Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kivitelezhetetlen ez nyáron,...

Kivitelezhetetlen ez nyáron, igaz?

Figyelt kérdés

Van egy kis földem, örököltem, de másik településen van, nem ott ahol lakom. Nagyjából 40 perc vonattal. A vonatig 20-30 perc séta, plusz onnan is leszállás után ekörül van.

Szeretnék tavasztól kijárni művelni kicsit a földet, de nem szívesen mennék egyedül és arra gondoltam hirtelen, hogy elvinném a kutyámat, aki egy németjuhász. Jól ellehetne a hatalmas telken és kicsit vigyázna is rám, legalábbis így érezném. Csakhogy gondolom 40 fokban ez lehetetlen. A vonaton is extra meleg van, meg szájkosár, séta is 1 óra összesen... Igaz reggel mennék általában jó korán, az még talán jó. Viszont nem késő este térnék haza, így akkor még pokol lenne az idő.


2023. jan. 1. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hat ha koran reggel mentek es este jottok, akkor siman mehet. De ha nem este akarsz hazamenni, akkor sajnos felejtos. A meleg egy dolog, a forro beton a masik, amit sokszor nem tudsz kikerulni.

De nyilvan ha nincs kanikula (tavasztol meg azert jo sokaig nincs), akkor miert ne? Illetve nyaron is vannak enyhe napok.

2023. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Vigyétek olyan mini ventilátort amit kézből, vagy elemmel lehet hajtani (Flying tigersben láttam ilyet).

Illetve sok sok vizet, magatoknak.

És én meg vinnék egy esernyőt (a napernyő túl nagy lenne, csak szenvednél a cipelésével), és egy gyerek medencét/homokozót, amit feltöltesz vízzel.

Te is megmártózhatsz benne és a negylábúd is.

Így elviselné a nyári hőséget.

Remélem tudtam segíteni.

2023. jan. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem, hogy a szajkosar miatt melegben pont nem aggodnek, mert ugye optimalis esetben a kutya tud benne lihegni. Ha nem tud, akkor az nem jo, kukaba vele es venni kell egy normalisat.

De persze tobb okbol se jo utazni kanikulaban, csak a szajkosar az annyira nem is erdekes tenyezo.

2023. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
El tud a nap elöl bújni valahol a kutya amíg ott vagytok vagy egész nap a tűző napon kéne lennie? És a szájkosár ahogy az előttem lévő írta, tudjon benne a kutya lihegni mert ő ezzel adja le a hőt.
2023. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nem csak a nyári kánikulában akarsz kijárni a telekre, hanem már tavasztól.

A kutya hozzászokik az utazáshoz,és mindenhez, ami vele jár.

Nagy melegben a legfontosabb a megfelelő mennyiségű víz. Ha sokáig vagytok napon, lehet a fejét bevizezni. A telken, ha van rá lehetőség,alaposan le lehet vizezni a kutyát. Szájkosár akkora, hogy úgy férjen rá a fejére, hogy a szájában benne van egy teniszlabda méretű labda.

Nj-m van , nyáron sűrűn viszem a Dunához úszni és nincs autóm. Arra ügyelek, a lehető legkevesebbet kelljen betonon mennie, útközben keresem az árnyékos helyeket haladáskor.

2023. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#2:

Akkor vegyél a kérdezőnek egy kisteherautót, hogy ezt mind magával tudja vinni.

2023. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Kánikulában nem, de a nyári forróság előtt-után teljesen kivitelezhető a dolog. Viszont fontos lenne, hogy legyen körbekerítve a telek, vagy ki kellene kötni a kutyát, illetve az árnyékos hely kiemelten fontos!
2023. jan. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

A telken vannak fak,amik arnyekot adnak neki?


A szankosarban tudjon szajat nyitni es lihegni!


Viz van a telken? Mert folyamat itstni kell!


Utkozben vizezni itani,hutomelleny vagy vizes feher farmer ra. Folyamat nedvesen tartani.


Aszfalton tilus vinni csak folduton.

2023. jan. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6: látom hogy 100%-os válaszod van, de képzeld el, egy nagyobb hatizsákba az összehajtható medence is belefér. És tudd meg, azért írtam le a választ, mert én ezt egy kisteherautó nélkül is kiviteleztem (újfundlandival), mert amíg el nem adtuk a földet, addig bizony művelni kellett!

Kösz a lepontozást...

2es vagyok

2023. jan. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaz nem pontosan a kérdésedre válaszolok és nem rossz értelemben kérdem. De. Miért éri ez meg neked? 2 óra az út oda, rendbe kell raknod, vissza szintén... Miért nem adod el? Csak mert nekem biztosan teher lenne. Idő és pénz is egyben, de kíváncsi lennék a Te nézőpontodra ami megváltoztathatja az enyém. Előfordulhat, hogy városi vagy és a frissebb levegő, tanyasi élet felé vágysz, miközben megtermesztheted magadnak a betevő egy részét. Mivel én Falúsi vagyok ezt annyira nem látom át, mivel napmintnap átélem. Ezért is lennék kíváncsi a Te nézőpontodra, miképp élsz és miért éri meg neked a kirándulás. Hetente nyírom a füvet, mert nő mint a bolond, ami kiadás is nem is kevés ha a gépet, tankolását és karbantartását is nézzük egyben. Köszönöm válaszod. Üdv.
2023. jan. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!