Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Képzés vs valóság?

Képzés vs valóság?

Figyelt kérdés
Vannak ismerőseim akik képzik a kutyáikat, van aki agilityzik, van flyballos, van aki őrző védőzik és engedelmesezik. Nekem alap, hogy akkor ezekután a kutya pöpecül működik az élet minden területén de nem. Azt látom, hogy parkban nem is engedi el mert hol jön hol nem jön. Kint a kihalt mezőn elengedi mert ha nem jön vissza csak ötödik hívásra akkor sem érintkezik kutyával, emberrel, szöval belefér. Tök büszkén csinál egy videót és posztolja, hogy véégre ma először első hívásra jött az amúgy 10 hónapos kutyája! Hát én nem büszke lennék, hanem a föld alá süllyednék, de mindegy. Simán agresszívan nyilvánulnak meg esetenként más kutyákkal, de idegen kutyákkal hagyján, otthon is akiknek több kutyája van nem tudják őket együtt tartani. Külön kell kennelezni őket, ha épp figyel rájuk akkor két kutya lehet együtt de egyébként ha elfoglaltsága van otthon akkor nem. Külön logisztika különválogatni őket, mikor melyik van a házban, melyik ül a kennelben. Együtt etetést felejtsd el. Miért van ez?? Rengeteg időt, energiát szánnak a kutya tanítására de alap dolgokat nem tudnak megugrani a mindennapi életben. Az emberek sértődékenyek, szóval nem akarom az arcukba tolni a kérdést, hogy téged nem zavar, hogy a kutyádat nem tudod kezelni miközben tökéletes lábnál követéses, trükközős videókat posztolsz róla? Ti mit gondoltok miért lehet ez?

ma 14:01
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

A behívás és egyéb engedelmesség attól még, hogy az egyik helyen megy, simán lehet, hogy máshol nem, mert a kutyák hajlamosak az ilyesmit szituációhoz kötni. Na meg kint sokkal ingergazdagabb néha, mint a suliban, ami szintén rontja az esélyeket. Szóval attól még, hogy otthon, suliban megtanították a behívásra, az utcán, réten ugyanúgy be kell gyakorolni. Nálunk egy időben pont a fordítottja volt: ismeretlen helyen visszajött, suliban nem. A testvéremnél pedig olyan volt, hogy szépen ment láb mellet utcán, suliban, bárhol póráz nélkül, de utcán pórázon húzott.

Hogy melyik kutya, kivel lehet együtt, abban sok kutyás tapasztalatom nincs, de olyan is állhat a háttérben, hogy az egyik túl sok a másiknak (pl. apám kutyája az enyémnek, ezért néha el szoktuk különíteni őket, hogy kicsit egyedül is lehessen) vagy ahonnan hoztuk a kutyánkat, ott a tenyésztőnél az egyik kutya nagyon dominált a másik felett (anya-lánya páros), amit csak finom jelekkel éreztetett, szóval nem volt hágás, balhé ilyesmi, de mondták, hogy a lány sokkal oldottabban viselkedik, ha az anyja kennelben van.

ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem a kutyák viselkedésének alapja az, hogy a gazda hogyan bánik velük és milyen mértékben következetes a nevelésben.


Ha valaki megengedőbb a kutyájával bizonyos helyzetekben (pl. nem érdekli, hogy a kutya ne jöjjön vissza az első hívásra), az lehet, hogy hosszú távon problémákhoz vezet.


A kutyák gyorsan érzékelik, ha nincs következetesség, és könnyen elszokhatnak a szabályoktól, ha a gazda nem tartja magát az elvárásokhoz minden helyzetben.


Fontos, hogy legyen, legyenek olyan eszköz, eszközök a bírtokodban amivel hatékonyan neveled, tanítod és jutalmazod a kutyádat. Én ultrahangos trénert használok. SABY ultrahangos kutyariasztó a neve. Bundás "hallgat" rá rendesen.

ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!