Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom lerövidíteni a...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom lerövidíteni a kutyaséták idejét?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kis máltai kutyusom (nőstény). A problémám vele az, hogy naponta 3-szor, 8 óránként kell kivinnem és egy-egy kutyaséta olyan 30 perces. Nappal ez nem jelent gondot, de az esti és a hajnali sétákat, ill. az esős időbelieket szeretnén lerövidíteni. Hogyan tudnám azt elérni, hogy ne 2-3 percenként pisiljen, hanem 1 percenként? Létezik erre valamilyen módszer? Ha minden kis pisi után kap egy kis jutalomfalatot, akkor ezzel elérhető az, hogy igyekezzen minél rövidebb időközönként pisilni? Ugyanis lényegében ugyanazt csinálja, mint a kankutyák, mindenhová egy keveset. Továbbá jó lenne, ha a kakilásra is rá tudnám venni, ne kelljen erre 20-30 percet várnom.

jún. 2. 00:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Vidd ki kicsit később, esetleg ritkábban. A pisilés meg nem kell neki, azért jelöl mert viszed, ösztönében van hogy megjelöli az utat végig ha esetleg elveszne.

8 éves kutyát meg már ne nagyon akarj tanítgatni ilyenekre, nem véletlen tanítják a már a kölyökkorban lévő kutyákat

jún. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%
Mi próbáltuk rövidíteni. Felfázott, ráment a veséjére és elhunyt. Úgyhogy ne!
jún. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Ha teher napi 3x 20-30 percre kivinni setalni akkor inkabb keress neki egy rendes gazdat.

Normalis emberek 2x 20-30 perces eü setara viszik plusz 1x 1-1,5 ora mozgasos seta, jatek , futas, tanulas , kirandulas stb... ez az alap. De a napi 3x pisiles ha soknak tartod akkor veled van a gond nem a kutyaval.

jún. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%
Minek vállal kutyát az, aki nem akarja normálisan tartani? Tuti egy büdös szaporítótól való szegény kutyád, biztosra veszem, hogy nincsen oltva, csipelve, nem kap féreghajtót és kullancs ellen sem véded! Keress neki jobb gazdát még ma!
jún. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
43%
2-es vagyok. Kösz az együttérzést pirosak, hasonlót nektek is, de nem a kutyusoknak...
jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
14%
3# Ez az alap.. mai világban kifrancnak van ideje ket és fél órát naponta sétálgatni egy kutyával? Megerzem a kerdezőt, hogy nem erre akarja rászánni az összes szabadidejét. Am ha rajtam múlna határozatilag be is tiltatnám a szobakutya tartását. Rengeteg gazda nem tud vagy nem akar elég időt szánni a kutya séta igényeire, különösen a sok mozgást igénylő fajtáknál! Mindig is úgy gondoltam, hogy kert nélküli helyre nem való a kutya.
jún. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

"kert nélküli helyre nem való a kutya"


Inkább az Illatos út meg a kóbor élet?

jún. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
39%

9:34

Szerinted ez a két variáció létezik? Panel vagy sintértelep?

jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
33%
7# Ember, te miről beszélsz? Nem láttál meg kertes házat? Ott szabadvan lehet egesz nap, vegezheti a dolgát amikor szeretné és rossz időben meg gazdizni bármikor bejöhet a házba. Szerintem ez a normális nem a szobacirkáló életmód. Egy állatnak nem nagy élmény egy életre bezárva lenni a négy fal közé.
jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%

Félreértettétek!


Olvassátok el újra!


"Inkább az Illatos út meg a kóbor élet?"

Várj, segítek és kiegészítemb


Inkább az Illatos út meg a kóbor élet, mint egy oanek tele szeretettel és ellátással?

jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!