Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás segítő kutya/ kiképző?

Terápiás segítő kutya/ kiképző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főként olyanokhoz szól a kérdésem, aki jártas ilyen témában. Próbáltam a Google barátom kérdezni, de elég kesze-kusza infókat találtam. :)


Kérdésem az lenne, milyen szakmát kellene elvégezni ahhoz, hogy terápiás kutyával dolgozhassak?

Főként úgy él az elképzelésemben hogy örökbe fogadni egy kutyust, őt kiképezni, és vele járni beteg gyerekekhez “terápiát tartani” nekik.

Mindeneim az állatok, nekem is van kutyám, cicám. :) Illetve szeretnék segíteni a beteg gyermekeken. Így gondoltam a kettő összekötését.

Gondoltam arra hogy egy kutyakiképző/rehabilitációs kutyatréner + óvónői szakma. De pontosan nem tudom hogy milyen végzettség, tanfolyam, képzés szükséges hozzá, ezért szeretném első körben ebben a témában jártas személyek véleményét, segítséget olvasni.


Köszönöm! :)


Illetve egyszer szeretnék egy saját kutyaiskolát ahol főként problémás kutyákkal foglalkoznék, rehabilitálnék. Ebben a témában is szívesen olvasnék tapasztalatokat, véleményeket, illetve érdekelne lenne e rá igény. :)



2023. jan. 24. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamit erő terapeuta pl gyógypedagógus. Ők tanulhatnak szakirányú továbbképzésen plusz két évet kutyás terápia szakon (van lóval asszisztált terápia is)

Sajnos annak pár hétvége alatt 'elsajátítható' tanfolyamok, de az felszínes tudást ad. Nyilván.

Ez komoly szakma, olyan, mintha szembeállítanánk egy 5+ x évet tanult pszichológust a gyorstalpalót vezette "coach" okkal. :D

2023. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Matesze honlapján fent vannak azok az egyesületek, ahol foglalkoznak habilitációs kutyakiképzéssel. Csak valamelyik egyesület tagjaként csinálhatod meg a terápiás vizsgákat és járhatsz el gyerekek mellé a vizsgára felkészülni.


Egyébként ha meg van a vizsga, csak gyógypedagógus jelenlétében lehetsz gyerekek között.


De ez nem így működik, hogy találsz egy kutyát és kiképzed. A kutyáknak csak kis százaléka alkalmas erre a munkára. A keverékek közt 100.000-ből 1 alkalmas rá. Nem véletlen vannak kifejezetten erre a célra lévő tenyészetek, vonalak. Onnan viszont nyilván nem 10.000 ft egy kölyök. Nézz utána miből is áll ez a munka valójában.

2023. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hacsak tényleg nem vagy valamilyen terapeuta, aki mellékesen ezzel is foglalkozik (mint egy plusz dolog), akkor ez csak önkéntes alapon tud működni.
2023. jan. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok, az én kutyám ugyan nem terápiás kutya, hanem egy kutató-mentő egyesületnél vagyok vele önkéntes, így kaptam kérést rajtuk keresztül például egy idősek otthonába, hogy bemutatózzak. Demensek közé is bevittek, hihetetlen stabil kutya kell egy olyan közegbe.

Életre szóló élmény volt amúgy.


Egyébként hasonló cipőben járok, csak én tanárnak készülök. Ott az állatasszisztált pedagógia a cél. De az is csak egy mellékes dolog, fogalmam sincs hogyan kell hivatalosan csinálni. Legyen meg először a diploma.

2023. jan. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Keresd a Bethesda Gyermekkorhaz Rehabilitacios osztalyat ey kerdezd meg kik járnak hozzajuk kutyaval es miniloval. Aztan naluk erdeklodj. Ok hivatalosan csi aljak:-).
2023. jan. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!