Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű (5-10kg) kutyások...

Kistestű (5-10kg) kutyások mennyibe kerül havonta a kutyátok tartása?

Figyelt kérdés

Ha kozmetika igényes kutyád van, akkor azt most ne számítsd bele :) köszönöm


Etetés, élősködők elleni készítmények, gyógyszerek, táplálékkiegészítők stb.


Nekem egy 5 és egy 9 kilós kutyám van. Egészségesek, csak porcvédőt szednek kúraszerűen. Vegyesen (táp + kiegészítésként konzerv) etetem őket, így jönnek ki havi 21 ezer forintra, ha a porcvédőt is állandó kiadásnak számítom. Nem szoktam extra nasikat venni nekik, egy zacskó jutalomfalat fogy el havonta, amit séták során használok fel. Kakizacsiból őszintén sosem figyeltem meg mennyi fogy havi szinten, de mivel egybe gyűjtöm a 2 kutyáét, így 1 kutyához képest nem plusz költség.


febr. 17. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Másfél éves, 12 kilós kutyám havonta 20-22 ezer körülire jön ki, ebben benne van a tápja, valamint a parazitaellenes gyógyszerei (szívféreg, kullancs, bolha) egy hónapra leosztva. Csipkebogyóport szed időszakosan mikor kicsit le van gyengülve az immunrendszere, valamint ivartalanítás előtt adtam neki kis boosterként, de annak az ára szinte elenyésző (Kb 90 napi adag 2-3 ezer forint)
febr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

5,5 kgos öregem van.


Ő sajnos a gyógyszerek miatt eléggé húzos.


Mindenből large-ot veszek és felezek,3adolok,4edelek. Máj gyógyszernél speciel a doki mondta,hogy inkább vegyem a nagyobb kiszerelést és úgy osszam el,mert sokkal jobban jövök ki anyagilag.


Néhány napja számolgattam.


Cushing kórra való gyógyszere: havonta 30 ezer ft

Kaja: kb 6-7 ezer ft

Foresto nyakörvet legutóbb 10 ezer ft-ért vettem, 7 havonta cserélem (1400 ft körülre jön ki ha havontára lebontjuk )

Milbemax/milprazon havonta 2 ezer ft környéke.

Immunerősítő tabletta 5800 ft/hó

Izület védő 2200 ft/ hó-ra jön ki (de van hogy pár napot kihagyok)

Májvédő 6700 ft/hó ra jön ki.


Összesen kb: 55 ezer ft :(


Holnap viszem kontrollra, bízom benne,hogy picit tudjuk csökkenteni a cushing gyógyszerének az adagját,meg rákérdezek megoldható lenne ha nagyobbat veszem és elosztom, hogy olcsóbbra jöjjön ki.


Nekünk a 30 ezres gyógyszer nagyon megnyomja a költégeket.

febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!