Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet,hogy hozok a meglévő...

Jó ötlet,hogy hozok a meglévő palotakutya mellé egy másikat úgy,hogy egyedül élek és kb 9 órát vagyok távol a munka miatt?

Figyelt kérdés
Mindenhova viszem magammal, ha nem vagyok itthon,de egyedülálló lettem és sajnálom magára hagyni. Dolgozni meg kell. Egy társ jó ötlet lenne? Ugyanolyan fajtát szeretnék mindenképpen. Nyugodtak, nem verik szét a lakást és nem kell félnem, hogy túl durván játszanak.
2023. márc. 2. 11:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Hat nem tudom. Igazabol itt nem is az egyedullet a baj, mert jo esetben farasztod a kutyat, 9 orat birnia kene. Az ebben az egeszben a nem egeszseges, hogy nem tud pisilni 9 oran keresztul.

Ennek akkor ket kutyat is kitenni...en inkabb nem vallalnam be. Allatorvosunk szerint 6 orat kene tartogatnia max egy kutyusnak.

2023. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Semmi baja nincs a jelenlegi kutyusnak. 4 éves.
2023. márc. 2. 11:59
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ki mondta, hogy baja van? Ezt hol olvastad? :)

En azt mondtam,hogy egeszsegugyi szempontbol nem egeszseges ennyit tartogatni, az allatorvos szerint.

De nyilvan kutyak millioi elnek igy sajnos. Attol meg nem biztos, hogy optimalis.

2023. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is volt egy terrierem,nagyon sajnáltam ha otthon kellett hagyjam, de munkába muszáj volt menni, mondjuk az én esetemben annyiban volt más,hogy szüleim vigyáztak rá,és így nyugodtan tudtam dolgozni
2023. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges a másik kutya. Tök jól el fog pihengetni egyedül a mostani :)
2023. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Eddig voltak macskák, de most az sincs. Soha nem volt teljesen egyedül.
2023. márc. 2. 12:06
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hozz egy kutyat. Mi a kerdes? Ha akarod, csinald, te dolgod.
2023. márc. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kutyát felelős, épeszű ember nem a másik kutyának veszi meg! Akkor vigyél haza egy második kutyát, ha te szeretnéd! Ha lesz időd az újat nevelni, szocializálni, tanítani! Ami az első időkben plusz munka és idő. És azért azzal is számolj, hogy simán lehet olyan időszak, amikor külön kell őket csuknod, külön kell őket vinned. Amit ugyebár szintén meg kell tanítani mind a kettőnek.
2023. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is 2 kutya van és 10 órát vannak egyedül. Ahogy kb. minden egyedülálló ember kutyája, mivel dolgozni kell menni. Nem lesz bajuk tőle, anno szüleim kutyái is voltak ennyit egyedül, sose volt bajuk, 14-15 évet éltek (igaz a végén már volt inkontinencia, de idős kutyáknál gyakori jelenség).


Inkább azt a részt nem értem, mikor egyesek azt írják, hogy mindenhova viszik magukkal a kutyát. Azt hogy? Elviszed a bankba, fodrászhoz, edzésre stb? Kikötöd addig a ház elé vagy mi? Én biztos nem tenném.

2023. márc. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
61%
Ja amúgy a társ mindenképp jó ötlet a kutyának, társas lények ők is, kivéve, ha menhelyről hozott problémás kutya, az lehet nem komálja a többi kutyát, de normál esetben szeretik, ha van társuk. Csak az első hetekben szabit kell majd kivenned, hogy szobatisztaságra neveld a kicsit meg ilyenek.
2023. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!