Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valami bajunk?

Lehet valami bajunk?

Figyelt kérdés

A mai napon meghalt a szeretett kutyusunk, mert egy embertelen állat, mérgezett ételt dobott be hozzánk. Sok kutya végezte már így a környéken, mert van itt valaki, aki ebben leli az örömét, de sajnos senki sem tudja eddig hogy ki az. Azonban mire kihívtuk az állat orvost hogy nézze meg hogy megmenthető e, eltűnt a kutyánk. Szőrén szálán, hiába kerestük mindenütt kétségbe esetten, sehol semmi. Ma megtaláltuk, de sajnos már halott volt :( elbújt egy olyan helyre a kertben, ahol nehezen találtunk rá, csak a nyári hőség miatt éreztük meg a szagot. Szegényt ellepték a bolhák, és egyéb rovarok. Szépen eltemettük őt, és most mindannyian gyászoljuk. Viszont én féltem az apukámat, mert ő temette el, persze úgy, hogy nem nyúlt hozzá kézzel. Kesztyű volt rajta, de a bolhák, és más rovarok is rá másztak róla. Utána alaposan megmosta magát, de lehet baja? Ugye nem lesz apunak baja hogy a kutyusunkról rámásztak azok a bogarak? Félek hogy elkap valamit. :/

Előre is köszi a válaszokat!



2023. júl. 7. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
12 évesen mit keresel itt?
2023. júl. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem lesz az apukádnak semmi baja. Részvétem a kutyus miatt. Ne vegyetek másik kutyát, nehogy az is így végezze.
2023. júl. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, meg a választ, megnyugodtam. Igen, az egész család úgy döntött hogy ameddig el nem költözünk a környékről, nem hozunk ide új kutyát. Eddig az esetig is rettegtünk hogy velünk is megtörténhet, úgyhogy :/
2023. júl. 7. 18:06
 4/14 anonim válasza:
94%
Nem lesz semmi baja apukádnak. Remélem minden rendben van nálatok. Részvétem a kutyusért.<3
2023. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Azt nem értem, hogy ha tudtátok, hogy ilyen van a környéken, miért nem tartottátok úgy a kutyát, hogy ne tudjon bedobott ételt enni? Miért nem tartottátok a lakásban? Vagy kennelben? Vagy egy hátul leválasztott részen?
2023. júl. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
55%
#5 Nyilván mindenkinek erre van anyagi kapacitása és ideje
2023. júl. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Igen, b+ legyen rá anyagi kapacitása és ideje, ha már egyszer kutyát tart. Egy nyomorult futóláncra nincs pénz, inkább megvárod amíg kinyírják a kutyádat? Nagyon "szeretett" lehetett.
2023. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy jönni fognak majd ilyen bántó kommentek, még úgy is hogy ilyen szomorú eset történt velünk. Akkor jobban körül írom hogy mi történt, bár szomorú hogy mi vagyunk rossznak beállítva, és nem az, aki mérgezett:/


Nos papám is velünk lakik, és nagyon zsémbes ember. Plusz allergiás a kutya szőrre, (Bár sokszor direkt jól rájátszott) ezért nem engedték be anyuék a házba. Nagyon ritkán, télen megengedte Papa hogy beengedjük a kutyust az én szobámba.

A kertünk két utcára néz, elől és hátul is van kapu. Szóval igen, gondolkodtunk azon hogy elkerítjük a kertet, de hiába. Mert vagy elől, vagy hátul, de betudta dobni a mérgezett ételt. A kutya meg nagy testű volt, és szüksége volt a nagy térre. Kiláncolni meg nem akartuk középre, mert azt nem szerettük volna megtenni vele.

Szóval igen…Tényleg szerettük őt, megfelelő kaját kapott, rengeteget játszottam vele, meg apukám is, úgy érzem nem bántunk vele rosszul.

2023. júl. 7. 19:45
 9/14 anonim ***** válasza:
18%

Persze kifogás van. Csináltok egy kennelt és elviszitek napi kétszer nagyot sétálni. Vagy középen választotok le egy részt. Ennyi, nem bonyolult. Bár a leírásból nekem az jön le, hogy ti még havi egyszer sem vittétek el sétálni szerencsétlent.


Az is érdekes, hogy eltűnt a kutya és ti ráhagytátok. Egy perc nyugtom nem lenne, ha nem találnám a kutyáimat! És biztos, hogy ilyen helyzetben egy másodpercig nem lennének felügyelet nélkül a kertben! Bár én szeretem őket.


Persze, hogy hibás az, aki mérgezett! De az is hibás, aki tud erről a veszélyről, de semmit nem tesz ellene és lesz..arja, hogy a kutyájával is ez történik.

Én is azt mondom, hogy ne legyen többet kutyátok!

2023. júl. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Na, most jöhetnek azok, akik mindig írják, hogy a kutyának kint a helye.

F@szom, ha lenne udvarom, akkor se engedném ki felügyelet nélkül a kutyámat, pont ilyen esetek miatt!

Még ha éppen nem is tudsz hasonló esetről, gonosz emberek mindig voltak és lesznek is, senkiben nem lehet megbízni!

Az nem egy élmény a kutyának, ha kib@szod az udvarra, hadd szórakoztassa magát még hadd egyen fel mérgeket!

Foglalkozni kell vele, sétálni, úszni, futni vinni, közösen játszani az udvaron, tanítani. Ez az érdemben foglalkozás!

Sosem lenne "kinti" kutyám. A kutyának nem kint a helye! A kutyának a gazda mellett a helye, felügyelet alatt! Ha muszáj elmenned kutya nélkül valahova, akkor a kutyának egy védett, biztonságos helyen a helye!!!

2023. júl. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!