Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha tőlem nem...

Mit tegyek ha tőlem nem fogadja el az ételt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keverek 12 eves kutyám nyár elején beteg lett, hasnyálmirigy gyulladása volt. 2 hétig naponta hordtam infúzióra, nem evett es nem is ivott. Ennek következtében, fecskendővel itattam es tápszerrel etettem, szintén fecskendőből. Napi 8db gyógyszert tuszkoltam bele.

Mikor jobban lett besztrájkolt, tőlem már nem fogadott el ételt, csak ha a tál mellett álltam es nem hagytam elmenni, vagy ha elmentem itthonról. ( elotte 12 evig csak akkor evett ha itthon voltunk , ha egyedul volt soha egy falatot se. ) Átraktam a tálját máshová mert a konyhába se jön ki ha ott vagyok. Ha látja, hogy neki csinálom az ételt mar megy is elbújni. Vettem új tálat. Az se használt.

Most 3 hétig a mamánál volt amig nyaraltunk. A mamánál evett, sőt követelte az ételt.

Hazaértünk, én adtam neki nem ette meg. Mondtam a páromnak adja neki ő. Tőle elfogadta.

De! Ő külföldön dolgozik szóval nekem kell etetni a kiskutyát . Az se mindig opció, hogy elmegyek itthonról, hogy ehessen . Napi 3-5 alkalommal adok neki enni. A jutalom falatot se fogadja el tőlem. Valamit csak lehet csinalni.



2023. aug. 7. 11:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Elvesztetted a bizalmat.


Nem szagolja meg ,h lassa,h nincs begyogyszerezve?


Full zsirmentes es gabonamentes kaja uge? Mer a hasny.m gyulladas utan elete vegeig dieta kell. Pl csirkecombot is bor nelkul ehet csont nelkul. Csontot egyaltalan nem adhatsz neki.


Szerintem amivel eteted az nem jo neki es ezzel jelzi.

2023. aug. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tett jót neki a tuszkolás. De nem értem, mért kéne elmenni otthonról? Kirakod egy másik helyiségbe a kaját, nem oda, ahol vagy. Nem fogja hagyni magát éhenhalni csak azért, mert te raktad ki.
2023. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%
Felnőtt kutyának napi egyszer kell ennie. Lerakod elé a kaját, ha nem eszi meg 10 perc után elveszed. Lehet duzzog még pár napig, de tele tál mellett bem fog éhenhalni.
2023. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Napi 3-5 étkezés? Az rengeteg, a napi egy bőven elég, nem hal bele.

A hármas jó tippet írt!

2023. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg elvesztette a bizalmat. Mivel te tuszkoltad bele a gyógyszereket, így ő most attól fél hogy megint ezt fogod csinálni. Vissza kell szerezned a bizalmat szépen apránként.

Amúgy egy egészséges kutyánál lehet elég a napi 1x étkezés, de egy hasnyálmirigy gyulladásos betegnél NAGYON FONTOS!! hogy sokszor etessük kisebb adagokban, szóval a kérdező jól csinálja, hogy napi 3-5 alkalommal ad neki enni.

Nem tudom az állatorvostól kaptál-e felvilágosítást, de arra figyelj, hogy soha többé ne adjunk magas zsírtartalmú táplálékot neki.

2023. aug. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Hovarju ***** válasza:
100%

Valószínűleg attól tart, hogy megint ráerőszakolsz valamit. Nincs jó élménye a tőled kapott tabletták miatt. (persze nem tehettél mást, muszáj volt beadni neki ezeket)


Az én kutyám most ízületvédő folyadékot kap fecskendőben naponta egyszer.

(14 éves múlt) Az első alkalommal beletuszkoltam, és több volt a földön, mint a kutyában. Aztán taktikát váltottam: felszívtam a cuccot a fecskendőbe és kis adagokban nyomtam a az orra alá, ő pedig lenyalogatja. Közben dicsértem, hogy milyen okos és ügyes és mikor elfogy mindig kap egy finom falatot és a vacsoráját. A többi gyógyszerét macisajtban kapja.


Kap még gyógyszert, vagy már csak a rendes ételt eszi?

Esetleg próbáld valami jó dologhoz kötni az evést. Akár úgy is , hogy kérsz érte valami feladatot.


Mi lenne, ha kicsit kevesebbet adnál neki? Mi lenne, ha nem tálból enne?


Száraz tápnál nekem még bejött, hogy nem raktam az edényébe, hanem egyenként elpöcköltem neki a földön, vagy beledugtam játszólabdába (nem tudom mi a neve annak, amibe jutalomfalatot lehet tölteni)

2023. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Hovarju ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott, hogy ne akard mindenáron azt, hogy egyen. (valószínűleg érzi rajtad, hogy feszült vagy és neki "muszáj " enni.)

Tedd le a szokásos helyere a konyhába az ételét és hagyd ott. Menj be a szobába és csinálj úgy mintha minden rendben lenne.


Ezek szerint van már étvágya, csak valamiért tőled nem kell az étel.

Ne kínálgasd mindig valami mással, mert csak válogatni fog.

Nem tudom mennyire mozgékony, de ha teheted vidd hosszabb sétára, vagy csak levegőzésre a parkba.

2023. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Hovarju ***** válasza:

ugyanazt az ételt kapja, amit a mamánál?


Ő hogy adta neki oda?

2023. aug. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

3 napja hoztuk haza még volt abbol a kajabol amit ott kapott , igy igen most az elmult napokban azt kapta amit a mamánál, de nem ette meg . Csak amit a párom rakott le elé. Mama csak letette elé és evett. 🤷‍♀️

Tolem jutifalatot es semmi mast se fogad el. Ha a konyhaba vagyok ki se jon utanam.



Nem eszik amig itthon vagyok hiaba nem vagyok a tállal egy helysegben. Vagy ejjel eszik mig alszok vagy ha elmegyek. Vagy ha más megeteti.

Remeltem 3 het alatt kiduzzogja magát, de ugy tűnik még mindig haragszik.


Érzékeny gyomru kiskutya, mindig is tobbszor keveset evett, ha nem igy lenne hányna. Napi 1-2 etetes nem opcio mert hányni fog. Miota beteg volt főleg fontos, hogy tobbszor keveset egyen.


Gyogyszert mar nem kap.


Egy hónapig direkt hasnyalmirigy gyulladas utani konzervvel etettuk , azota fokozatosan vissza szokott a főtt etelre ( rizs , bulgur, repa, karalabe, brokkoli, zsirmentes husok, diszno, csirkemell) , es ezt keverem konzerv kajaval. Szaraz tapot is kap , de azt csak ejjel rág mikor sok a sava.

2023. aug. 7. 14:24
 10/15 Hovarju ***** válasza:
100%

Hát nem egyszerű.


A kevesebbnél arra gondoltam, hogy az össz napi mennyiség legyen kevesebb, ne az etetések száma.


És a hasnyálmirigy gyulladásos konzervet szívesen ette? esetleg újra megpróbálni azt?

Mama messze van? Az nem lehet opció, hogy a mamánál tőled kap enni? Hátha úgy eszik?

Esetleg calo pet paszta? Szokták ajánlani betegségből lábadozó kutyáknak, de nem tudom Ő ehet-e ilyet.

Esetleg állatorvossal konzultálni, hátha van valami használható ötlete?

2023. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!