Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami bajunk?

Lehet valami bajunk?

Figyelt kérdés

A mai napon meghalt a szeretett kutyusunk, mert egy embertelen állat, mérgezett ételt dobott be hozzánk. Sok kutya végezte már így a környéken, mert van itt valaki, aki ebben leli az örömét, de sajnos senki sem tudja eddig hogy ki az. Azonban mire kihívtuk az állat orvost hogy nézze meg hogy megmenthető e, eltűnt a kutyánk. Szőrén szálán, hiába kerestük mindenütt kétségbe esetten, sehol semmi. Ma megtaláltuk, de sajnos már halott volt :( elbújt egy olyan helyre a kertben, ahol nehezen találtunk rá, csak a nyári hőség miatt éreztük meg a szagot. Szegényt ellepték a bolhák, és egyéb rovarok. Szépen eltemettük őt, és most mindannyian gyászoljuk. Viszont én féltem az apukámat, mert ő temette el, persze úgy, hogy nem nyúlt hozzá kézzel. Kesztyű volt rajta, de a bolhák, és más rovarok is rá másztak róla. Utána alaposan megmosta magát, de lehet baja? Ugye nem lesz apunak baja hogy a kutyusunkról rámásztak azok a bogarak? Félek hogy elkap valamit. :/

Előre is köszi a válaszokat!



2023. júl. 7. 17:05
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én tényleg nem akarok belekötni senkibe, de nem tudom megállni hogy ne írjam le a véleményem, ha ti is leírtátok. Vagy nem tudom hogy a 9-es és a 10-es válaszoló ugyan az a személy e.

Na de ha nem, akkor majd csak 10-es, szerinted jó az állatnak egész életében bezárva a lakásba? Igen, tényleg a szabadban van a helye, mert a kutyák, azok szabad állatok. Nem tudom hogy mekkora házad van, de ha 100nm-es, akkor sem érzi jól magát egy állat odabent. A kutya nem egy tengeri malac egy akváriumban. De még a tengeri malacokat is sajnálom a bezártságuk miatt. Egyébként meg írtam egy szóval is hogy nem volt sétáltatva, foglalkozva vele, tanítva és stb? Családtag volt. Kíváncsi lennék, hogy te hogyan oldottad volna meg ezt a mi helyzetünkben. Kifogás ide vagy oda, de nem volt egyszerű dolgunk. És nem értem hogy hogy lehetsz ilyen kegyetlen, hogy ilyeneket írsz, gondolj bele hogy érezhetünk most. Igen bűn tudatunk van, amiért ez történt. De én sajnálom a kutyádat hogy falak között kell leélnie az életét.

2023. júl. 8. 12:29
 12/14 anonim válasza:
28%
Igen, az állatnak kint a helye. Mert csak egy állat. Utálom ezeket a magukat állatvédőnek vallókat, akik többre tartanak egy kib@szott állatot, mint egy embert. Beengeded a házba, oké. Persze, hullassza oda a szőrét mindenhova, én meg járkáljak utána a porszívóval, seprűvel, hogy feltakarítsam. Szeretjük az állatokat, de annyit azért nem ér, hogy ilyenekkel cs€sszem el a drága időmet. Aki bent akar tartani állatot, az kifejezetten olyan fajtát vegyen. Persze általában ezek a megfizethetetlenebbek.
2023. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%

A kutya nem egy nap alatt hal meg a méregben. És bűzleni sem egy nap alatt kezd el.

A sztorid röviden, kérdező: valaki mérgezi a kutyákat, de nem tesztek semmit. Megmérgezi a ti kutyátokat is, de nem tesztek semmit. Eltűnik a kutyátok, de nem tesztek semmit. És ezek után mered azt mondani, hogy szeretted? De azt elhiszem, hogy családtagnak gondoltad, mert sajnos vannak olyan családok, ahol a gyerekkel/szülővel is hasonlóan bánnak.


A kutyáim bentiek, pedig van kert. De eszük ágában sincs kint lenni most a melegben! Vagy télen a fagyban! Kimennek, elvégzik a dolgukat és már rohannak is be. Viszont naponta dolgoznak és kő keményen le vannak fáraszt a. És bár nagytestűek, mindnek a szerződésében benne van, hogy nem lehet őket csak kint tartani, mert annyira ember centrikusak. Ők családtagok és ők valóban szeretve vannak.

A robot porszívó meg minden nap körbemegy.

2023. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a szomszéd utcában dobált valaki az útra szöges kolbászt, üvegdarabos virslit. Éppen ezért én lekerítettem a ház körül egy nagyobb részt, hogy a kutyám ne tudjon elmenni se a kapuig, se a hátsó, se pedig a mellettünk lakók kerítéséhez. Kizárólag velem, vagy a családtagokkal mehet oda, de úgy, hogy először átnézzük a területet, hogy nincs-e valami bedobva. Igen, macerás, de soha nem bocsátanám meg magamnak, ha valami baja lenne, mert én nem vigyáztam rá.
2023. júl. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!