Lakásban tartott kutyának mit engedtek és mit nem?
Sziasztok.
Nagyon valószínű, hogy a kutyusunkkal panelba fogunk költözni, meg a gyerekeinkkel.
Ennek oka a munkánk sajnos..
Így hétköznap panel a városban, hétvégén családi ház a falun.
A mi nagytestű kutyusunk mindigis kizàrólag kinti kutyus volt.
Azonban így termeszetesen benti lesz.
7 éves!
Nagyon sok kérdés felvetődött bennem, kérlek ezekre választ adnátok:
-vannak olyan helyek ahova bemehet a kutya nálatok és van ahova nem? Pl. fürdő, háló, gyerekszoba, nappali, folyosó
Van -e bármilyen helyiség lezàrva neki?
-ti hol tároljàtok a helyét, ahol pisilhet, kakilhat, ha kell neki? Ugyanis 8 órát munka miatt távol leszünk és ha kakit meg is oldja, pisit nem
Nektek amikor munka miatt távol vagytok szokott kakilni a nagytestű kutyátok? Illetve pisilni?
-hányszor viszitek ki? Én gondoltam, hogy 2x mindenképp pl. Reggel és hazaérve meg még lefekvés előtt lehetne 3.alkalommal
Eddigis sétáltattam ennyiszer, úgyhogy ezzel nincs gond, az udvaron általában fekszik, rágcsál.
-vannak bútorok, amikre nem ülhet fel a kutyátok? Pl. Kanapé, ágy? Én őszintén szeretném, ha a kutyus a földön maradna a saját ágyába, szőnyegen, padlón. Gondolom meg lehet majd vele tanítatni, hogy az ágyra, kanapéra, székre sose szabad felmenni.
-mi vàrható, ha a 7 éves nagytestű kutyát 8 órára otthon hagyom a lakásban és hogy ne kapjak szívbajt?
Én nagyon félek, hogy majd az asztal lábát, szék lábát a kanapét, a szőnyeget, a függönyt, az ajtót szétrágja. Mindneki tudja, hogy nem olcsóság. Van remény, hogy nem teszi majd unalmában? természetesen sok jàtéka van.
-ti milyen gyakran mostok fel, porszívóztok egy nap vagy egy héten, mert gondolom ez a szám megnő benti kutyatartás mellett. Az enyém hosszúszőrű.
-séta után gondolom fenekét, lábàt megtörlitek mindig? Illetve egy benti kutyát gyakrabban szokás fürdetni? Mert állatorvos nekem azt mondta nem javasolja a fürdetését, így mi nem fürdettük csak járt úszni a patakba.:)
Eleinte gondoltam, hogy nem fogok dolgozni, hanem ott leszek vele, hogy ha látok valamit, ami nem jó szólhassak neki.
Bízok benne, hogy leírjátok majd kedvesen a véleményeteket. Nem kívánjuk menhelyre beadni, hisz szeretjük, de sajnos én mostanában nem tudok aludni. Minden hajnalban felkelek és topzódom, úgyérzem nagyon felőröl a dolog engem, hogy ez így alakult és nincs visszaút :((((
Tudom, hogy nagyon sok helyen a kutyus a gazdival alszik, számomra az is nagyon új lesz, hogy a lakásban lesz és el se tudom képzelni még milyen lesz. Én őszintén nem szeretnék vele egyágyban aludni, szeretném, hogy külön legyen neki a földön ágya, ahogy a kertben volt háza.
Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat.
Ha csinálsz neki kis helyet, ahol pisilhet meg kakilhat, leginkább fürdő szoba, az jó.
Helye legyen a nappaliban, ágyra fel se nézhet!!
Sétáljatok vele sokat, ha otthon vagytok, gyakran vigyétek ki.
Nagytestű és nagyszőrű, biztos jól átgondoltátok? Lehet, a kutyának se lenne jó egy kicsi lakásba bezárva egész napra, főleg, hogy 7 évig kint élt, szabadon.
Nincs inkább valami ismerős, akinél ellakhat ebben a maradék 3-5 évében?
Ha jól átgondoltuk volna, nem lennék mindennap tiszta kóma a kialvatlanság miatt.:(
Nagyon fura érzés lenne másnak adni, a családtagjainknak van kutyusa és azok mellé nem szívesen adnánk, mert mind elég domináns meg nem is vállalnák be.
Egyébként egy golden retrieverről van szó, csak nem akartam írni a fajtáját, mert igazából minden kutya más..
Jaa, goldi, az más, én azt hittem, valami kaukázusi juhász féle, de a goldi az simán megszokják, sőt, kifejezetten szereti az ember közelségét, inkább csak jobb lesz neki, mint eddig, hogy bekerül mellétek a lakásba.
Napi 3* ki kell vinni, amiből legyen egy 2 órás, vagy még jobb a 2* másfél órás séta, játék, szaladgálás.
Elvileg szobatiszta, csak eső héten még többször vigyétek ki, pl 1-2.nap 3 óránként (8*), 3-4.nap 4 óránként(6*) 5-6.nap 5*, 7-8.nap még 4*, aztán onnantól meg is tanulta szerintem és meg is szokta, hogy mi a szitu.
