Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernipásztor kiskutya meddig...

Bernipásztor kiskutya meddig csípked?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk egy bernipásztor kiskutyát, jelenleg 11 hetes. Amikor bedurvul, harapdálja a nadrágunk szárát, ezáltal a lábunkba is belekap, tiszta kék zöld foltos a lábam már. Tanítgatom delutan is, este is kajával, reggeltől nem vagyunk itthon du. 3ig,addig nyilván nincs foglalkozva vele. Az lenne a kérdésem, mit tudnék ezzel kezdeni, hogyan tudnám leszoktatni őt erről a harapós viselkedésről?

Olvastam, hogy a terelő kutyák amúgy is nehezebben szoknak le erről a csipkelődésről... De ha játszunk is vele egy idő után nem a labda/ mas jatek erdekli, hanem a lábunkra jön és támadja, cibálja a nadrágunkat...


2023. okt. 18. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg hagyod neki.


A berni pásztor nem terelő kutya. Csak a magyar neve pásztor, amúgy bernese mountain dog.

2023. okt. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem terelő, nem is pásztor, csak a magyar neve pásztor. A kölykök meg így játszanak, mindegy, milyen fajta. Le kell róla szoktatni. Hogy álltok az oltási sorral? Keressetek kutyaovit, ott segítenek, van, ahol ingyenes a kölyökfoglalkozás, nézzetek utána, hogy felétek van-e ilyen. De ha még nem is vihetitek közösségbe, akkor is kérhettek tanácsot trénertől, de olyat keressetek, aki együttműködésre épít, és nem az a módszere, hogy le kell dominálni a kutyát.
2023. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Próbáljuk folyamatosan leszoktatni erről, mindig játékkal akarom elterelni a figyelmét, de mégis inkább a nadrág harapása érdekesebb neki, hiába "nyomom a szájába" a labdát vagy a kötelet amit húzgálni tudok vele, az nem érdekli csak pár mp-ig....

Még csak a héten fogja kapni a 3. oltását :( Kutyasuliba amint lehet, viszem is, előző kutyáimat is mindig vittem, de velük nem volt ilyen gond kiskutya korban, hogy ennyire harapdálna minket... Az "orrára koppintás" sem hatásos, csak mégjobban behergeli magát.

2023. okt. 18. 18:32
 4/11 A kérdező kommentje:

Esetleg ha elkezdi ezt a viselkedést, akkor otthagyni, és bemenni a lakásba?

Vagy olvastam még, hogy sikítsunk fel, mint mikor egy másik kiskutyát is megharap játékból, ezt is kipróbáltam már, első pár alkalommal abbahagyta, de aztán megint semmi....

2023. okt. 18. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Tehát harap, amire te jutalmul a szájába nyomod a játékot. Ha jól reagál a behívásra, majd arra is a szájába adod a játékot.


Pontosan mi a célod? Hogy még durvábban harapjon? Mert akkor jó úton jársz. Ha ennyire nem értesz a kutyához, a működéséhez, a neveléshez, már a kutyaiskola előtt elkezdhetnél utána olvasni.

2023. okt. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért raktam idézőjelbe h a "szájába nyomom" a játékot, mert nem szó szerint értettem, hanem próbálok vele eleinte játszani a játékaival, de mégis inkább a nadrág érdekli, mint a játék. És igen, utánaolvastam, ahol pontosan ezt írtak, hogy ne folyton az legyen h állandóan "NEM, NEM SZABAD", ezt hallja a kutya, hanem olyan alternativat talaljunk amit szabad neki, tehat pontosan ezert adom a jatekot neki h azzal jatszon, azt harapdalhatja, es nem pedig a nadragunkat.

Masreszt ezert kertem tanacsot, de te sem tanacsot adsz, hanem csak okoskodsz. :)

2023. okt. 18. 18:53
 7/11 A kérdező kommentje:
A tanítgatást meg nem a játékával jutalmazom, hanem klikkerrel és kajával.
2023. okt. 18. 18:54
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Elég nagy baj, ha játékkal nem jutalmazol. De az is, ha a rossz viselkedéseket kezded el játékkal jutalmazni.


Állítsd le a nem kívánt viselkedést és AZTÁN add neki a játékot jutalmul, hogy már nem akar téged harapni. Nem annyira bonyolult. De ne csak tiltogasd, hanem állítsd le teljesen.

2023. okt. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Amikor bedurvul, ignoráld, menj ki a helyiségből, ha lenyugszik, akkor odaadhatod neki a jutalomfalatot vagy a játékot. A játék is lehet jutalom. Vannak kutyák, akiket étellel lehet motiválni, vannak, akiket játékkal. Lehet egy határ, ameddig elmehet a hancúrozásban, de te döntsd el, hogy hol van ez a határ, és ha azt túllépi (harapja a nadrág szárát), akkor abbahagyod a játékot. Az jó, ha felajánlasz neki játékot a nadrág helyett, de akkor az legyen az elvárás, hogy ne menjen rá újból a nadrágodra, hanem maradjon a játéknál, és ha így tesz, azt erősítsd meg, akkor klikkelj, amikor a játékkal foglalkozik, és menjen a kaja. Amint visszatér a ruhádhoz, te leállítod a játékot. Meg fogja tanulni, mit vársz el. De mivel még nagyon kölyök, ne legyenek magas elvárások felé, mert túlterheled, és amiatt fog megkeveredni, mit is akarsz. Sok játék, játékos tanulás, amiben ügyes, arra gyorsan jutalmazz, és dicsérd ("ügyes, jól van, szép volt, ezaz"), ne felejtsd el dicsérni szóban is. Ja, és mindig mondd az utasítás előtt a nevét, nehogy azt higgye, hogy úgy hívják, hogy "Nem". :-D (Ez utóbbiról egy cikk: [link] )
2023. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az utolsónak köszönöm a választ! 😊

Igen, őt inkább a kajával lehet motiválni, mint a játékkal.

2023. okt. 18. 20:02
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!