Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok családi házba?

Figyelt kérdés

Közepes vagy nagy testű kutyát szeretnénk. Egyenlőre ketten vagyunk de tervben van egy gyerek. Családi házban élünk, van egy 800 m2-es udvarunk. Olyan kutyát szeretnék, ami elvan a gyerekkel is de azért őrzi a portát. Közepes és nagy testűekben gondolkodom főleg.


Köszi a tippeket!


2023. ápr. 22. 19:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

golden retriever ugye ami alap amit mindenki ajanlana.

a pointer is jo kutya

nemetjuhasz


nekunk mind 3 volt. persze tok mind1 milyen fajta ha nincs jol nevelve, apolva, szeretve... elvadul

2023. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Eddig csak szolgálati kutyáim voltak, otthon nem tartottam egyiket sem és nem is igazán foglalkoztam ezekkel a “családi“ kutyákkal. Valahogy olyan volt mindig a kollektíva, hogy ezek szóba sem jöttek csak a munkakutyák.

10 évig volt társam egy németjuhász, viszont nem vagyok elégedett a jelenlegi állománnyal, túltenyésztett, betegségre fokozottan hajlamos fajta lett sajnos. Több ezer euró egy stabil kutya.

Az utóbbi 4 évet pedig Malinoissal dolgoztam, aki ismeri tudja miért nem szeretném gyerek mellé. Vagy Mali vagy gyerek, a kettő együtt nem fér össze idő tekintetében.


Igazából Labradoron és Berni pásztoron gondolkodtam eddig, valamint beugrott a magyar vizsla is - édesapámnak annó kettő is volt - de itt most inkàbb személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Aki hasonló körülmények közé hozott kutyát főleg azoktól.

2023. ápr. 22. 19:44
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Azt tudnod kell, hogy a rossz szándékú ember, ha akar, bejön a házadba és kirabol. Kilesi a szokásaitokat, nem kíméli, lefújja, beéteti a kutyát.


Nekünk jónak mondható környéken, vidéki kertvárosi környéken berni pásztor keverékünk van. Mindenkit szeret, ráfekszik a lábunkra, vakartatja magát a gyerekekkel, akik virágokat tűzködnek a "hajába". Ha idegen jönne, ő elé is odafeküdne biztosan. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy az alkalmi besurranót a nagy termetével, mély hangú ugatásával elriasztja, illetve nem ezt a házat fogja kiválasztani. A mozgásigénye nem túl nagy, nemigen szaladgálós, inkább mellettünk szeret lenni.


A hátsó utcákban viszont sajnos történt mérgezés, sajnos meghalt a kutya és be is törtek.

2023. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Pitebull
2023. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Járhat majd be, vagy csak kint lesz? Mert akkor a vizsla nem jó, télen nem lehet a kertben. A labi pedig annyira emberes, hogy ő is boldogabb ha a családdal lehet, én nem tartanám kint. Illetve egyik sem az a házörző típus.

A Berni pásztor jó ötlet lehet, de azt vedd figyelembe, hogy nekik nagyon alacsony az átlagéletkoruk.

2023. ápr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
3. vagyok, az átlagéletkor tekintetében igazad van, szerencsére a miénk golden-berni, küllemre az utóbbiból van benne több, most 13 éves, és csak mostanában látom, hogy vénül szegény, olyan, mint egy 80-85 éves öregúr🥰
2023. ápr. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%
Cane Corso? Idegenekkel bizalmatlan, gyerekekkel jófej (persze ez azért neveléstől is függ). Alap tanfolyam nem árt vele, de hát az mindegyiknél jól jön, pláne, hogy gyerekhez utólagosan kell majd szoknia
2023. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Ha főleg kint lesz, akkor pl. a mudi. Bár inkább közepes testű (az enyém 20kg, ő a mudi átlagnál nagyobb) de erős benne a területvédő ösztön és nagyon családcentrikus. A gyerekekkel nagyon türelmes. Olyan bundája van, hogy télen sem fázik. Nálunk tanyán volt, semmilyen jószágot nem bántott, vigyázott a tyúkokra, kacsákra. Árnyékként követi az embert, lesi minden szavunkat. Beépített póráz van benne, nem távolodik el pár méternél nagyobb távolságra. Igényli az ember tarsaságát (mint minden kutya) így akkor boldog, ha a család kint van sokat, illetve bejöhet alkalmanként a házba-akár csak egy részébe, ahonnan látja, ahogy tesz-vesz az ember.

Viszont aktív, nehéz lefárasztani és hangos. Postást, ház előtt elmenő másik kutyát stb. megugatja. A közeli ismerősök, barátok is csak akkor jöhettek be a kapun, ha én beengedtem őket. A gazdi a minden, másokkal bizalmatlan.

A labrador és a golden retriever jó családi kutya, türelmes a gyerekekkel, de némelyik olyan cuki, hogy bárkit beenged a kapun, aki dobál neki labdát, vagy kedvesen beszél hozzá. Házőrzésre nem feltétlenül alkalmas, de ezért találták fel a kültéri kamerát :)

2023. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én Újfundlandit szeretnék majd egyszer. Nagyon kis termetű, barátságos, jámbor.
2023. ápr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieknek!


A Mali aki velem van most munkában fegyelmezett, nem fél senkitől, senkit nem enged a területére akit nem ismer és úgy általában a 2 méteres közelünkbe sem. Aztán ha velem odajön valaki és ad neki pár falat piskótát amit szeret akkor már a hátán fetreng és várja a vakarást. Viszont ha ugyan ez az ember a hátam mögött csak felemeli a kezét ütésre akkor teljes erőbedobással repül az illetőre. Parancsra mellettem bárkivel elvan, engedi magát megfogni, simogatni, de nem merném egyedül hagyni senkivel - nyilván szolgálati kutya révén ez így van jól. Viszont 99%-ig biztosak vagyunk benne, hogy ez a fajta összes egyedére jellemző. Az őrző védő a vérükben van, őket szinte tanítani sem kell rá. Egy gazdás kutyák és bármennyire is imádom a fajtát, gyerek mellett nem tudnék vele naponta 7-8 órát foglalkozni otthon miközben dolgozom is.


Ha már magyar kutyákról szó volt, a kuvaszról mi a véleményetek ilyen viszonylatban? Olvastam, hogy akár mentő kutyává is képezhető ami feltételezi a barátságos viselkedést. Ha kis korától elkezdődik a szocializáció és nincs agresszióra nevelve akkor működhet gyerek mellett is?

2023. ápr. 22. 21:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!