Nálunk egy mentett tanyasi kutya került lakásba és a soha semmire nem szoktatott tanyasi mivolta ellenére sem pisilt/kakilt be, az első perctől kezdve. Ehhez persze az kellett, hogy beköltözés után azonnal levittük sétálni - mondjuk a pórázzal eleinte voltak gondok - de felfogta, gondolom más kutyák szagnyomai alapján, hogy ezeknek nem a lakásban a helye.
Persze minden kutya más!
A goldi különösen ÉRTELMES, ALKALMAZKODÓ és kifejezetten igyekszik az ember kedvében járni.
Tehát a pisivel/kakival nem lesz gond, különösen, ha azonos időben lesz a séta, be fog állni rá. (Kivéve ha beteg, vagy elöregszik, mert akkor történhetnek balesetek) Semmiképp ne legyen a lakásban neki pisilőhelye, mert a kutya kibír 8 órát pisilés nélkül, ha nem beteg.
Aki kutyát tart, az kombinálja bele az életébe a KÖTELEZŐ 3x-i sétát, ami nálunk úgy néz ki, hogy reggel egy gyors séta (15-20 perc), amikor megjövünk a munkából akkor egy hosszabb (nagyjából 1 óra) és este kb. félóra.
De ez a család időbeosztásától függ, lehet reggel hosszú, vagy este, csak az a lényeg, hogy 3x történjen.
És ami még fontos, hogy a hosszú séta az étkezését kövesse, mert akkor fog kakilni.
Ilyen korú kutya már nem rág és nem rombol, kivéve,ha kialakul nála szeparációs szorongás. Amit jó eséllyel ki tudsz védeni, ha az első időben otthon maradsz vele és fokozatosan csökkented ezalatt a vele töltött időt, azaz fokozatosan szoktatod hozzá, hogy egyre többet és többet marad egyedül.
De ha félsz, hogy valami kárt tesz, akkor szoktasd hozzá, hogy amikor elmentek, kiviszed az ágyát az előszobába és az ajtókat becsukod. Meg fogja szokni, hogy neki ott a helye, amikor nem vagytok otthon.
Legyen ott vize is.
Nálunk mindenhova mehet a kutya a lakásban, egyedül az ágyra nem.
Kipécézett magának egy fotelt, szeret abban ücsörögni, tettünk bele egy plédet.
Takarítás?
Amikor ráérünk, leginkább hétvégén.
Kutyások vagyunk, így jellemzően szőrösök, ...ez van.
Annyit tudtunk tenni a könnyebbség kedvéért, hogy bőr és műbőr kárpitozású dolgaink vannak, a szőnyegeink meg olyan sima felületűek, amennyire csak lehet.
A mienk kinti-benti, ha nem vagyunk itthon, akkor benn van.
A nappali + az előtér azok a helyek, ahol szabadon mozoghat. Ezek "kutyabiztosak". A hálókban, a konyhában és a fürdőben vannak számára veszélyes dolgok - ezek a helyiségeket bezárjuk (van ajtó mindegyiken).
Kinn végzi a dolgát.
Nem jöhet fel a bútorokra.
Szükség szerint takarítunk, ha vedlik vagy ha megázik kinn, akkor többször.
Évente csak 1x fürdetjük, nyár végén (ha nem lesz valamiért extrém koszos, pl. nem hempereg bele valami dögbe / sz*rba - ez van, hogy havonta megesik, van, hogy egy évben soha, az idei pl. ilyen év volt)
Én annyival egészíteném mi az eddigieket, hogy jó ötlet, ha az első 1-2 héten nem hagyjátok rögtön 8-9 órára magára a lakásban. De nem is kell folyton mellette lenni. Eleinte hagyjátok magára egy fél órát (leugrotok a boltba), aztán ha jól viseli, növeljétek fokozatosan az időt.
Nekem kinti-benti kutyáim vannak, a konyhába és a nappaliba nem nagyon mehetnek, amúgy az ágyban alszanak.
Szerintem oda érdemes beengedni, ahol a legtöbbet lesztek és mikor visszamentek vidékre hétvégére én már ott sem zárnám ki az udvarra, főleg ha jönnek a hidegek. Én nem csinálnék neki wc-t a házban és olyan helyre csuknám eleinte, amit nem tud szétszedni, akár egy nagyobb szobakennelbe vagy az előszobába, a bútorokat meg elkeríteném pl kutyaovival vagy hasonló ráccsal és hagynék kint neki rágcsát.
Arra azért készülj, hogy a munka utáni szabadidőd nagy része a kutyára fog fordítódni, ha terhesnek érzed, heti párszor vidd el kutyanapközibe.
Nagytestű és/vagy szőrhullató kutyát biztosan nem tartanék lakásban, szóval hiába írom le, hogy felengedem az ágyra is a kistestű, nem szőrhullató kutyámat, a nagyot biztos nem engedném.
Amúgy idővel ki kell bírnia simán 8 órát wc-zés nélkül, én reggel munka előtt kétszer engedem ki a kutyát, munka után egyből, meg aztán este is még kétszer, egyik közvetlen lefekvés előtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!