Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogi útra terelheti? Van...

Jogi útra terelheti? Van esélyem elveszteni a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutya az enyém, az én nevemen van az adásvételi, a chip, az összes állatorvosi számláját én fizettem, én etettem stb. Viszont az exem most lobogtat pár blokkot hogy ő is költött a kutyára. Nem én kértem, hanem néha hozott valami apróságot. Mondtam neki ha annyira kell kifizetem neki, de ez nem érdekli. És hogy ő most ez alapján kéri a kutyát. Meg hogy mennyire megszerették már egymást. Nyilván a kutya is megszerette, ha egyszer együtt éltünk, együtt foglalkoztunk vele. De ki van zárva hogy odaadjam neki a kutyám. Eddig nem is aggódtam a fent emltettek miatt de most komolyan bíróságra vinné az egészet. Egy közös barát mondta hogy komolyan már fogadott ügyvédet meg minden. Teljesen nevetséges. Kicsit azért mégis aggódom hogy megteheti e. Nonszensz az egész, komolyan mint mikor anyámék váltak.... Esetleg tapasztalat? Ilyet tényleg lehet?
2023. jún. 23. 12:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
79%

Házasok voltatok és elváltatok? Mi volt a válóperben, kié lett a kutya?

Ha meg nem voltatok házasok, akkor nem is állt fel vagyonközösség, akkor a kutya jogilag végig csak a tied volt és az is marad. Egy kutyát nem lehet így elbirtokolni.

2023. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
20%
Kèrdès: a kutya törzskönyve (azaz származási lapja) kinek a nevèn van? Azè a kutya, aki ott szerepel.
2023. jún. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 harebell ***** válasza:
76%
Blokkok? Ugyan mikről? Még ha számítana is, hogy vett ezt-azt a kutyának (amúgy nem számít semmit tulajdonjog szempontjából) a blokkon eleve nincs arra vonatkozó konkrét bizonyíték, hogy ő vette és a te kutyádnak. Nonszensz, hogy ezzel értelmes ügyvéd egyáltalán foglalkozzon.
2023. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!