Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a jelenségről?

Figyelt kérdés

Nekem is van kutyám, nagyon szeretem. De! Soha nem engedném fel a tömegközlekedés ülésére, ha beviszem egy kávézóba, étterembe, akkor nem ültetetem fel a székre... Mostanában egyre több ilyet látok, és sztem egyenértékű azzal, mint amikor a koszos cipőjüket rakják fel a székre, ülésre egyesek. Főleg ha a kutya szőre jól láthatóan is hullik. Tegnap megkerdeztem egy ilyen kissé ostoba csajt, aki a hosszú fehér szőrű kutyáját a kávézó egyik kárpitozott foteljaban pihentette, miközben fotózta a kutyát, és közös szelfit próbált lőni a kavejaval egyetemben, hogy szerinte rendben van-e, hogy más majd beleul a kutyaszoros fotelba, mire pofavágás volt a reakció, meg hogy a Fifike nem piszkos, amúgy se szól rájuk senki.


Hát tok jó, legközelebb a sáros cipőm teszem majd fel a szekere, aztán megvarom hogy jókedvűen beleuljon. Sztem mindennek van határa, ezek a szintű kutyás majmok az agyamra mennek.


2023. júl. 22. 15:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Vannak állattartók, akik látványosan nem ismerik, hol a határ. Az egy dolog, ha például a saját lakásukban felengedik őket a saját foteljukra, az az ő dolguk, de publikus helyeken azért ne csináljuk már...
2023. júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%
Én ölbe szoktam venni a kutyámat tömegközlekedésen, mert felkavarja a gyomrát a rázkódás. Inkább ez, mint hogy ott hányja el magát. Amúgy a csövesek nem szoktak zavarni? Vagy akik összeszemetelik a járműveket?
2023. júl. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
#2 Szövegértelmezés. Ugyanúgy zavar az ülésen utazó szőrös kutya, mint az ülésre feltett koszos cipő, vagy a bűzlő csöves.
2023. júl. 22. 16:05
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az allattartok kozott vannak normalisak, akik jol tudnak kezelni varatlan helyzeteket es vannak, akik elegge elrugaszkodtak a talajtol. Nekem sajnos minden nap vegig kell cincalnom a kutyamat a metron, es nem mutogatas, feltunesi viszketegseg vagy ilyesmik celjabol, csak szimplan igy tudom megoldani. Egy mudi kutyarol beszelunk, szoval egy kozep termetu kutyarol. Kiskoraban mindig az olemben utazott, mivel felt. Most is fel, ha a labamnal van, nyuszit illetve ha sokaig hagynam a gyomra is felkavarodna.. Mostmar nagy ahhoz, hogy az olemben utazzon, es szerintem mindenki jobban jar, ha felengedem magam melle az ulesre, viszont en mindig viszek egy torolkozot vagy pledet, amin ucsoroghet. En rola tudom, h egeszsegugyileg teljesen rendben van, tiszta, apolt kutya, de teljesen megertem, es eggyetertek azzal aki utana nem szivesen ul le, ezert orvosoltam is a problemat.

En sem ertek eggyet sok allattartoval, viszont nem kotok bele senkibe, mivel feltetelezem, h ok ismerik a legjobban a sajat allatukat, es nem tudhatom, h eppen miert csinaljak azt, amit.

Viszont en a te helyedben, ha rendszeresen lenne a kornyezetemben mindig ugyan az a kutya-ember paros, es zavarna amit csunalnak, akkor udvariasan szolnek, h engem ez zavar, es valamit tegyen ez ugyben

2023. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem legjobb kompromisszum, amit az ötös ír: viszek magammal a kutya alá egy plédet.


Egyébként én sem szeretek ilyesmit látni, annó az volt elterjedt, hogy a túraútvonalak pihenője mellett faasztalokra állítják rá a kutyát fotózni. Az a faasztal kint van egész évben, fújja rá a szél a homokat, tojnak rá a madarak, mégis, szerintem ahogy nem állok rá én sem, úgy a kutyám sem. Valaki azon fog enni, megpihenni stb.


Szerintem van egy alap illem, ami hiányzik az emberekből állattartástól függetlenül, így én nem úgy képzelem, hogy bizonyos kutyások ilyenek, hanem az ilyen emberek egy része kutyás is...

2023. júl. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%

Nagy állatbarát vagyok, több más házikedvenc mellett két kutyám is van. Viszont ezt a székre, fotelre felpakolást nyilvános helyen bunkóságnak tartom. Egy kutya, akármennyit van kozmetukázva, azért koszos. Nem használ wc papírt és nem hord semmit a valagán, a mancsával pedig bármibe beleléphetett az utcán. A szőre pedig hullik. Egy allergiásnak milyen jó lehet utána ugyanabban a fotelben ülni.

Otthon mindenki azt enged a kutyájának, amit akar, de publikus helyeken illik alkalmazkodni. Az ölbe vétellel nekem nincs problémám tömegközlekedésen, de kávézóban, étteremben szerintem nem oké, hisz felérheti a kutya az asztalt.

2023. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

5os vagyok

Az lemaradt, hogy kavezoban vagy ilyen helyeken nyilvan en sem engedem fol magam melle.

Illetve en azt sem birom, mikor a kavezoban a kedves anyukak elengedik a szep saros kutyat meg a gyereket, had boklasszanak, aztan a nagy rohangalasokban majdvsak lelokik az embert a szekrol/ megtapossak mas nyugodtan, jol szocializaltan viselkedo kutyajat..

2023. júl. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Én általában viszek valamit, amire ráfeküdhet, akkor is, ha a földön utazik és akkor is, ha az ülésen. Szerintem ez az alap. A padlón fektetés ellen viszont hallottam már olyan ellenérvet, hogy náluk a kutya otthon felmehet a kanapéra, ágyra és ha a padlóra fekszik ezeken a járműveken, hazacipeli a sok koszt és bacit. Én ezt teljesen védhetőnek tartom.


Megértelek, de utálom az önkéntes rendőröket. Remélem majd a csövesnek és szabadon nevelt kisgyereknek aki az anyatigrissel utazik is szólsz majd. Off, de tippem szerint a fehér kutyus pont olyan fajta volt, akinek nem hullik a szőre és a gazdája meg vele is alszik, innentől nehezen fogod arra a belátásra bírni, hogy a kutyájától bármi baja is lesz az embereknek.

2023. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#9 - "Off, de tippem szerint a fehér kutyus pont olyan fajta volt, akinek nem hullik a szőre és a gazdája meg vele is alszik, innentől nehezen fogod arra a belátásra bírni, hogy a kutyájától bármi baja is lesz az embereknek."


Ok, akkor majd legközelebb feldobom az asztalra a lábamat és közlöm, hogy otthon is ezt csinálom mert nem koszos a szandalom, és semmi baja sem lesz az asztalnak vagy a vendégeknek. 😃

2023. júl. 22. 17:57
 10/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem volt egyértelmű, hogy az ölben de nem táskában lévő kutya is zavar-e, mert volt, aki ezt is nehezményezi. Amúgy amilyen koszosak az ülések (odapisilnek, odahánynak emberek), egy tisztán tartott kutyától nem lesz koszosabb, főleg, ha a gazdi leterít a kutya alá egy plédet, vagy akár csak egy kutyapelenkát. Engem nem zavar, ha a kutyának ez kell, hogy nyugodtan utazza végig az utat. A hisztiző, ordibáló kölykök jobban zavarnak.
2023. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!