Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor, ha odapisil...

Mi van akkor, ha odapisil valahova a kutya pl egy áruházban?

Figyelt kérdés
Ne haragudjatok, ha buta a kérdés. Költözök vidékről Pestre, és viszem magammal a kutyám is. Nem szeretném őt mindig egyedül hagyni, ezért vinném magammal ahova tudom, kutyabarát helyekre, pl. IKEA-ba. De ő szeret jelölgetni, fiú kutyus. Tacskó, nem nagytestű. Szóval kicsit aggaszt, mi van akkor, ha lepisil valamit az áruházban? Az oké, hogy feltörlöm, de egyrészt kellemetlen, másrészt mi van, ha véletlen pl. egy szőnyegre megy? Nyilván megpróbálom elrángatni, de nehéz azért szegényt pisilés közben mozgatni :D köszi, ha segítetek, tapasztalatokat is szívesen olvasok :)
2023. febr. 20. 23:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

Hat akkor nem viszed basszus, ha tudod, hogy jelol!


Amugy nyilvan lehet hivni takaritot gondolom, aki segit, de nekem nem lenne pofam ehhez, hogy tudom, hogy a kutya hugyozik, en meg igy beviszem barhova is.

Nyilvan ha kart okoztok, azt meg ki kell fizetni (pl kanape lepisiles).

2023. febr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy az egyes írja.


Ha nem szoba tiszta a kutyád, nem viszed magaddal ilyen helyre.


Az állatodért te felelsz, ha valamiben kárt tesz azt ki fizeted.

2023. febr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Alapvetően én jó dolognak tartom, hogy egyre több helyre lehet kutyákat vinni, de ennek szigorú előfeltétele, hogy a kutyát megfelelően szocializálják és nevelik. Olyan helyre vidd a kutyádat, ahol tud viselkedni.
2023. febr. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Első


Teljesen szobatiszta a kutyám, kicsi korától. De , hogy a példánál maradjak, naponta több száz kutya végigmegy, nyilván kiváltja azt (nem csak az enyémből), hogy jelölni kell, valószínű más is jelöli....

2023. febr. 20. 23:56
 5/27 A kérdező kommentje:
Az ikea-ban*
2023. febr. 20. 23:56
 6/27 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Másé nem jelöl, mert szocializálva van. Ne lázadj, igaza van az egyesnek még ha nyersen is fogalmazott.


Ha én tudom, hogy jelölget a kutyám nem viszem be magammal sehova.

2023. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

Nem, még sose láttam beltéren jelölgető kutyát boltban és hasonló helyeken.


Amúgy érdekes módon nekem volt kinti kutyám, akit direktben sosem neveltünk szobatisztaságra. Mégis ha bent volt soha nem jelölt.

2023. febr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%

Lakásban is jelöl vagy csak kint a szabadban? Én először csak próbálgatnám, hogy viselkedik mondjuk aluljáróban és ha ezek mennek, csak utána vinném IKEA-s szőnyegek közelébe (pontosabban még akkor sem, mert a mienk szőröz). Ha bent is jelöl, akkor vagy kemény munkával leszoktatod róla vagy leteszel arról, hogy kutyabarát helyekre vidd. Ha sokszor okoz a kutyád gondot, azzal másokat is szívatsz. Ugyanakkor az is lehet, hogy "magától tudja", hogy ilyen helyeken nem jelölünk, így egy próbát megérhet.

Az előző kutyánk szeretett jelölni, de az autók kerekeit kihagyta. Épületben, tömegközlekedési járművön sem volt ilyen gond. Pontosabban egyszer igen: az állatorvosnál a vizsgálóasztal lába. Megszoktam, hogy bent nem jelöl, így nem figyeltem rá eléggé. Utólag mondta a doki, hogy nem sokkal előttünk pisilte le egy másik kutya. Fertőtlenítős vízzel feltöröltem, ennyi volt.

2023. febr. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
5%

Egyesek szerint égszakadás.

Egyszer a kutyám egy bolt elé eresztett. A boltos ölni tudott volna a szemével, akkor nekünk annyi. Mivel nem volt nálam itató😁, így ő leöntötte egy üveg vízzel. Szerintem a kutya p.. És sz. R természetes dolog. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minél több kutya trágyázzon csak az áruházakban, hanem azt, hogy előfordul, de ennél sokkal több természetellenes dolog van, amiért a kutya sem szól, pedig roncsolja az egészséget.

2023. febr. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%

1-es vagyok, lehet engem gyokernek nevezni, nyilvan, mi mast tudnal mondani, hiszen igazam van es ez neked nem tetszik...🙈

De legalabb a kutyam nem jelol belteren. Meg mondjuk mivel ivartalan tacsko, sehol se.

Viszont pl tudom rola, hogy nem szereti a nagyobb kutyakat, fel toluk. Igy olyat nem csinalok, ami szamara kenyelmetlen, pl nem viszem nagytestu kutyas futtatoba.


Nyugodtan meg lehetne ezt a tanacsot fogadni. Ha valahol a kutya nem erzi jol magat, nem tud viselkedni, nem szobatiszta, oda egyszeruen nem viszed. Mert ez nem csak neked kellemetlen, hanem masoknak is.

2023. febr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!