Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ismer meg a kutyám...

Miért nem ismer meg a kutyám a sötétbe (a többi lent)?

Figyelt kérdés

Egyik 10 éves (de egyáltalán nem látszik meg rajta a kora rettentően mozgékony és könnyed mozgású)keverék kutyus a másik pedig egy 10 hós kaukázusi juhászkutya.Kimentem megetetni őket bementem apához megnézni mivan vele(Dolgozott a műhelyében)amikor kimentem megnézni hogy megették e már az ételüket a kutyák és hogy van e vizük,de amikor meglátott a kau hirtelen elugrot nagyívben kicsit morogva ugatva megkerülte a túját és a másik kutyánkhoz futtott(a másik kutya még evett) ahonnan halk ugatással ugatott engem 5-10 méterről.Amikor szoltam neki hogy ...én vagyok odafutott a tőlem kb 1-2 méterre levő dobozokhoz és onnan kicsit bizalmtlanul összehúzva magát probált szimatolni végül odajött de ahogy láttam nem csak én hanem ő is rettentően meglepett volt.Lehet azért volt mert általába sapka sál nélül vagyok most a korai minuszok miatt viszont fel voltam öltözve rendesen és lehet ezért nem ismert meg,de nekem ez azért is volt fura mert én úgy tudtam egy kutya a gazdit már több 10 méterről tudja hogy ő jön szaglás alapján meg ilyenek szerintetek mitörtént?

Volt már olyan hogy idegen jött de amikor jött teljes erőböl ugatta morogta és mivel ott voltam és dicsértem érte simiztem(mert vidékiek vagyunk városból költöztünk ki és kicsit még félünk mert még eléggé új nekünk)akkor teljesen biztos volt a dolgában most nem tudom mi lehetett .Lehet azt hitte én nem vagyok ott és elbizonytalanodott mit is szabad neki csinálnia egy idegennel..?


2016. nov. 16. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell túlbonyolítani, hirtelen nem ismert fel.


Hogy szagról vagy látványról tájékozódik, az adott pillanat kérdése, ha látványról, akkor a szagokra nem is figyel.

Vagy ha pl ellenszél van, akkor nem is játszik szerepet a szag.


Nem kell túldramatizálni, hangról felismert, meglepődött, ennyi. Van ilyen.

Engem is ugatott már meg a szüleim kutyája (támadólag, pedig sokszor megyek hozzájuk, amúgy örömében csahol)

csak épp öltönyben voltam, amit egy évben kb 2-szer veszek fel.

Annyira szokatlan volt neki, hogy csak teljesen közelről láttam rajta a meglepettséget, és akkor abba is hagyta. :)

2016. nov. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy nem minden kutyának van fantasztikus szaglása.
2016. nov. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!