Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy ezt rosszul tettem?

Lehet, hogy ezt rosszul tettem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 5 eves tacsko keverek benti kutyusunk es egy 4,5 honapos kisfiunk.


A baba szuletesetol kezdve a kutya mindig az arcat akarta nyalogatni. Ezt termeszetesen nem hagytuk, ra volt szolva, ha lattuk, mire keszul. Szagolni szagolhatta, az nem zavart, de azt se az arcaba, akkor is ra lett szolva, ha a fejet akarta megkozeliteni.


Viszont eljutottunk addig, hogy a kutya nagy ivben keruli a gyereket. Pontosabban neha kozelebb megy, szaglaszik egy picit, de nem eri el, aztan megy a dolgara.

Ez igy szerintetek rendben van? Felek, hogy ellenkezo hatast ertunk el es megutalta esetleg.

Nem viselkedik ellensegesen, nyugodt kutyus, nem latok rajta semmilyen valtozast, persze ugyanugy visszuk setalni meg foglalkozunk vele, mint a baba elott.

Csak nem tudom, hogy esetleg kesobb mire szamitsak, felek, hogy tul sok volt a tiltas. Bar mi egyebet tehettunk volna, azt se hagyom, hogy engem arcon nyaljon, nekem ez mar nem fer bele, igy nyilvan egy babanal, aki vedekezni se tud, foleg nem akartam volna hagyni.


2023. aug. 31. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Nem volt sok a tiltás. Az írásodból inkább az jön le, hogy a kutya is megszokta a gyerek jelenlétét, tudja hogy nem játék, nem lehet nyalogatni. Elképzelhető, hogy amúgy nem teljesen érti miért van így tiltva, de az idő majd megoldja. Minden rendben van. Nyilván ahogy nő a gyerek egyre inkább tudnak majd játszani egymással, egy kisbabával olyan sokat azért nem nagyon lehet interaktálni :D mindent jól csináltál, nyugi.
2023. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is mindent jól csináltál, igazából a kutya érti a szabályt, és ez rendben van. Ha a gyerek nagyobb lesz, ő majd tud nyitni a kutya felé, ha akar.

Persze azért a gyereknek se hagyjátok, hogy úgy nyúzza a kutyát, ahogy neki tetszik :)

2023. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!