Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a jelenségről?

Figyelt kérdés

Nekem is van kutyám, nagyon szeretem. De! Soha nem engedném fel a tömegközlekedés ülésére, ha beviszem egy kávézóba, étterembe, akkor nem ültetetem fel a székre... Mostanában egyre több ilyet látok, és sztem egyenértékű azzal, mint amikor a koszos cipőjüket rakják fel a székre, ülésre egyesek. Főleg ha a kutya szőre jól láthatóan is hullik. Tegnap megkerdeztem egy ilyen kissé ostoba csajt, aki a hosszú fehér szőrű kutyáját a kávézó egyik kárpitozott foteljaban pihentette, miközben fotózta a kutyát, és közös szelfit próbált lőni a kavejaval egyetemben, hogy szerinte rendben van-e, hogy más majd beleul a kutyaszoros fotelba, mire pofavágás volt a reakció, meg hogy a Fifike nem piszkos, amúgy se szól rájuk senki.


Hát tok jó, legközelebb a sáros cipőm teszem majd fel a szekere, aztán megvarom hogy jókedvűen beleuljon. Sztem mindennek van határa, ezek a szintű kutyás majmok az agyamra mennek.


2023. júl. 22. 15:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Tömegközlekedési eszközön koszosabb lesz a kutya az üléstől, mint az ülés a kutyától. 😂
2023. júl. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Vonaton ülés alá veszem be a kutyát, ha a buszon van hely akkor ott is, ha nincs és pont ablak mellé szól a jegyem, megkérem az utastársam, hogy cseréljünk helyet. Jófejekkel utazok, mindig belemennek a helycserébe, van aki örül is, hogy ablak mellett utazhat. Akkor a folyosón ül vagy fekszik a kutya, de úgy ültetem, hogy elférjenek a fel-le szállók. Ha nincs helyjegy, akkor buszon leghátulra megyünk, hogy ne legyen ebből gond, hogy a kutyámon kell mindenkinek átmásznia. Általában mindig leültetem, de le is fekszik. Általában ezeket az utakat végig szokta aludni.

Ezekből kiindulva szerintem megoldható, hogy a kutya ne ülésen utazzon és ne is zavarjon másokat. De mondjuk kutya és kutya között is van különbség. Nem hasonlíthatom össze az öreg, már a tömegközlekedéshez és az autóhoz is hozzászokott kutyámat egy kölyökkel vagy egy olyannal aki most utazik először és még ideges az út alatt.

Kávézóban a székem mellett fekszik a kutya (leültetem, de rögtön le is fekszik :D ). Ott nem is értem, hogy miért kéne a kutyának széken ülnie. Semmit sem fogyaszt. De a viccet félretéve, kávézóban és a hasonló helyeken már van annyi hely, hogy bőven elférjünk egymás mellett, nem a kutyán kell átugrálni mindenkinek, amíg megiszok egy tejeskávét.


Én nagyon odafigyelek a kutyámra, hogy ne zavarjunk másokat, akármilyen kutyabarát helyre megyünk, mindig pórázon van szorosan a lábam mellett. Arra is figyelek, hogy kellő távolságra legyek az emberektől, ugyanis sokszor a kutyabarát helyeken elcsodálkoznak az emebrek, hogy mit keres ott a kutya, a jobb fejek az ott dolgozókhoz mennek, akik felvilágosítják őket, vannak, akik ott helyben olvasnak be nekem, vannak akik megvárnak engem az utcán és ott fejtik ki arról a véleményüket, hogy kutyával bementem. Szóval tisztában vagyok azzal, hogy nem minden ember kutyarajongó, attól, hogy kutyabarát helyen vagyok, nem eresztem rá másra a kutyámat.

Ugyanez az utcán séta közben.


Nem vagyunk angyalok, van például, hogy a kutya sehogy sem akarja a füvön elvégezni a dolgát és a betonra sikerül neki, amit összeszedek és zsepivel-wc papírral á is törölgetek, de tudom közben, hogy nem illett volna, van amikor szólnak is érte, ilyenkor bocsánatot kérek, mert igazuk van.

2023. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

11, off, de részben egyetértek. Vannak tiszta ülések, de volt, hogy tömegközlekedési eszközre felszálltam, leültem és azonnal el is ázott a fenekem. Szerencsére szagra valami energiaital vagy üdítőital lehetett amit valaki kiönthetett az ülésre, amibe beleültem.

