A nagytestű kutyákat nem lehet magas fehérjetartalmú táppal etetni kölyökként (pl. Orijen), akkor BARF modell szerint miért lehet, amikor a nyershúsban magasabb a mennyiségi fehérje?
Annyi hogy nincs kivonva belőle a nedvesség nagy része mint a száraztápból, tehát százalékosan kevesebb benne a fehérje.
És én tudok több bejegyzett tenyésztőről, akik BARF szerint etetnek, onnantól kezdve hogy a kicsik nem szopnak...
Ezzel amúgy nincs problémám, csak kiváncsi vagyok, hogyha ezzel nincsen gondja kb. senkinek, és nem mondják hogy baja lesz tőle a kutyának a növekedése során, akkor pl. egy Orijenre vagy N&D-re miért mondják...
Hiszen mindent egybevetve ezekben van a kevesebb fehérje.
Közepes minőségű tápokat nézz, brit premium-ot adj, illetve azt higíthatod gyengébb minőségű táppal.
Én most húsos farháttal etetek, kacsa és csirke, és ez szemmel láthatóan szépen megnyomja a kutyákat, szépen nőnek tőle, látványosan, de nem baromi hirtelen.
Korábban a farháthoz adtam rizst és társait, sokkal lassabban nőtek.
Most csak húsos farhátot kapnak, időnként belsőséget, illetve brit premiumot, azt gyakran keverem olcsóbb gyenge minőségű táppal.
Ha rosszul eteted, akkor nem nől, kicsi marad, ha meg túl jól, akkor hirtelen fog nőni, ami legalább akkora baj. Extra prémium etetést és a legolcsóbb tápokat is kerülni kell.
Kell a szükséges bevitt vitamin, de túlzásba nem szabad vinni semmit.
“ brit premium-ot adj, illetve azt higíthatod gyengébb minőségű táppal. “
Már bocsi de a brit prémium is egy szemét, annál meg még rosszabbat ajánlasz?
Nekem olyan táp kéne akkor mint az Orijen, csak kevesebb fehérjével, amiben szintén szabadtartásos állatok vannak. Tudtok ilyet ajánlani?
Orijen Puppx Lagreról mit gondoltok?
Abban valamivel kevesebb a fehérje, 38%... Nem tudom, hogy a gége és a fül, stb. az mennyit tartalmaz, ha levonjuk a nedvességet, de nem hiszem hogy ennél sokkal kevesebbet.
A kalcium az 1.3% ebben a tápban.
Ez még így is sok?
#3 vagyok
Igen, a 38% az baromi sok. Mi a problémád a brit prémiummal? Minden szükséges vitamint tartalmaz, és keverve tovább tudod gyengíteni a fehérjetartalmat húsetetés mellett.
Egyébként pont a gége, fül stb. számít szemétnek, furcsa hogy azt találod az extra prémium táp címkéjén...
Egyébként elárulnád, mért tartod szemétnek a britet?
És ne haragudj meg, de ezen a szabadtartásos állatos marhaságon röhögnöm kell...
Egyrészt azon is, hogy ráírják a tápgyártók, másrészt azon is, hogy te beveszed.
Emberek is csak telepen nevelt állatot esznek, egyedüli ember aki "szabadtartásos " húst eszik, az a vidéki ember, aki saját magának felneveli az óljában, és akkor szabadtartásos, ha kitereli a szabadba....
Egyébként még 1-2 helyen fordul elő pásztorkodó életmód, és garantálom neked, hogy nem kutyatápot csinálnak belőle...
Azt ugye nem gondolod, hogy a 20 000 tonna tápot, amit orijen név alatt előállítanak évente, azt mind a szabadban legelésző kecskékből állítják elő? :D
egyébként ha a lényeg, hogy 2 000+ ft-ért etess kg-onként nagytestű kutyát, akkor ez az egyik legjobb, a tenyésztőm ezzel etette a kutyáit:
Úristen! Vannak itt bajok, ami a szövegértést illeti... Nem az Orijenben van gége, fül stb, hanem -ha elolvasnád a válaszokat látnád- a barf szerint etetők ezzel (is) etetik a kölyköket, hogy csökkentsék a fehérje tartalmat... Miért lenne ez szemét?!
Persze ha ipari, akkor sajnos közel az, de nem azért amiért Te gondolod, hanem az antibiotikumok miatt, amit a az ipari állattartásban fel is vállalnak, hogy azt adnak az állatoknak, tehát nem konteó... Az azonban nem több konteónál, hogy egy olyan tápban amit azzal reklámoznak, hogy szabadtartású állatok feldolgozásával készítik, lenne ipari hús. Szerinted, ha ez így működik, ráírhatnak bármit, de mást tesznek bele és ezt senki nem ellenőrzi, akkor a pedigrén miért nem az szerepel, hogy 90% hús?
És miért nem reklámozzák azt is azzal, hogy szabadtartású állatokkal dolgoznak?
Hát azért mert, akkor rohadtul megbüntetnék Őket!
Másrészt ez a Nutro sem valami jó táp amit linkeltél, ugyanis az Orijennel szemben nem főleg friss/nyers hús van benne, hanem szárított bárányprotein, például.
Az Orijen esetében ez így néz ki:
“Eltérően más kölyöktápoktól, az ORIJEN húsainak 2/3-a FRISS (hűtve, semmi tartósítószer) vagy NYERS (gyorsfagyasztva, semmi tartósítószer), az összetétel első 10 helyén csak ilyen húsok szerepelnek.“
És csak a maradék 1/3 szárított fehérje formában kerül bele...
Amúgy jó lenne, ha kifejtenéd, hogy miért “baromi sok” a 38% fehérje. Egy felnőtt kutyának való BARF menüben 80% körüli fehérje van, ha elvesszük a nedvességet.
Ezért kérdeztem, hogy a főleg gégéből és fülből álló kölyköknek készített BARF-ban mennyi a lehet a fehérje... Nem hiszem valahogy, hogy 38% alatt lenne.
A Brit Prémium pedig azért szemét, amiért alig különbözik valamiben egy pedigrétől.
A nedves eledeleik például konkrétan semmiben... De a szárazak sem sokban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!