Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tehetem csillogóvá a...

Holdasi Zoltán kérdése:

Mivel tehetem csillogóvá a szőrét?

Figyelt kérdés
A foximnak szeretném ha csillogó lenne a szőre... A kutya ápolt és helyesen is van etetve és fajtiszta is, de még sem az igazi a szőre... A segítségeket előre is köszönöm
2010. okt. 5. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
minden kutya fajtiszta, hacsak nem valami farkas vagy róka hibrid. A fajtatiszta szóra gondoltál, nemde? :) Mindegy. hogy válaszoljak is. Adj neki nyers tojást, hetente max. 2x, 3x. Keverd el egy kis tejjel, ha magában nem eszi, esetleg egy pici cukrot vagy édesítő szert (bár nem ajánlott) tegyél bele.
2010. okt. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De:) Fajtatisztára gondoltam:) Kifejezésekkel nem nagyon vagyok még tisztában, mivel kezdő vagyok még:) De a kutya neveléshez szív kell, a többit meg meg tanulom és a választ köszönöm!
2010. okt. 5. 21:55
 3/18 MME ***** válasza:

Ebbe beleszólnék egy kicsit :) Ha már tojás, akkor főtt tojás legyen, mert nyersen megvannak az egészségügyi kockázatai.

Ha még nem adtál tejet a kutyádnak, akkor előbb próbáld ki, hogy van-e hasmenése. Inkább adj neki kefírt vagy tejfölt, vagy natúr joghurtot, ezektől nagyon valószínű, hogy nem lesz hasmenése, nem mellesleg sokkal több bennük a szőrtápláló tápanyag, és a bélrendszernek kifejezetten jót tesznek, ezáltal az immunrendszernek is.

Egyébként én még a növényi olajokat is melegen ajánlom (len, szezám, kukorica, stb.), ezek ugyanolyan fontosak a szőr felépítésében. Mivel a zsír kategóriába tartoznak, ezekkel az olajokkal is érdemes lenne először egy hasmenés-tesztet végezni, de általában napi 2 evőkanálnyitól még nincs gond (azért kivételek vannak, de ez magától az olaj fajtájától függ).

2010. okt. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

A tojás kiváló vitaminforrás, ezért szokták állatorvosok is javasolni. DE teljesen szükségtelen megfőzni!! Úgy rengeteg vitamin és fehérje elvész belőle. Ahogy mi is, a kutya is nyugodtan megeheti az egész tojást nyersen (fehérjét + sárgáját). Sokan aggódnak az egész tojás említésénél 1. a biotin felszívódása miatt, 2. a szalmonella miatt.

1. A biotin (B-vitamin) felszívódását heti 1 (max. 2) db. egész nyers tojás nem befolyásolja. (Ember esetében napi több mint 20 egész tojás elfogyasztása kéne ahhoz, hogy B-vitamin hiányt okozzon. forr: Dr. Légrády Péter: Tojás, táplálkozás, egészség c. könyve) Ellenben a fehérje rendkívül gazdag hasznos fehérjékben.

2. A helyesen tárolt tyúktojás nem okoz szalmonella-fertőzést. Ti. a tartalma steril. Ezért, ha nem repedt, sérült, és jól törjük fel, jól tároljuk, semmi bajunk nem lesz. (Sok sportoló fogyaszt nyers egész tojást nap mint nap.) Másrészt az egészséges kutyák és macskák emésztőrendszere kiválóan elbánik a szalmonellával. Amikor a foxid felnyalint egy kis madárürüléket, amiről te nem is tudsz : )), sokkal több szalmonella jut a szervezetébe, mint amennyit te valaha is adnál neki élete során a heti tojásadagjával.


A kutyusnak adj heti 1 db. egész nyers tojást, de adhatod csak a sárgáját is. Akkor lehet heti 2 db. is.

(De jobbat ajánlok: nézz utána a neten a nyers húsos csont étrendjének - Raw Meaty Bones vagy RMB. Sajnos a legtöbb forrás angol nyelvű. Én így etetek, ahogy már rengetegen nyugaton. Az előre gyártott állateledeleket pedig nem javaslom egy állatnak sem. 97%-uk rossz minőségű és hosszú távon egészségtelen.)