Sajnos az emberek nem igazán értik meg az evésre-ivásra való szabályt, sőt még fel is háborodnak, ha szól érte a sofőr. Múltkor egy nő a buszra felszállt fagyival és amikor a sofőr szólt neki, akkor a nő dühösen kihajította a nyitott ajtón át a járdára a fagylaltját.

És akkor azokat se felejtsük el, akik nem tudják a szemetesbe köpni a rágójukat. Én a nyáron kétszer léptem rágóba, a kutyám egyszer és valljuk be, a kutya mancsából nagyon nehéz kiszedni a rágót, főleg az utcán.

És ezek rágóba BELELÉPÉSEK. Képzeljétek el az elvetemülteket, akik az ülésre vagy a padra rakják a rágót és BELEÜLSZ aztán a nadrágból próbálod kiszedni a rágót.

2023. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Van kutyám, de én az a típus vagyok, aki eleve se tömegközlekedésre, se kávézóba nem viszi a kutyáját.

De ennyire nem szokott foglalkoztatni, hogy mások mit csinálnak. Bizonyos dolgokat én túlzásnak érzek, nem értem, hogy miért kéne kávézóba felültetni a kutyát a székre, ahogy azt sem, hogy miért kell babakocsiban tologatni, mert sajnos ilyen is van. De ezekkel az emberekkel úgysem lehet mit kezdeni.

2023. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

"hogy miért kell babakocsiban tologatni, mert sajnos ilyen is van."


Sérült, idős, nehezen mozog, forró az aszfalt, de kell a kutyát vinni valahova, fél bizonyos helyeken (pl. állatorvosnál), és egy boxban komfortosabban érzi magát, de egy klasszikus hordozót nehezebb cipelni autó nélkül, mint egy kutya babakocsi... stb.


Én például most rendeltem egyet, és állatorvoshoz fogom használni, mert a kutyám pánikol a dokinál, de zárt boxban nyugodtabb, csak épp a kutya 9 kg, 45 cm háthosszal, egy akkora boxot, amekkorába elfér, nem tudok rendesen cipelni, a gurulós változatokat is próbáltam, de az meg olyan hangos a járdán, hogy attól pánikol be a kutyám, ráadásul oldalra hord, ha a kutya is benne van, így rendesen gurítva vinni sem tudom, autóm, jogsim nincs, autóban a kutyám egyébként is fél, mentett, valószínűleg kidobták annak idején, szóval maradt ez, és vállalom, hogy hülyének néznek miatta, de legalább eljutunk az állatorvoshoz nagyobb menekülési kísérlet nélkül, és ott bent már könnyebb egy megfelelően toleráns dokival kezelni a helyzetet.


[link]

2023. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
Az én kutyám megmérgeződött és az első nap például csak kézben tudtam vinni az orvostól haza. Most képzeld el ezt egy idős néninél, akinek több utcán át kell a kutyát ölben vinnie. Könnyebb neki ilyenfajta kocsiban eltolni.
2023. júl. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
70%
Köszönöm a kiegészítést 15-ös. Tapasztalatom szerint te vagy a kisebbség, aki emiatt tologatja babakocsiban.
2023. júl. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
79%
Tapasztalatom szerint aki babakocsiban tologatja a kutyáját, annak nyomós oka van rá, és nem hóbortból csinálja. Hány emberrel beszéltél, aki ilyet használ? Ahol lakom, itt egy idős nőnek van ilyen, neki két kistestű kutyája van, az egyik már nagyon idős, a másik pedig fiatal, tele energiával, a kisöreg szokott kocsikázni, és így a két kutyával együtt tud sétálni. Többet pedig nem láttam errefelé, a klasszik hordozókat használják, de azt meg leírtam, hogy az én kutyámnál miért nem oké. Van egy kutyahordozó válltáskám is, hogy könnyebben tudjunk közlekedni, de azt is csak egy helyen kaptam a kutyám méretében, és nem az ár miatt kellett válogatni, fizettem volna többet is, de a legtöbb ilyennek 9 kg alatti a teherbírása, vagy rövidebb.
2023. júl. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!