Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó döntést hoztam az altatással?

Jó döntést hoztam az altatással?

Figyelt kérdés

A racionálisan gondolkodó részen azt mondja igen, de a szívemben ott motoszkál a “Mi lett volna ha..”

17 éves volt a kutyám, nyaki görcsös és kábult, enni, nyelni képtelen állapotba került már a betegsége végett, szteroidra, fájdalomcsökentőre nem reagált, kakilni sem tudott már 2 napja. Az orvos nézett egy vérképet, a májértékei nagyon magasak voltak, azt mondta azon a rövidtávú drasztikus értékromláson már nem segített volna semmi. Infúzióval életben lehetett volna még tartani pár napig, max 1 hétig, de azt mondta az orvos, hogy akkor csak szenvedések közepette megfullad. Úgy éreztem mintha szíven szúrtak volna, de meghoztam a döntést, viszont azóta sem tudok szabadulni a bűntudattól. Szerintetek jól döntöttem?



#kutya #altatás #kábultság #nincs magánál
máj. 18. 17:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
máj. 18. 19:35
 12/14 anonim ***** válasza:

Amikor a 17 éves cicámat kellett elaltatni, utána én is megkérdőjeleztem magamban, hogy jól döntöttem-e. Nekem ami megnehezítette az az volt, hogy úgy éreztem kicsit jobban lett az altatás napján. Ezért gondolkodtam sokat a “mi lett volna ha”-n. De biztos, hogy csak szenvedett volna tovább, ha kap még pár napot, ahogy nálatok is lett volna.


Létezik már pontrendszer, ami segít meghozni a nehéz döntést. Pet Quality of Life Scale. Többféle teszt is létezik, talán segít, hogy elfogadja az ember, hogy a jó döntést hozza az eutanáziával.

máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Gyönyörű életkort élt meg a kutyád. Nem volt rossz döntés elaltatni, amúgy is a maradandó 1 hétben csak szenvedett volna szegény. Sajnálom :(
máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Jó döntés. Miénk is 17 évesen pusztult el, de nem altattuk. Sose felejtem el, hogy szenvedett mielőtt elpusztult, el kellett volna altatni.
máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!