Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha tőlem nem...

Mit tegyek ha tőlem nem fogadja el az ételt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keverek 12 eves kutyám nyár elején beteg lett, hasnyálmirigy gyulladása volt. 2 hétig naponta hordtam infúzióra, nem evett es nem is ivott. Ennek következtében, fecskendővel itattam es tápszerrel etettem, szintén fecskendőből. Napi 8db gyógyszert tuszkoltam bele.

Mikor jobban lett besztrájkolt, tőlem már nem fogadott el ételt, csak ha a tál mellett álltam es nem hagytam elmenni, vagy ha elmentem itthonról. ( elotte 12 evig csak akkor evett ha itthon voltunk , ha egyedul volt soha egy falatot se. ) Átraktam a tálját máshová mert a konyhába se jön ki ha ott vagyok. Ha látja, hogy neki csinálom az ételt mar megy is elbújni. Vettem új tálat. Az se használt.

Most 3 hétig a mamánál volt amig nyaraltunk. A mamánál evett, sőt követelte az ételt.

Hazaértünk, én adtam neki nem ette meg. Mondtam a páromnak adja neki ő. Tőle elfogadta.

De! Ő külföldön dolgozik szóval nekem kell etetni a kiskutyát . Az se mindig opció, hogy elmegyek itthonról, hogy ehessen . Napi 3-5 alkalommal adok neki enni. A jutalom falatot se fogadja el tőlem. Valamit csak lehet csinalni.



2023. aug. 7. 11:35
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

A specko tapot mar nem eheti, ez gyogykészitmeny, hosszutavon nem lehet ezzel etetni. Es annyira nem is jott be neki. Nekem se mert iszonyu ára volt 😂 Mama 50km-re lakik nem tudom ott etetni.

Van amikor mas megeteti helyettem . De mindennap az se jarhato ut. Egyebkent jatszunk, jon , hogy simogassam minden rendben vele, csak a kaja a mumus. Kérek egy pacsit azt ad, de a falatot mar nem fogadja el érte.

2023. aug. 7. 14:39
 12/15 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj ezzel az ossze-vissza etetessel, hogy gondolom pont igy lett beteg is.


Dietas tapot mar miert ne kaphatna? Ha nem is feltetlenul azt, amit kapott, van tobbfele is, amikben kevesebb a zsir, feherje es erzekeny emesztesre ajanljak.


Az en kutyam hugykoves, mar 7 eve csak gyogytapot eszik (+egy kis fott hust, amennyit az orvos engedelyezett).

Pont emiatt van jol, mert betartjuk a dietat.


Raadasul ha egyszer hasnyalmirigy gyulladasa volt a kutyanak, elete vegeig nagyon szigoruan oda kell ra figyelni, mert erzekeny lesz az emesztese es nagyon konnyen kialakul ujra.

Melyik a dragabb? A tap vagy a kezelese? Esetleg a kutya elete,ha a kovetkezot nem eli tul?

2023. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Hol olvastad, hogy nem etetem rendes neki valo etellel ?

Azt irtam a gyogytápot már nem kaphatja, azt a fajtat csak orvosi utasitasra ehette es csak kuraszeruen kaphatta mig jobban nem lett.

Nem mellesleg napi 5 ezer ftba kerult ami hosszutavon nem tarthato. Most neki valo tappal etetem, fozok neki a dietajanak megfeleloen.

Es nem volt sosem ossze vissza etetve. Ezt nem is ertem ....

Van esetleg a kerdesemmel kapcsolatban normalis valaszod, vagy csak okoskodni jottel a semmirol ? 🙄

2023. aug. 9. 10:56
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Szarazat kap, konzervet es fott kajat. Tehat ossze-vissza eteted.


Te irtad, ott olvastam. 🙄

2023. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na jo te aztan nem vagy a legelesebb kes a fiokba az mar biztos
2023. aug. 9. 13:23
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!