Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám fél a sötétben főleg...

Kutyám fél a sötétben főleg ha zajt hall. Hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés
Eddig se volt a bátorság mintapéldánya esti sétánál, de mióta egy felelőtlenül szabadon engedett nagykutya ránk rohant, azóta még inkább. Pedig nem történt támadás, meg is állítottam a nagykutyát a lábbal, de szegény nagyon megijedt, a hátunk mögül érkezett. Mostanra ott tartunk, hogy ha ugat vagy közeledik egy kutya akkor megugrik és halálra rémül. Nem pánikolva vergődik, de láthatóan fél és ideges, kapkodja a fejét. Nappal teljesen rendben van, csak este csinálja ezt. Ilyenkor utána nehéz rávenni, hogy a pisilésre fókuszáljon. Van mellette egy másik magabiztos kutya, de hiába. Elkezdtem jutalomfalatot hordani magammal (imádja a hasát) de kérdésem hogy mikor adjam neki? Miután megijedt is adhatom neki, ha rám figyel? Adjak ki neki feladatot (ül, fekszik, forog stb) ilyenkor?
2023. júl. 3. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Pár tipp:

-próbáld ki azt, hogy pórázon vezeted, ha eddig anélkül sétáltattad, mert akkor lehet jobban érzi, hogy a gazdi "kezeiben" van és nincs mitől tartania

- esti sétáltatás közben sokszor dicsérd meg csak úgy, hogy magabiztos legyen és ne féljen annyira, ha ugatásra megijed, hívd magadhoz és akkor adj neki a jutalomfalatot, ha ezt sokszor csinálod remélhetőleg egy idő után ignorálni fogja a kutyaugatást

-esetleg még meglehetne próbálni még jobban szocializálni pl több kutyát megismerjen ha van erre lehetőség vagy ilyesmi

2023. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Éjszakára éjjeli fényt érdemes használni. Egyébként úgy oldhatnád legjobban a feszültségét, hogy nyugtatni kezded, amikor látod rajta a félelmet, és amikor rád tud figyelni, akkor kapja a jutalomfalatot. Lehet ez a rád figyelés kezdetben annyi is, hogy rád néz, de nem sokáig.

Az én kutyám mentett, ő már eleve pánikcsomaggal érkezett hozzám. Nála ezek a fokozatok: merev nézés az inger irányába, fújtatás, zihálás, ugatás és menne oda. Most már az esetek többségében sikerül a fújtatásnál vagy a zihálásnál legkésőbb megfogni a figyelmét, és már ott tartunk, hogy át tudom fordítani abba, hogy kérek tőle pár trükköt, amit magabiztosan tud, és akkor megyünk tovább. Persze, vannak nagyon erős ingerek, amiknél még eljutunk ugatásig és "engedj oda, hadd szedjem szét" szintig, de ez ritka.

Feladatot csak akkor adj neki, amikor teljesen rád koncentrál. Ha például hamarabb észreveszed a kellemeltlen ingert, mint a kutya, akkor megfoghatod a figyelmét feladatokkal, mielőtt ő észrevenné. De ha ő veszi észre előbb, akkor nem fog egyből feladatot végrehajtani neked, előbb le kell hozni egy nyugodtabb szintre, amikor már figyel annyira, hogy a legjobban rögzült trükköket automatikusan megcsinálja. Ne kérj ilyenkor nehéz vagy új trükköt, csak olyat, ami 100%-osan megy.

2023. júl. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ő 4 hónapos kora óta nálam van, másfél éves koráig rengeteg kutya között járt, nagykutyákkal sétált együtt gond nélkül. Viszont egyre több az olyan idióta, aki a behívhatatlan kutyáját elengedi és persze, hogy megijed, ha egy 30-40 kilós kutya lerohan minket. Az enyémek 4 és 8 kilósak. Nem egy ilyen vitám volt a gazdákkal emiatt. Mindig megvédtem őket és blokkoltam a kutyát, de úgy tűnik sajnos ígyis negatívan hatott rá. A másik kutyám vágányabb, ő nem fél este sem. Mindig pórázon viszem (mindkettőt), nehogy elfusson ijedtében. Az esti sétánk rövid, max 10 perces, csak pisilnek ilyenkor, azt megvárom és megyünk is vissza. Annyi lenne a célom, hogy legalább ez idő alatt ijedezés nélkül ki tudja pisilni magát. Kan kutya, 3-4 pisivel "ürül ki", de ha közben megijed, akkor már nem akar többet pisilni.
2023. júl. 3. 14:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy panelban lakunk, így sajnos nem opció, hogy csak a kertbe küldjem ki pisilni este.
2023. júl. 3. 14:55
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Te akarod őt védeni, vagy ő téged? Mert ha megijed akkor adsz neki jutalomfalatot, de akkor mindig megijed látszólag. Faragj belőle kutyát, ne pincsit mert ez így 100% ban nem jó.
2023. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!