Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért velem teszi ezt a...

Miért velem teszi ezt a kölyök kutya?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy lassan 5 hónapos labrador keverékünk. Ül, fekszik, pacsi, kérem, tied. Ennyit tud. Mindenkit beenged, de mindenkire ugrál...Nem agresszív. Viszont...én vagyok az egyetlen akire ha ülök és nem rá figyelek kiakad. Felugrik és klaffant. Nem foglalkozom vele, hogy ne érje el a célját. Van amikor taníttom, befejezzük, egy kis játék utánna én mennék be a házba (kinti kutya) ő nem engedi. Szétt ugrál, nem figyelek fogja magát és combon harap... Mért csinálja ezt?
2022. okt. 28. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Játszik veled. Egy év múlva már nem lesz ilyen játékos.
2022. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De mért csak velem? Oké, hogy én taníttom, de 4en vagyunk. Nekik is szót fogad, de egyedül engem akar kikészíteni. 😅
2022. okt. 28. 19:08
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Mivel minden más is (mint mondjuk a tanítás) veled a legjobb buli, ezért azt gondolja, hogy játszani is veled a legjobb.

Kölyök, fogalma nincs még arról, hogy mekkora, hogy mekkora erővel tud beléd szállni így 5 hónaposan, a harapdálás is játék neki, így kommunikál.


Persze nem azt mondom, hogy tűrd el neki, mert ha sok, akkor állítsd le, tanulja meg szép lassan a határokat, csak semmiképp se magyarázz bele olyan butaságokat "hogy biztos nem tekint falkavezérnek" és hasonlók, mert pont, hogy hozzád kötődik ezek alapján a legjobban és ezt a bizalmat kár lenne szétzúzni csak azért, mert valaki 1947-ben azt gondolta, hogy innen-onnan összeszedett, egymásnak idegen farkasok összezárva pont úgy fognak viselkedni, mint a kb. 10.000 éve domesztikált kutya....

2022. okt. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben van. Köszönöm a választ. Ez kicsit megnyugtat, hogy nem bosszús, hanem szeretettel teli. :)
2022. okt. 28. 19:23
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Mert hagyod neki...
2022. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
23%
Hajaj, az enyém 2 évesen ugyanezt csinálta. Menhelyről fogadtuk örökbe, nálunk élte ki utólag a kölyökkorát. Főleg rám ugrált, de annyira örült minden embernek, hogy ismeretlenre is megpróbált. Harapdált, persze csak játékból, de eleinte ez eléggé fájdalmasra sikerült, de aztán hamar megtanulta egy-két finom tasli és rászólás után, hogy ne finomabban (hát na, 2 éves közepes testű kutya nem kölyökkutya méret). Én "kaptam a legtöbb figyelmet", hogy úgy mondjam... nem volt tőle éjjelem és nappalom, pokollá tette az életemet. Most 6 éves, szerencsére már leszokott a dologról, de mire sikerült, szerintem vesztettem tíz évet az életemből. Kérdező, sok sikert! :'D
2022. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Akkor még van egy kevés időm. Kezdhetek hajfestéket venni a jövőben kialakuló ősz szálakra. 😅

Egyébként természetesen nem hagyom neki, hogy harapjon. Az ugrálásnál meg nem figyelek rá és kivárom, hogy lenyugodjon. Rengeteg türelem kell az tény. Csak nem értettem miért pont nálam van mindez. :) De köszönöm a válaszokat mindenkinek.

2022. okt. 28. 19:38
 8/13 anonim ***** válasza:
*hogy ne, finomabban
2022. okt. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ugyanezt csináltam, amikor ugrált rám. Nem figyeltem, hátat fordítottam... nem hagyta abba, ugrált, és ráadásul szakította le rólam út közben is a pulcsimat (több volt a rajta szakadás, mint amennyit fedett, de már olyan elkeseredett voltam, hogy nem érdekelt, úgy mentem). Rászóltam én milliószor, szépen, rondán, ordítva is, egyik sem érdekelte, nagyon boldog és izgatott kutyaként meredt rám, aztán folytatta néhány méter múlva. Basszus, így utólag visszagondolva akkoriba többet ugrált mint normálisan sétált. xd


6-os hsz voltam.

2022. okt. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Lehet szeretettel teli, csak nem biztos hogy tudja hol kezd neked fájni és hol viselhető még el. ha fáj, akkor leversz neki egy taslit, ha rendesen játszik, akkor simogatás, hidd el meg fogja tanulni.
2022. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!