Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom lerövidíteni a...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom lerövidíteni a kutyaséták idejét?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kis máltai kutyusom (nőstény). A problémám vele az, hogy naponta 3-szor, 8 óránként kell kivinnem és egy-egy kutyaséta olyan 30 perces. Nappal ez nem jelent gondot, de az esti és a hajnali sétákat, ill. az esős időbelieket szeretnén lerövidíteni. Hogyan tudnám azt elérni, hogy ne 2-3 percenként pisiljen, hanem 1 percenként? Létezik erre valamilyen módszer? Ha minden kis pisi után kap egy kis jutalomfalatot, akkor ezzel elérhető az, hogy igyekezzen minél rövidebb időközönként pisilni? Ugyanis lényegében ugyanazt csinálja, mint a kankutyák, mindenhová egy keveset. Továbbá jó lenne, ha a kakilásra is rá tudnám venni, ne kelljen erre 20-30 percet várnom.

jún. 2. 00:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ezt az időtartamot sehogy sem tudod tovább rövidíteni, és ne is akard, ez is a nagyon minimum, amit kint töltesz vele az utcán, ennyi mozgás azért mindenképp kellene neki, főleg hogy nem is extrém öreg még.

Meg is lepődtem, azt hittem ilyen 1-1,5 órás séták vannak, mire produkál valamit a kutya.

jún. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%
9.38-asra, a kertes ház is akkor jó a kutyának, ha ott is foglakoznak vele, de sok esetben egy idő után inkább ott is az a jellemző, hogy a kutya kerti dísz lesz, a házba nem mehet, foglalkozás meg nuku, max néha belerúgnak, ha nem fogad szót, mikor kimegy sütögetni a család a haverokkal.
jún. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
48%

Helyesen is leírom, de idegesen nem tudok jól írni:



Félreértettétek!



Olvassátok el újra!



"Inkább az Illatos út meg a kóbor élet?"


Várj, segítek és kiegészítem:



Inkább az Illatos út meg a kóbor élet, mint egy panel tele szeretettel és ellátással?

jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
20%
Senki szoba sem hozta a sintertelepet meg a kivert kutyákat. Arrol van szo, hogy a kerti élet sokkal megfelelőbb egy kutya számára mint bezárva lenni a szobába.
jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%

Ezt a faszsagot de komolyan


Akinek nincs napi 2,5-3 , tobb oraja kutyat tartani az ne tarson.

Nem a panel elettel van a gond. Barmilyen hihetetlen a kutyak se futnak 0-24. Mint ahogy az emberek sem teszik.

A kert max annyival kenyelmesebb, hogy reggel kuengedhetem pisilni , nem kell feloltozni lemenni setaltatni. De a kertben tartott kutyat is el kell vinni setalni, mozgatni, tanitani . Csak ugy a kertbe kibaszva meghulyul.

14 eve jatok a kutyaval reggel este setalni + delutan futtatora , kirandulni akarmi. Amugy boldog panelkutya. 🤷‍♀️

100x tobbet latott a vilagbol es jobb elete van mint egy kertve zart kutyanak aki sose jar ki onnan.

jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%
Minek kutya annak, aki ilyenből is problémát csinál? Adok ingyen plüsskutyát hármat, írd meg privát a címed vagy FoxPost csomagpontot és elküldöm ingyen, s bérmentve!
jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
20%
kajak 3 órat tóltesz kutyasetáltatással egy nap? Komplett idiota vagy!
jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk reggel 40-50 perc, délután 1 óra,este lefekvés előtt 10-15 perc.


Szukám 1-1,5 órás sétákon is max 2x pisil. van hogy jelölget de ritka. Hétvégén szoktunk többet lent lenni.akkor reggel 1 óra déltuán 1-1,5 óra, lefekvés előtt 10 perc.


Esőben 20 percnél nem vagyok lent öreg szukám miatt,de ő a ház előtt kinyomja,mondjuk.


Kanom se jelöli ki magát 20 perc alatt,de megszokta ezt a rendszert. Reggel és délután van lehetőseg szabadon lenni,annyit jelölgethet amennyihez kedve van.

jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

17


Igen kajak 3 vagy tobb orat toltok kutyasetaltatassal egy nap, mert a kutya nem egy kib@szott szobanoveny amit leteszek a sarokba es meglocsolom heti 1x.


Aki 2-3 oranal kevesebb idot szan egy nap a kutyajara az a komplett idiota, es ne tarson kutyat. 🤷‍♀️

Nagy mozgasigenyu kutyaval alap a 2-3 ora kintlent , foglalkozas.

Enyem turazni is velunk jon. Szoval heti 2x-3x nemhogy 2 orat, de sokszor 5-6 orat is szanok a kutyara mert annyit vagyunk kint es mindig ugy valasztunk helyet, hogy a kutya is velunk johessen.

A kutya napi tobb ora foglalkozas, semmi gond ha valakinek ehhez nincs kedve/ideje/turelme, de akkor minek kell kutya ? Annak legyenek halai akiket eleg megetetni meg idonkent kitakaritani.

jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
19%
Én csak a reggeli 40 perc/ 1 órát nem értem, ti hányra jártok dolgozni? Én 7-re, ehhez 6-kor kelek, időm se lenne 1 órát sétálni, pláne utána még zuhanyozni, átöltözni. Persze, akit a 20 évvel idősebb sugardaddy-je tart el, annak nem gond, de kutyája nem csak annak van.
jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!