Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha odapisil...

Mi van akkor, ha odapisil valahova a kutya pl egy áruházban?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha buta a kérdés. Költözök vidékről Pestre, és viszem magammal a kutyám is. Nem szeretném őt mindig egyedül hagyni, ezért vinném magammal ahova tudom, kutyabarát helyekre, pl. IKEA-ba. De ő szeret jelölgetni, fiú kutyus. Tacskó, nem nagytestű. Szóval kicsit aggaszt, mi van akkor, ha lepisil valamit az áruházban? Az oké, hogy feltörlöm, de egyrészt kellemetlen, másrészt mi van, ha véletlen pl. egy szőnyegre megy? Nyilván megpróbálom elrángatni, de nehéz azért szegényt pisilés közben mozgatni :D köszi, ha segítetek, tapasztalatokat is szívesen olvasok :)
2023. febr. 20. 23:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

Mi történik, ha lepisil valamit a kutyád?

Szerencsétlenebb esetben olyasmi tisztel meg, ahonnan nem lehet felmosni. Ez esetben kifizeted. Akkor, ha az egy több százezer forintos csilli-villi kanapé.

Ha szerencséd van, csak az üzlet kövezetére megy, ahonnan egyszerűen fel lehet takarítani.

A legegyszerűbb, hogy ha nem tudod biztosítani, hogy a kutyád ne rongálja meg a berendezést egy üzletben, ne vidd oda. Ahogyan harapós, agresszív kutyát sem uszítunk a boltban másokra és nem rongáljuk a berendezést.

Ez miért nem nyilvánvaló mindenkinek?

2023. febr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%

Budapesti vagyok, ugyan kutyam nincs, de eleg sokat jarkalok kutyabarat helyeken, latom a kutyakat, meg egyszer nem talalkoztam azzal, hogy barmelyik lepisilt volna barmit, nem hinnem, hogy gyakori jelenseg lenne… A kutyak eleg jol tanithatoak mindenre. Esetleg mielott elkezded barhova hurcolni, nem artana egy kutyasuli, lehet videken nem divat, de itt altalaban normalisan szocializalt, “tanult” kutyakkal maszkalnak az emberek, az osszes kutyas ismerosom jart suliba a kutyajaval.

Nem gondolom, hogy normalis jelenseg lenne, hogy a kutyak osszepisilik az osszes boltot, plane nem egy butorboltot… ahol ugye a kiallitasi darabok is eladoak lesznek idovel.

2023. febr. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Hordozótáskában vidd
2023. febr. 21. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 NTBS ***** válasza:
90%
Ne vidd magaddal.
2023. febr. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%
nekem is fiú kutyám van de belterekben legyen az bolt, lépcsőház, stb. sosem pisil. Nevelés kérdése.
2023. febr. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

Ha ettől félsz, ne vidd be vagy figyelj rá extrán, illetve gyakoroljatok: ne hagyd, hogy a házakat oldalba pisilje, mert amúgy az üzlettulajdonosok és sok más ember nagyon utálja ezt, mégis sokan engedik a kutyáiknak, így tökéletes terep a gyakorláshoz.

Másik megoldás a hordozó, ha standard tacsid van, akkor rakd a bevásárlókocsiba a hordozót, de ha nem az a "terápiás kutya" jellem, akkor meg arra kell figyelned, hogy nehogy illetéktelenül benyulkáljanak, ő meg nehogy harapjon.

2023. febr. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem hogy jelölne ilyen helyeken. Ha szobatiszta, akkor tudja hogy bent nem lehet. Nekem csak kan kutyáim voltak eddig, egyik sem pisilt be sosem (kivéve az öreget mikor utolsó évében már szenilis volt szegény), még csak nem is kellett tanítani nekik, úgyhogy szerintem nem lesz gond.

Szerintem teszteld le, menjetek be egy bevásárlóközpontba, a folyosón nem tud kárt okozni ha bepisil. De szinte biztos vagyok benne hogy nem fog.

2023. febr. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 October15 ***** válasza:
17%
12.: Nem tudom eldönteni, hogy most sírjak vagy nevessek... :D Tanult kutya... B+ XD, amúgy azt ugye tudod hogy kutyát szocializálni kutyasuli nélkül is lehet? Az a trükkje, hogy foglalkozz vele... :D Hozzám pl. úgy került az amstaffom, hogy az előző gazdája [nővérem] 1,5 év alatt annyit ért el a jószággal, hogy szobatiszta volt... [IKEA tiszta is :D ] miután hozzám került 2 hétre rá tudott minden számomra lényeges parancsszót és kézjelet. :D Ehhez nem kell kutyasuli csak valami alapvető fogalom az állatok viselkedéséről meg egy kis idő. Nyilván a kutyasuli teljesen jó dolog, de szerintem BP-n is a kutyák nagy része azért normális amiért itt Mordorban is: mert foglalkoztak velük.
2023. febr. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
92%

A szobatisztaság azt jelenti, zárt térben nem pisil összevissza a kutya.

Sokan szerencsére már a kölyökkorban megtanítják a kanoknak, hogy fal-autó-kert-ember lába, stb tabu. Oda nem pisilhet.

A tacsid ivartalanítva van?

2023. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
83%

18#

A szocializáció nem azt jelenti amit te leírtál.

"Nem tudom eldönteni, hogy most sírjak, vagy nevessek..."

2023. febr. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!