Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyám gyűlöli...

Mit tegyek? A kutyám gyűlöli a nagytestű fekete kutyákat.

Figyelt kérdés

Most 5 éves, 3 éve van velünk. Az apró kutyusukkal finoman játszik, néhány kutya kivételével szépen játszik (valamiért pórázon a környéken egy nyugodt spániel zavarja, rögtön ugatni kezdi, póráz nélkül semmi baja vele), simán hagyja, hogy elvegyék tőle a botot, a labdáját, behódoló, "papucs", de ahogy a környék nagytestű fekete kutyáit meglátja, úgy kibújik belőle a vadállat, hogy szerintem egy kocsit is el tudna húzni. Először csak egy berni pásztorkutya volt, utána jött egy másik fekete, keverék kutya, és nemrég újat látok. Ezzel az újjal találkoztunk reggel, éppen csak megpillantotta sok méterrel odébb a leveleket szaglászó kutyát, és eldurrant az agya, semmire nem figyelt amíg látómezőben volt, szinte meg kellett fojtanom a kutyámat a nyakörvvel, hogy arrébb húzzam pórázon. Közben és utána is leteremtettem, itthon már nagyobb hangon, és látszott rajta, hogy érti, hogy mérges vagyok, de ezt már hányszor eljátszottuk. Mindig újra és újra ez van. Mindig gyomorgörccsel nézek mindenfelé, hogy még időben másfelé vegyem az irányt. A másik családtagom 1-2 hetente viszi a kutyát egyszer, én vagyok vele legtöbbet, én viszem napi 3x. Szeret a többi kutyust, nagyon szépen játszanak, olyankor elengedem, mert kell mozognia, különben megőrülne, és így sem naponta engedem el, kevés a játszótárs a környéken. Eddig soha semmi baj nem történt, figyelek, hogy amint fekete kutyát látok vagy új kutyus gondolna csatlakozni a játékba, pórázra rakom.


Miért csinálja ezt? Azt még hellyel-közzel megérteném, ha csak a berni pásztorkutyákat nem szeretné, de ő tényleg minden nála nagyobb fekete kutyát gyűlöl! Teljesen kifordul magából!


2022. dec. 9. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy az elete korabbi szakaszaban, mielott hozzatok kerult, volt valamilyen nagyon kellemetlen incidense egy nagy fekete kutyaval, es most minden ilyen kutya latvanya aktivizalja benne ezt a kellemetlen emleket. Egy kutyaviselkedes-szakerto talan tudna tanacsot adni: [link]
2022. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Jól mondja az első válaszoló. Az én kutyám is ilyen volt egész életében utálta a kistestű kutyákat, mert mikor kicsi volt megtámadta két kistestű kutya az utcán. Onnantól utálta őket, hiába nőtt meg hatalmasra, a kiskutyákat egyszerűen gyűlölte egész életében.
2022. dec. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Nem elrángatni kell, hanem megfogod a nyakörvet és elfordítod, ülteted. Közben hangsúlyosan mondod, hogy NEM!

Ha lenyugodott, irányba fordultok és mehettek.Ha ismét felpörög, ismételsz.

A nem ismert két évében biztosan volt afférja nagyobb, fekete kutyával, ezért ez a reakció.

2022. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Így csináltam sokáig, megfogtam a nyakörvét, elfordítottam, ültettem, hangsúlyoztam, hogy nem... illetve ezen voltam. Elfordítottam - visszafordult. Ültettem - felállt. Hangsúlyoztam, hogy nem - letojta. Mintha ott se lennék.
2022. dec. 9. 19:34
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Össze kellene szoktatni egy fekete kutyával :)


Én kutyámat német juhász támadta meg egy héten belül 2x és utálta őket. De napközi,magánórák és futtató megoldotta a próblémát.

Rájött,hogy nem fogja minden német juci őt megtámadni.


Most van egy német juhász spanja akivel hatalmasakat játszanak.


Mindenképpen érdemes lenne foglalkozni ezzel,biztos megtámadta őt vagy negatív érte egy fekete kutyával és már elhatalmasodott a gond.


Keress egy magántrénert és dolgozzatok az ügyön. Ha rájön,hogy fekete kutyák is jó fejek akkor nem lesz gond.

2022. dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

ma 19:34

Egy felnőtt kutya berögződött szokását nem lehet akár egy hét alatt változtatni. Ha ülteted, ott kell tartani.

2022. dec. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nagytestű, sötét szőrű kutyával kapcsolatban érte trauma. Otthon már hiába ordibálsz vele, nem érti.


Javaslom a SciDog FB oldalát és weblapját, illetve olvasgass a deszenzitizációról és ellenkondícionálásról. De még jobb lenne ha egy ezzel foglalkozó (nem averzív technikákat alkalmazó tréner) segítene nektek. Lehet, hogy néhány alkalom elég, hogy megmutassa a technikát, de sajnos közben-utána ezzel neked lesz munkád.


SciDogtól másolom ide: a deszenzitizáció, azaz egyszerűen mondva fokozatos szoktatás azt jelenti, hogy bár lehet, hogy az adott inger (esetetekben a nagy fekete kutya) akár ijesztő a kutya számára, azzal stressz szint ALATTI ingerintenzitáson ismertetjük, a kutya saját tempójában.


És még egy rövid (tényleg rövid, pár bekezdés, olvasd el), jó összefoglaló:

[link]


Nagyon leegyszerűsítve: figyelned kell NEKED, és ha meglátsz egy nagy fekete kutyát, akkor még olyan távol, hogy ne reagáljon rá a kutyád leülteted és jutifalatokkal tömöd a fejét. Ha meglátja és bármit reagál hátra arc és jutifalatokkal elvezeted. Ha 50 méterről is olyan durván reagál, hogy nem tudod nyugisan elvezetni, akkor 100 méterről kell kezdeni a szoktatást. Következő nagy fekete kutyával ugyanígy. És így fokozatosan elérni, hogy ha nem is lesz óriási barátja a nagy fekete kutyáknak, de mondjuk egy vezényszóra vagy falatra elsétál veled szépen őrjöngés nélkül vagy ülve megvárja, míg a másik elsétál.


Ha már eldurran az agya akkor a szituból minél gyorsabb kijutás a megoldás, nem az ültetés, fordítgatás, pláne nem az ordítás - olyankor nincs olyan elmeállapotban, hogy képes legyen a feladatot végrehajtani.


Nem tudom hol laksz, de nincs a környéken futtató vagy olyan terület, ahol legálisan engedhetitek játszani a kutyákat? Mozogni kell a kutyának, de ezt jogszabály megszegése nélkül lenne a leghelyesebb intézni - igen, ez neked plusz idő/fáradtság, ezzel jár a felelős kutyatartás.

2022. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csakénvagyokaznyugi ***** válasza:
0%
rasszista a kutyád
2022. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!