Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem vesz komolyan a kutyám.(?)

Nem vesz komolyan a kutyám.(?)

Figyelt kérdés

Szép napot/estét, ki mikor olvassa!


Kb 4 éve vettem magamhoz állatvédőktől egy akkor 4,5 éves shar-pei keverék kutyust. Szobabútor volt, mindegy volt élet, letelepedett a sarokba és órákkal később is ott volt. Alig evett, nem játszott semmivel és senkivel - neki már mindegy volt. Teljesen szocializálatlan volt. Egy év alatt én voltam a negyedik vagy ötödik, akihez került, az előző helyen vélhetően az alkoholista "gazdi" verte, minden érintő mozdulatra megremegett és a hátához érve azt behúzta, vagy hogy írjam. Egy szemműtét és egy törött-rohadt fog kihúzása után (amit véletlenül vett észre a doki) jobban érezhette magát, lassan rájött, hogy már nem lesz fájdalmas az evés és nem piszkálta a szemét.


Ez volt az akkori állapot.


Jelenleg válogatós őfelsége, aki nem rest horkolva trónolni az ágy közepén, egyetlen szó vagy akár nézésre is csóválja a farkát, nem rest a mancsával a kezemet a szájához irányítani a jutalomfalattal (ezt én nem engedem neki, de azért minduntalan bepróbálkozik, ha leguggolok hozzá és elér a mancsa odáig), érdeklik a madarak, már nem az összes kutyának akar nekimenni látótávolságon belül és rengetegszer dugja oda a fejét, hogy simizzem. Játszani nem játszik, nem tudja, mi az, neki nem játék a játék, nem érdekli. Kvázi mint egy cuki nyugdíjas bácsi.


Nos, a gondom az, hogy időnként előjön, hogy elmenetelkor ugatni kezd. Az egy dolog, 5 perc és abbahagyja, de elkezdi kaparni a falat. Az évek során az ajtó melletti kiálló részt lekaparta (bontotta), a lenti szekrényajtó csücskét lerágta. Elismerően katasztrofális munkát végzett a fiú. Amikor én ezért leszidtam, kemény hangon, és nem csak kiabáltam méterekről, odahívtam és akár az orrát oda is dugtam, tehát tudja, miért szövegelek. Kicsit toporog, de egyébként lazán csóválja a farkát. Tudom, hogy nem idegességből/rosszféle izgalomból csóválja. Mindegy, hogyan beszélek, mit csinálok, csóválja a farkát és örül, hogy lát. Sőt mi több, miután leszidom, jobban felpörög. Én megértem, hogy időnként előjön belőle a félelem, hogy azt hiszi, az elmenetelem örökre szól, de... hát jó lenne, ha nem jutnánk el oda néhány év múlva, hogy át lehet nyúlni a falon, meg komolyan venné, amikor rápirítok.


2023. febr. 8. 22:07
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
Az a gyanum, hogy elobb-utobb az is kiderul, hogy a kutya meg csak nem is szobatiszta, hanem ott vegzi el a dolgat, ahol akarja, a kerdezo meg turelmesen tisztogat utana. Ugye, igy van, kerdezo?
2023. febr. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 NTBS ***** válasza:
100%
A leírásban szereplő információk alapján, tényleg nem vesz komolyan.
2023. febr. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom hogy fordulj trénerhez/menj kutyasuliba.
2023. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy trénert. Mindent rosszul csinálsz.
2023. febr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a gond, hogy mindent rosszul csinálsz, hanem az, hogy hány hozzád hasonló hülye van, aki azt hiszi, jót tesz a kutyának azzal, hogy magával veszi, amikor egy kutya befogadása előtt minimum heteket, inkább hónapokat felkészüléssel kéne tölteni szakkönyvek által, hogy mit kéne csinálni azzal az élő-érző lénnyel, amikor a gondoskodásod alá kerül... De nem baj, ha elrontod a kutyád, még lehet gyereked. :D
2023. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

#11: "Ahogy siman le lehet szoktatni egy felnott kutyat az agyban alvasrol is...Nem lehetetlen megertetni vele, csak turelmesnek kell lenni es jo modszereket kell hasznalni."


Le lehet szoktatni, de csak ugy, ha elozoleg valaki mas engedte meg neki az agyon alvast, nem az, aki most le akarja szoktatni. Az nem megy, hogy egyszer megengeded neki, aztan megtiltod. Muszaj kovetkezetesnek lenni, kulonben teljesen osszezavarod a kutyat.

2023. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!