Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez jogos ? Ennyi...

Szerintetek ez jogos ? Ennyi volt , 2 éve tart a szomszéd kutyainak átszökése ...

Figyelt kérdés
Szereztek plusz két kutyát 3 mellé , akik állandóan acsarkodnak megpattannak tőlük kiszöknek a kennelből a kerítéseiken át az utcára . Eleinte befogtam őket szóltam hogy megléptek vagy látták hogy átjöttek ott lebzselbek a garázsomban , erre keményen megbüntették elverték őket . Ráuntam hogy fúrnak átmásznak ,balhéznak, hallgattak rám a kutyák , de nekik ott nem jó . Ha megint utcán lesznek vagy nálam akkor passzivan figyelem a menekülésüket semmit nem teszek ha megkérdezik lattam e valamit letagadom .
2023. ápr. 22. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ne tagadd le. Mond meg, jah, láttad, arra mentek. Szépjónapot.
2023. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Szólj a jegyzőnek, csináltasson normális kerítést. Meg az állatvédőknek ha veri a kutyákat.
2023. ápr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek sem kötelessége más kutyáit összefogdosni és tartani, amíg nem jön a gazdi.


Én bevallom, a kedves, barátságosnak kinézőket szoktam csak így istápolni, de akkor is max kétszer, ha látom a gazdán, hogy teljesen telibesz"rja, hogy hol vannak a kutyái, akkor elengedem a történetet.


Nem kell hazudni, mondd meg nyugodtan, hogy pl "ja, igen délelőtt láttam, hogy itt vannak az utcán".

2023. ápr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy ideig én is játszottam, hogy ha láttam kint a szomszéd kutyáját akkor kimentem és visszaengedtem az udvarába. Velük gyakran előfordult hogy amíg kijártak a kapun kocsival a kutya kiszökött aztán ahogy visszacsukódott a kapu a kutya kinn is maradt és a ház előtt vonyított órákig, ha nem engedtük vissza. Még szerencse hogy kis termetű volt és alacsony a kerítés így át tudtuk rakni fölötte vagy benyúlni a kulcsért (tudtuk hova van felakasztva) és beengedni a kis kapun. Aztán mikor már fél éve napi rendszerességgel ment ez akkor meguntam. Mindenki saját kutyája, ha nem tud vigyázni rájuk akkor nem én fogok. Senkinek sem kötelessége összeszedni a más elkóborolt kutyáit. Ha jöttek keresni megmondtam kb. mikor jöttek ki és merre indultak. Hajrá, lehet menni. A helyzet a mai napig tart, csak már nem kettő hanem három kutyával….
2023. ápr. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A jegyző lószrt nem fog tenni, szóval oda aztán hiába is mennél.


Szólhatsz állatvédőknek, hogy mostoha körülmények közt tartják a kutyát, vegyék el tőlük - de az ilyenek úgyis szereznek újat.


Egyébként nem érdekelne, nem az én állatom, vigyázzon rá az, akié.

2023. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,ez egyértelmű teljesen egyoldalú téma . Aki a saját dolgaiban ennyire felelőtlen tesz a jó viszonyra állata biztonságáért az maradi igénytelen .
2023. ápr. 23. 11:42

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!