Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok családi házba?

Figyelt kérdés

Közepes vagy nagy testű kutyát szeretnénk. Egyenlőre ketten vagyunk de tervben van egy gyerek. Családi házban élünk, van egy 800 m2-es udvarunk. Olyan kutyát szeretnék, ami elvan a gyerekkel is de azért őrzi a portát. Közepes és nagy testűekben gondolkodom főleg.


Köszi a tippeket!


2023. ápr. 22. 19:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Esetleg akita inu? Bár ő igényli a társaságot, esetében jó lenne ha az előszobába bemehet, hogy legyen társasága, mert ha unatkoznak, megszöknek kb bárhonnan. Viszont kivételes kutyák.

Airdale terrier is volt pl hadászati kutya, vagy ott a csehszlovák farkaskutya.

Mivel esetleg kinti-benti, de inkább kinti lenne, így csak olyan fajtát válassz, aminek a szőrzete ezt lehetővé teszi. Lehet esetleg felkeresnék egy tapasztalt, több kutyával együtt dolgozó ismerőst, kiképzőt, mégiscsak 10+ évről beszélünk. Ő esetleg megbízható tenyésztőt is tud ajánlani.

Mellesleg igen, a show németjuci vonal teljesen tönkretette a fajtát, munkavonalasat alig látni…

2023. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A tipikus családi kutyák nem fogják a házat őrizni. Ahhoz minimum németjuhász kaliberű kutya kell. A golden, a labrador és a berni pásztor 99%-ban alkalmatlan házőrzőnek, mert még a betörőnek is örülnek. A kuvasz jó lehet, de tényleg legyen gyerekekhez szoktatva.
2023. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%

A mudis vagyok.

Nem vagyok kezdő kutyás, de a kuvaszt nem merném gyerek mellé bevállalni. Pláne, ha majd a gyereketeknek lesznek kis barátai... házőrzésre tökéletes választás, de nem az a bratyizós fajta. Pl. elmentek kirándulni, megálltok egy rövid időre és mindjárt elkezdi őrizni azt a területet. Kuvaszt elengedni séta közben nem valami jó ötlet például. A sétánál is folyamatosan oda kell figyelni. Nem az a fajta, hogy gyerekkel, kutyával nyugisan sétálgattok, mint akár egy labradorral.

Nekem nem volt kuvaszom soha, de egy barátomnak van és ha megyünk hozzájuk, mindig hátrazárják egy elkerített részre a biztonság kedvéért.

2023. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az fontos,hogy aki be szeretne törni hozzátok azt nem állítja meg a mai világban a kutya hacsak nem egy felkészületlen betörő.Simán lefújja,elkábítja a kutyát ha nem hajlandó beengedni vagy nagyon ugat.Labi,golden egyáltalán nem alkalmas őrző védő munkára.Ők inkább azok a fajtájú kutyák akik a betörőnek viszik a játékot,hogy dobálják,nagyon szeretik az embereket ezért is inkább bent akarnak majd lenni veletek.Vizsla se egy kimondott házőrző kutya.Németjuhász,roti,cane corso, Berni pásztor jó választás.Ezeknek viszont az áruk se lesz kevés.1500 eurót simán elkérhetnek majd értük.
2023. ápr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy szimpla csaladi kutya a cél, nincsenek nagy elvarasok, vagy fajta, ellatogathatsz egy kozeli menhelyre is, tavasszal es nyaron sajnos azok is tele vannak kolyok kutyakkal, a gyermek miatt gondolom csak kölyök johet szóba.

Én mar kamasz voltam, de az egyik öcsém kb. egyidos volt a menhelyrol hozott kutyaval, amstaff-labrador es meg valami, talan agár keverek lehetett allatorvos szerint, elso perctol (kb 5 honaposan kerult hozzank) orizte a babakocsit, vegtelenul kedves, turelmes kutya volt, egyutt nőttek fel, soha nem bantott senkit, es csak akkor ugatott, ha kellett, sajnos mar nincs koztunk. Amikor en kicsi voltam, dobermannunk volt, majd egy tenyesztesbol kivont hibas fogazatu, mint kesobb kiderult epilepszias groenendaelt hozott haza apam, ő is nagyon gyerekbarat volt, de sokan feltek tole.

A leiras alapjan azert van tapasztalatod kutyakkal, joforman neveles es szoktatas kerdese, persze ha nem egy extrem aktiv munkakutyarol van szo. :D

2023. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a németjuhászosabb vonalban gondolkodsz, a hovawart esetleg megérhet egy utánanézést. Elég egészséges fajta, idehaza messze nincs annyi belőlük, mint NJ-ból. Annyi, hogy ugyan sok köze van egymáshoz a két fajtának, de a hovik nem azok a megfelelési kényszeres kutyák és nevelésnél/képzésnél sem feltétlenül jók azok a módszerek, amik egy NJ-nál. A gyerekkel jól elvan, ugyan nem olyan szinten, mint a retrieverek, a házat őrzik, bár egy komoly szándékú betörőnek ez sajnos nem akadály, nagy testű, de nem óriás, sokkal fürgébb, könnyedebb mozgású, mint egy berni és általában tovább is élnek.

A szomszéd az airdale terrierekre esküszik, mint családi házba való, gyerekbarát kutya.

2023. ápr. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A hovawartról még nem is hallottam, ma is tanultam valamit. Nyilván nem egy olyan szintű házőrzés a cél, mint mondjuk a komondornál vagy a kaukázusinál. Bőven elég ha ugat ha van valaki a kapuban.

Hogy is fogalmazzam meg szépen, inkább a kisebbségi polgártársakat lenne hivatott megriasztani. Bár ők minden nagyobb testű kutyától tartanak ahogy tapasztaltam. Aki profibb, az felkészülten megy nyilván - altató, gázspray, stb…

2023. ápr. 23. 00:34
 18/22 anonim ***** válasza:
Mudit ne.
2023. ápr. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Moszkvai őr meg Kaukázusik voktak amikor gyerek voltam. Nekem németjuhász van.
2023. ápr. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19 vagyok. Most jövő héten hozok haza egy svájci juhászkutyát.
2023. ápr. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!