Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Múlthét szombaton bevittük a kutyusunkat az állatkórházba azzal az indokkal, hogy nagyon furán viselkedik. Nem nagyon szeretne enni, kedvtelen, csak fekszik a házikójában/az udvar végén, nagyon gyenge. Sétálni szeretne menni de nem nagyon bír.

Vettek tőle vért, a vérképe tökéletes volt. Álvemhességet állapítottak meg. Kapott gyógyszert, ha nem lesz jobb az állapota vigyük vissza.. Az állapota nem lett jobb, sőt... (szerintem benézték, semmi álvemhességre utaló jele nem volt az olvasottak alapján, plusz tavasszal volt tüzelése..)

Tegnap elmentünk egy másik dokihoz mert a székletén volt egy kis vér meg zöldes váladék folyt a szájából. Ez a doki szerint nem álvemhes, gyomorproblémái lehetnek. Kapott egy szurit (antibiotikumot) ami 3 napig kitart meg széntablettát + kamilla teát adjuk a kutyusnak.

Este epét hányt.

Szerintetek mi lehet a baja? (persze ha hazaérek és még mindig nincs jól, visszük egy harmadik orvoshoz is.....)

10 éves szuka.


2022. okt. 14. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan helyre vidd be, ahol rendesen megvizsgálják, minimum egy hasi ultrahangot kellene csinálni, és a vérkép mellett vér biokémiát is nézetni. Meg vérparazita fertőzéseket. Már eleve nem értem, hogy ha tudod, hogy tavasszal tüzelt, miért nem tiltakoztál az álvemhesség teória ellen?


Valami komoly baja van az elmondottak alapján, ezt szerintem műszeres vizsgálattal kell megpróbálni diagnosztizálni. Esetleg kérj tanácsot abban, hogy a ti környéketeken hova érdemes legjobban bevinni, milyen lelkiismeretes dokihoz. De tényleg minimum egy hasi ultrahang kellene... Mert ha így megy tovább, rámehet szegény kutya.

2022. okt. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát bármennyire is szívás, én egy harmadik orvost/kórházat javasolnék.


Az álvemhesség tüneteivel valóban nagyon nem egyeznek a kutyád eredeti tünetei - mi alapján állította fel az orvos ezt a diagnózist? Semmi más tünete nem volt eredetileg csak az étvágytalanság/gyengeség? Ultrahangot nem csinált a doki? Milyen gyógyszert kapott tőle a kutya? Nem lehet, hogy az új, emésztéssel kapcsolatos tünetek már annak a tévesen adott gyógyszernek a mellékhatásai?


Ivaros szukánál ivarszervi daganatra gondolnék elsőre, de az látszana a vérképből, nem? Milyen értékeket néztek? Fehérvérsejtszám vagy gyulladásra utaló értékek?

2022. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A diganózist arra építette, hogy "be volt gyulladva a cicije és zöldes váladék jött belőle"...

Az álvemhességre Onsior-t kapott.


Láza nincs, sőt tegnap azt mondták, hogy kicsit alacsony is a hőmérséklete.. (37° volt, elvileg a kutyának 38°tól jó..legalábbis azt mondta a doki)

2022. okt. 14. 12:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Az Onsior nekem azért fura, mert az mozgásszervekkel kapcsolatos gyulladások csökkentésére szokták adni. [link]

Itt írnak még lágyrészműtéteket is. Az álvemhesség kezelésére súlyosabb esetben elvileg hormonális rendszerre való gyógyszert adnak: [link]

Itt írnak pontosan gyógyszert, egyértelműen hormonrendszerre ható: [link]


Szóval valami nagyon, de nagyon nem volt rendben az első helyen/dokival, nem értem, miért adott nektek olyan gyógyszert, ami elvileg nem is az adott problémára való.

2022. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval téves diagnózis + téves gyógyszerezés. :(
2022. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A diganózist arra építette, hogy "be volt gyulladva a cicije és zöldes váladék jött belőle"


Ez mondjuk sokkal fontosabb infó annál, hogy "levert és étvágytalan"!


4-es: Az Onsior általános gyulladás- és fájdalomcsillapító, amiket idéztél a gyógyszer leírásából azok csak példák a felhasználási területre (HA lágyrészműtét előtt-után használják akkor így és így kell adagolni).


"Az Onsior egy gyulladáscsökkentő állatgyógyászati készítmény, amelyet macskák és kutyák esetében alkalmaznak a fájdalom és a gyulladás kezelésére."


"Mellékhatásai: A tabletták és az oldatos injekció kapcsán előforduló leggyakoribb mellékhatások a gyomrot és a beleket érintő, enyhe és átmeneti hatások, például hányás, lágy széklet és hasmenés."

Ez megmagyarázhatja a később fellépő tüneteket.


Keressetek egy olyan orvost, ahol rendesen kivizsgálják és csinálnak ultrahangot, hogy kiderítsék, mitől váladékozik az emlője.

2022. okt. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Vidd be magad melle a hazba.

Ne tedd ki tobbet a kertbe.

Etesd rendes etellel.

2022. okt. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!