporítók is csak azért léteznek, mert a kevésbé tehetős, szintén felelőtlen emberek csak ezeket a kutyákat tudják megvásárolni. Általában semmilyen háttértudás nélkül összeraknak két külsőleg a fajtának megfelelő kutyát, aztán a kiskutyákat eladják. “Jobbik” esetben a szapi azt hiszi, hogy az állatának legalább egyszer meg kell élnie az anyaság örömeit. Talán még dokit is hív az elléshez, és talán még minimális ráfordítást tesz a kiskutyákra (oltás, féreghajtás). Rosszabbik esetben az állatokat teljes mértékben kihasználjak, többször elletik, majd ha már kiöregedett, akkor kidobják az utcára. (Az utóbbi ilyenből sokat hallottam.)

Egy jó tenyésztőnek papírja van róla, hogy ért hozzá. Állandó állatorvosi ellátást vesz igénybe kutyái számára. Saját kutyáit is megbízható tenyészetekből vásárolja. Elvégezteti a fontos genetikai szűréseket a kutyáin, és csak utána fog hozzá a tenyésztéshez. Ez már így is több százezer forint, és akkor még kölykök sincsenek.

Állandóan jár kiállításokra, rengeteget foglalkozik velük. Viszi őket kozmetikába… és akkor még mindig nincs bevétele a kiskutyákból.

De amikor már megszülettek, akkor a kiskutyákkal ismfoglalkozik. Legtöbbször féreghajtva, oltással, szobatisztán, ivartalanítási kötelezettséggel (vagy a nélkül), vásárlást igazoló papírral és törzskönyvvel adja át a kutyát. (A törzskönyv igénylése is pénzbe kerül.

Szóval igen, drága.


Ne érezd szarul magad, ha valaki megvetően néz rád. Nincs semmi baj azzal, ha valakinek keverék kutyája van.

jún. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Wtf. soha életemben nem tapasztaltam, hogy bárki is többre vette volna a fajtajellegű kutyákat. Aki meg igen, azzal minek foglalkozni? Egyébként egészségügyi szempontból legjobban keverék kutyával jársz, aki úgy néz ki mint egy tankönyvi kutya. Nem törpenövésű, nem hosszú a háta, nem rövid a pofája, nem kicsi a koponyája stb.
jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
#4 Ez nem feltétlen igaz… ismerősöméknek igaz közepes méretű, normál kinézetű (nem brachycephal stb) keverék kutyájuk van, és epilepsziás. Szóval a keverék se garancia mindenre… sőt, mivel nem tudod, hogy miknek a keveréke, ezért a betegségeket se lehet előre sejteni.
jún. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Thunderfairy ***** válasza:
18%
Fogadj inkább örökbe egy aranyos kislányt / kisfiút.
jún. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Aki lenézi a keverékeket, az jó nagy gyökér! Ráadásul hatalmas egyéniségek vannak köztük!

Nem feltétlenül presztízskérdés miatt lesz valakinek fajtatiszta kutyája. Jó, van akinél igen, de az ismeretségi körömben nem tudok ilyenről. Az egyik csoport, akinek fajtatiszta kutya kell, jó felmenőktől az aki meghatározott célra (munkára) veszi. Aztán van az, aki családi kutyának, de jó helyről, jó idegrendszerű, kiszámítható küllemű kutyát szeretne. Mi valahol a kettő között vagyunk, az életkörülményeinkből adódóan elég sok feltétel volt a mi- és a leendő kutya részéről is, ezért lett végül fajtatiszta, tenyésztőtől, bár az még az előtt volt, mielőtt ilyen durván megugrottak volna az árak. Megjegyzem, az első évben tápra, oltásokra, kutyasulira, felszerelésre stb. a többszörösét költöttük ennek az összegnek, pedig nem aranytálból etetjük ;).

Amúgy az egyik rokon szeretett volna egyszer kölyköket a kutyájától. Jól dolgozik, jó fej és küllemre is megfelelő, szóval volt alapja. Képezte magát, megcsináltatta a szűréseket, tenyészvizsgát stb., keresett jó kant, minőségi eleség az anyának és a kölyköknek is... 10 hetes korukban fél millió/kölyöknél állt meg a számolásban, de ennyiért nem tudta volna eladni, így is volt egy kölyök, akinek sokára és marha nehezen talált jó gazdát. Szóval biztos lehet belőle pénzt csinálni, de csak erős khm "kompromisszumokkal" (pl. ha olcsó tápot ad).

jún. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%
A kutya élőlény, nem státuszszimbólumnak való. Aki arra büszke, hogy milyen nemes kutyája van, mert megengedheti, az a rosszabb fajta büszkeséget választotta. Egy ilyen embertől érkező lenézésre nem szabad adni.
jún. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha tenyésztőtől veszel kutyát, azt ezért vedd, mert szereted a fajtát. Viszont normális tenyésztőtől garantáltan egészséges, jó idegrendszerű, szép, megfelelő ösztönkészletű kutyát kapsz. Egyébként normálisan felnevelni egy alom kölyköt drága. Nem jön ki 100-150e ft-ból/kölyök. (Innentől kitalálhatod, hogy mégis miken spórol az, aki 40-ért adja el a kölyköket...).

Ha nem szerettél bele egy fajtába sem, akkor marad a menhely, de az ottani kutyák problémásak és betegek lehetnek. Nem csak az előéletük miatt, hanem mert ott az összes kutya házi vagy nagyüzemi szaporítótól van.

A mentés csodálatos dolog, de most minden lenézéstől mentesen lényegében mások szemetét takarítod ilyenkor.

Viszont az nem mentés, ha háztáji szaporítótól hozol el kutyát, akkor sem, ha ingyen van. Azzal csak ezt a gépezetet tartod életben, ami miatt ennyi keverék kutya van.

jún. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Ha tetszik egy fajta es megengedhetem magamnak, miert ne vegyem meg?

Mondom ezt ugy, hogy van egy keverek kutyam is, menhelyrol. De volt egy alomfajtam, megvettem tenyesztotol.

En ettol se jobb, se rosszabb ember nem vagyok, ez csak es kizarolag az en dolgom. 🤷‍♀️

Szaporitokat ne tamogassunk, ennyi.


De szerintem az csak a te fejedben letezik, hogy barki is lenezne a keverek kutyakat. Erosen ketlem :D

jún. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!