A 2. hozzászóló a növényi olajakat ajánlja. Azonban újabb kutatások kimutatták, hogy a ragadózó, vagyis húsevő állatok nem képesek a növényi olajokban lévő zsírsavakat hasznosítani. Sok táp ilyeneket használ Omega 3 forrásként - teljesen feleslegesen. Omega 3 forrásként a legjobbak a tengeri halak. Én nyers hekket etetek, vagy ritkán szardíniát.


És még valami, főként az első válaszadónak címezve:

A kutya és a farkas egy fajba tartozik!!! Bizony ám! (Ezért kéne megnézni, mit is esznek odakinn a farkasok. Talán hasonlóan kéne etetni a kutyáinkat is.)

A fajta-tiszta és a faj-tiszta pedig igazából nyelvészeti kérdés!!! Márpedig a magyar nyelv, elsősorban a tájnyelv hagyományosan használta és használja a két szót szinonímaként. (Ld. a faj és a fajta használata az elmúlt 100 évben, főleg vidéken.)

2010. okt. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Megint csak tanultam sok mindent! A nyers húsos megoldásról pont tegnap olvastam és meg fogom próbálni!
2010. okt. 6. 06:05
 6/18 anonim ***** válasza:
Minden kutya fajtiszta, amelyik őse nem lett farkassal, egyszóval másik FAJJAL pároztatva. Egy fajon belül lehetnek különböző fajták, ez az emberi tudatos tenyésztés eredménye. Így lett pl. csivava és németjuhász, mint FAJTA a kutya, mint FAJ keretein belül. Tehát, ha bármilyen keverékkel megállítanak minket és kérdezik, fajtiszta-e a kutyánk, nyugodt szívvel vágjuk rá: naná! :))
2010. okt. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jajistenem, nyers tojás és tej -- ha nem akarsz bélfertőzést és hasmenést a kutyának, ne adj neki ilyeneket!


Ha jól van etetve, időnként fürdetve, kefélgetve és szeretve van, akkor csillogó lesz a szőre.

2010. okt. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"A másik veszélye a nyers tojás fogyasztásának a szalmonella, ami a kutyának komoly fertőzést okozhat, illetve alkalmanként halálos kimenetelű. A szalmonella veszélyeire az idős, nagyon fiatal, egészségtelen vagy antibiotikum kezelésen levő kutyák a legérzékenyebbek. Mindemellett a szalmonella zoonotikus, ami azt jelenti, hogy a fertőzött kutya székletén keresztül kutyáról emberre továbbítható, ezért az emberek és háziállatok védelmezése érdekében fontos a higiénia."

[link]

2010. okt. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
a sok simitől.. nekem bevált. nem kamu.
2010. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

A 10.11-es hozzászólónak szeretném felhívni a figyelmét, hogy a kutya és a farkas egy fajba tartozik. A kutya a farkas egy alfaja: Canis lupus familiaris.

1993-ban a Smithsonian Intézet megváltoztatta a kutya rendszertani besorolását. A tény ugyanis, hogy a kutya és őse, a farkas 99%-ban megegyező genetikai állománnyal rendelkezik, komoly változtatásra késztette a tudósokat: egy fajba sorolták őket.

A fajtiszta és a fajtatiszta kifejezés pedig a magyar nyelvben régóta szinonímaként van jelen, elsősorban a tájnyelvben.


oncogitonak:


Én gyerekkoromban sokszor ettem cukrozott, nyers tojássárgáját, mint édességet. Sok sportoló, testépítő ma is rendszeresen fogyaszt nyers egész tojást. A majonéz nyers tojást tartalmaz. A jól tárolt, ép tyúktojás - és nem kacsatojás!! - nem jelent veszélyt. Ha az említett cikk felhívása igaz lenne, akkor tele lennének a kórházak szalmonellás emberekkel.

Egyébként valószínű, hogy egy átlagos kutya sokkal többször találkozik szalmonellával élete folyamán, mint a gazdája képzelné vagy tudna róla. Például, amikor megszagolja vagy belenyal a madárpiszokba, vagy egyéb ürülékkel szennyezett felületeket vizsgálgat. Ha egészséges, ennek semmilyen következménye nincs. A természet sokkal ügyesebb és okosabb, mint azt mi gondoljuk.

2010. okt. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!