Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fogadjunk örökbe úgy egy...

Hogy fogadjunk örökbe úgy egy kutyust, hogy otthon már van egy (többi lent)?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék menhelyről örökbe fogadni egy kutyust, viszont otthon már egy 2,5 éves kis spánielünk. Róla annyit érdemes tudni, hogy nagyon energikus, iszonyatosan makacs, ugyanakkor tud nagyon szófogadó lenni és hihetetlenül okos. Már mikor először egyedül otthon hagytuk sem szedett szét semmit és azóta sem csinál hasonlókat sem. Az emberektől eléggé tart, nehezen barátkozik idegenekkel. Idegesn kutyushokhoz mindig oda akar menni, addig húz+hisztizik, amíg oda nem megyünk, viszont hamar "meg is unja őket". Mindig ő az, aki hamarabb elmegy mást szimatolni, bár az is igaz, hogyha utána még mindig ott van a másik kutyus, vissza kell menni hozzá. Plusz olyan helyzet is akadt, hogy bár ő volt a kisebb, mégis ő esett neki a másik kutyusnak és azt vettük észre, hogyha felénk közelítenek nagyon féltékeny tud lenni (nem bántja a másik kutyust, de mindig közénk áll és védelmezően-játékosan ráugrik a másik kutyóra).

Ha van tapasztalatotok, hogy ebben az esetben hogy érdemes menhelyről kutyust befogadni, miket érdemes tenni ezügyben, esetleg mi hogy készüljünk fel, szívesen fogadom a tanácsokat és köszönöm előre is:)



2023. jan. 21. 13:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#8 Ennél nagyobbat nem is tévedhettél volna:D


Tudod mi hogy szoktunk sétálni? Úgy, hogyha meglátunk egy másik kutyát, elkezd hisztizni, majd megindulunk felé és megállunk. Egyrészt én nézem a gazdát is, hogy ő engedné e a kutyáját, másrészt a másik kutyát is próbálom felmérni, hogy mennyire lehet hozzá odamenni. És ezek után még mielőtt odaérnénk pluszban rá is kérdezek, hogy oda lehet-e menni, mennyire játékos, stb. Ja és póráz nélkül soha, ez a másik alap dolog.


De nem értem hányszor kell még leírnom, hogy nem kellen full ismeretlenben elítélni a másikat....bár ha a most leírt dolgokba bele tudsz kötni, kérlek tedd meg.



#10 Tudod mit, igazad van! Akkor 2 kutya fog hisztizni a póráz végén, hiszen 100%, hogy a menhelyi kutyusnak is teljesen ugyanolyan lesz a jelleme, mint az otthoninak:)

2023. jan. 21. 15:47
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, lehet rosszabb is :D mondjuk pl ha pórázreaktív

Egyébként remekül eltanulják egymástól a hülyeséget, arra számíts. Ezért mondják, hogy az első kutya legyen rendben és csak utána jöjjön a második.

2023. jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Remélem mindenki megnyugszikm ha azt mondom, hogy ennyi komment után próbálom jobban megnevelni séta közben is és ha nem megy, újra elviszem suliba/külön oktatóhoz!


Amúgy a pórázreaktív mit akar jelenteni?:D

2023. jan. 21. 16:10
 14/18 anonim válasza:
84%

Én azt tanácsolom neked, hogy itt senkivel ne foglalkozz.

Menjetek el a menhelyre először kutyus nélkül és ott mondjátok el, hogy van már egy kutyusotok és, hogy ő milyen. Ott pedig a menhely eldönti, hogy van e a számotokra megfelelő kutyus ott. Megismerkedtek vele, majd pár találkozás után összehozzátok a ti kutyusotokkal.

Akkor fogjátok csak látni, hogy kijönnek e igazán+ a menhely alkalmazottjai is meggyőződhetnek róla, hogy jó kapcsolat lesz a két kutya között.

Itt nálunk a közeli menhelyen például lehetőség van “élménynapra” a kiválasztott kutyussal, ami annyit takar hogy egy teljes napot tölthettek együtt vele a menhelyen kívül a saját kutyátokkal. Ez szerintem egy tökjó lehetőség, hiszen ti is látni fogjátok, hogy menni fog e a dolog.


Másrészt, ha a menhely látni fogja a kutyátokat és ők úgy ítélik, hogy esetleg nem alkalmas arra, hogy vigyetek mellé egy társat, akkor ezt közölni fogják úgyis ők veletek.

2023. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%
Van egy olyan alap szabály, hogy pórázon sosem találkozhatnak kutyák. Mert máshogy viselkednek, mert ha gond van és a póráz összegabalyodik nem lehet őket szét szedni. De persze mindenki azt tesz, amit akar.
2023. jan. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Pórázreaktív az, amikor pórázon túl reagál bizonyos ingereket pl egy másik kutya (de lehet gyerek, ismeretlen ember, jármű is a "trigger") láttán elkezd ugatni, morogni, kitámad, neki akar menni. A reaktív kutya nem feltétlenül agresszív, lehet szimplán ideges, bizonytalan típus és így akarja elijeszteni a kiváltó indokot. Van, amelyik viszont ilyen állapotban harap is, bizonyos kutyák ilyenkor a gazdájukat is képesek megharapni, vagy bármi mást ami az útjukba áll. Van, amelyiknek viszont csak a hangja nagy és nem harap, ez a reaktivitás mértékétől függ. Egyik kutyám pórázreaktív volt, sok munkát igényelt, hogy mostanra nem az. Ő is menhelyről származik, sajnos ez elég gyakori viselkedés probléma a mentett kutyáknál. Elég gáz tud lenni, mikor a kutyád ok nélkül neki akar menni idegen férfiaknak, vagy más kutyáknak. Rendkívül stresszessé teszi a sétákat egy ilyen viselkedés. A reaktivitás oka lehet szocializáció hiánya, korábbi rossz élmények, traumák (pl bántalmazás, kutyatámadás), rossz nevelés vagy rossz genetika is. Szóval menhelyi kutyáknál ilyesmi is benne van a pakliban.
2023. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#14 Nagyon szépen köszönöm! Ilyesmi válaszokban reménykedtem és ezek tényleg sokat segítenek!


#16 Ezt a választ is köszönöm szépen, fogalmam sem volt róla, hogy létezik ilyen, de néhány dologban tényleg ráismertem a kutyánkra. Abban még esetleg tudnál segíteni, hogy hogy lehet ezekről leszoktatni, hogy kell tanítani őket?

2023. jan. 21. 17:28
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég összetett téma. Röviden tömören jutalmazni kell (ez lehet jutalomfalat, vagy játék, amelyik jobban érdekli) azt, amikor figyelmen kívül hagyja, vagy csak nézi a kiváltó ingert, de nem reagál. Egyre többször gyakorolni ezt, kutyak/emberek mellett elhaladva. Fontos, hogy te mindig a kutya és a "trigger" között legyél, NE ő haladjon pl a másik kutya felőli oldalon. Reaktív kutyák tanításakor fokozatosan csökkentjük a teret. Sokat segít a Figyelj! parancs tanítása. Ilyenkor a kutyának fel kell vennie a szemkontaktust veled és ezt jutalmazod. Egy idő után megtanul rád figyelni, akkor is ha másik kutya halad el éppen. Fontos, hogy a kutya ha már reagál (ugat, morog, akármi), akkor az agya abban az állapotban nem tud tanulni, túl van a tűrőképességén, nem szabad leszídni, semmit nem ér, sőt ronthat a helyzeten. Mielőtt a kutya reagálna, akkor kell tanítani, olyankor fogékony.
2023. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!